Skiepai nuo tymų, archyvinė nuotrauka

Viešėjęs Ukrainoje Seimo narys užsikrėtė tymais

82
(atnaujinta 07:34 2019.03.22)
Ketvirtadienį Seimas pritarė grupės parlamentarų parengtai rezoliucijai, kuria raginama imtis neatidėliotinų veiksmų tymų protrūkiui stabdyti

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Vienas Lietuvos Seimo narys įtaria susirgęs tymais Ukrainoje. Vyras viešintis nenori. Politikas tik pasidžiaugė, kad susirgęs išvengė komplikacijų, ketvirtadienį pranešė "Lietuvos ryto" televizija.

Seimo priimtoje rezoliucijoje siūloma stiprinti visuomenės informavimą apie šią ligą, pasirūpinti vakcinos rezervu ir prieinamumu norintiems pasiskiepyti savo lėšomis, kompensuoti savanoriškus kraujo tyrimus, siekiant nustatyti, ar asmuo turi imunitetą šiai ligai ir ar reikalingas skiepas.

Be to, vienas iš rezoliucijos siūlymų numato skirti lėšų tyrimams, ar vaikystėje pasiskiepijęs žmogus dabar turi imunitetą skiepams. Taip pat siūloma, kad skiepai nuo tymų būtų privalomi. Jei tėvai neskiepys, būtų pranešama vaiko teisių apsaugos tarnybai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, nuo šių metų sausio iki kovo 21-osios Lietuvoje užregistruota per 220 tymų atvejų. Tuo tarpu pernai per visus metus Lietuvoje šia liga susirgo 30 žmonių.

82
Tegai:
Seimas, skiepai, tymai
Dar šia tema
Lietuvoje užregistruota 17 susirgimų tymais, sergančiųjų gali padaugėti
Kauno apskrityje registruotas tymų atvejis
Lietuvoje nustatyti šeši tymų atvejai, du iš susirgusių yra vaikai