Ženklas apie varlių miraciją, archyvinė nuotrauka

Vingio parke draudžiamas eismas dėl varlių migracijos

19
(atnaujinta 13:07 2019.03.21)
Dėl varlių migracijos Vingio parke nuo šio kovo 21 dienos iki balandžio 20 dienos bus draudžiamas automobilių eismas į centrinę Vingio parko dalį

VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Atšilę orai jau pažadino varliagyvius Vilniaus parkuose, kurie migruodami neretai kerta judrius takus ir gatves, primena Vilniaus savivaldybė.

Tradiciškai, kiekvieną pavasarį miesto savivaldybė kartu su parkų darbuotojais, iniciatyviais savanoriais rūpinasi saugia varlių migracija: stato laikinas apsaugines tvoreles prie gatvių, laikinai uždraudžia automobilių eismą vietose, kuriose pastebima gausi varliagyvių migracija, įrengia informacinius ženklus. Tai išties unikalus gamtos reiškinys — nedaug yra tokių žalių Europos sostinių, kuriose galima stebėti kelių tūkstančių varliagyvių migraciją pačiame miesto centre. Migruojantys varliagyviai, pajutę kelio virpesius, sustingsta ir susigūžia ant kelio, todėl iškyla pavojus jų išlikimui. 

"Reaguodami į temperatūros pokyčius, varliagyviai gausiomis grupėmis migruoja į nerštavietes — vandens telkinius. Labai dažnai varliagyviai, kirsdami judresnes gatves, deja, žūva po automobilių ratais, tad labai  svarbu rekreacinėse teritorijose imtis gelbėjimo darbų. Gatvės pakraščiuose įrengiamos tinklinės tvorelės, varlės surenkamos ir kibiruose pernešamos  iš vienos kelio pusės į kitą. Labai džiaugiamės, kad prie mūsų organizuojamų akcijų prisijungia savanoriai, gamtosauga besirūpinantys miestiečiai", — sako Rokas Butkus, Verkių ir Pavilnių regioninių parkų direkcijos Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus specialistas. 

Pastebėjus pirmuosius nubudusius varliagyvius Verkių ir Pavilnių regioninių parkų direkcija ėmėsi kasmetinės veiklos — laikinų apsauginių tvorelių statymo. Tvorelės jau nusidriekė palei Pūčkorių gatvę. Atsižvelgus į didelę migruojančių varliagyvių gausą, šiemet tokia tvorelė buvo įrengta ir A. Kojelavičiaus gatvės atkarpoje, ties Naujosios Vilnios pilkapynu.

Dėl varlių migracijos Vingio parke nuo kovo 21 dienos iki balandžio 20 dienos bus draudžiamas automobilių eismas į centrinę Vingio parko dalį. Draudžiamasis kelio ženklas įrengtas kelio pradžioje nuo Geležinio Vilko g., už automobilių stovėjimo aikštelės ir papildomas ženklas — už kelio atsišakojimo. Laikinai į Vingio parką galės įvažiuoti tik aptarnaujantis transportas.

Itin gausi migracija stebima Pavilnių regioniniame parke, Pūčkorių apylinkėse, Naujojoje Vilnioje ties Rokantiškių tvenkiniu ir Ribiškėse. Pasak gamtininkų, varlės, rupūžės ir kiti varliagyviai yra labai svarbūs mūsų gamtai, kadangi jie yra svarbi mitybinių grandinių dalis. Be to, varliagyviai yra svarbūs ir žmonėms, nes jie naikina infekcijas platinančius vabzdžius, o buožgalviai mažina vandens telkinių žydėjimą.

19
Tegai:
Vingio parkas, migruojančios varlės, varlės
Dar šia tema
Įsimylėjėlių diena zoologijos sode: pabučiuok varlę — rask princesę