Geležinkelis, archyvinė nuotrauka

"RB Rail" neigia, kad "Rail Baltica" geležinkelis tiesiamas kariniais tikslais

71
(atnaujinta 16:51 2019.03.22)
Bendruomenės valdybos narys Kaspars Rokens pabrėžė, kad "Rail Baltica" nėra karinis projektas, prioritetas bus skirtas krovinių ir keleivių pervežimui

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Geležinkelis "Rail Baltica" statomas ne kariniams uždaviniams įgyvendinti, o infrastruktūrai gerinti, sakė Lietuvos ir Latvijos-Estijos bendros įmonės "RB Rail" valdybos narys Kaspars Rokens, praneša portalas Mixnews.lv.

"Tai nėra karinis projektas. Yra tam tikras karinis elementas, tačiau tai yra infrastruktūra. Jei ji yra, tai bus transportavimai. Ir tai yra mūsų prioritetas — krovinių ir keleivių vežimas. Tikimės, kad šis kelias padės perkelti krovinius ir žmones iš šiaurės Europos į pietus. Žmonės, kurie išvažiuoja dėl krizės, galės grįžti. Esame įsitikinę, kad šis projektas turės didelį ekonominį poveikį", — sakė jis radijo stotyje "Baltkom".

Anksčiau "RB Rail" pristatė "Rail Baltica" traukinių tvarkaraštį 2025-2056 metams. Pasak jo, traukiniai tarp Baltijos šalių sostinių kursuos kas dvi valandas. Geležinkelis bus naudojamas tiek keleiviams, tiek kroviniams vežti.

Tuo pačiu metu vasario pabaigoje Latvijos susisiekimo ministras Talis Linkaits pareiškė, kad projekto įgyvendinimas gali užtrukti mažiausiai dvejus su puse metų. Pasak jo, traukiniai nebus paleisti 2026 metais, kaip buvo numatyta iš pradžių, nes darbai neprasidės laiku.

Projektas "Rail Baltica"

"Rail Baltica" — geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Linija sujungs Helsinkį, Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių, Varšuvą.

Bendra apskaičiuota projekto investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra apie 5,788 mlrd. eurų. Investicijų Lietuvoje suma siekia apie 2,474 mlrd. eurų, iš kurių iki 85%, tikimasi, finansuos ES.

Kai kurie ekspertai mano, kad Europa tiesia geležinkelį kariniais tikslais, kad palengvintų NATO karinių pajėgų perkėlimą į Baltijos šalis. raketų ir artilerijos mokslų akademijos (RARAN) korespondentas, karo mokslų daktaras Konstantinas Sivkovas interviu "Sputnik Lietuva" pažymėjo, kad Vakarai kuria savo karinę infrastruktūrą Baltijos šalyse, ir nėra jokių abejonių, kad "Rail Baltica" kuriama Aljanso poreikiams.

Маршрут Rail Baltica
Маршрут Rail Baltica
71
Tegai:
Rail Baltica
Temos:
"Rail Baltica" statyba (33)
Dar šia tema
Ispanijos įmonė už beveik 7 mln. eurų suprojektuos antrą "Rail Baltica" liniją
Paaiškėjo, kada pradės veikti geležinkelio linija Talinas-Kijevas
Klaipėdoje bus statomos triukšmą slopinančios sienutės