Turgus

Lietuviai atsidūrė tarp ES gyventojų, kurie retai vartoja vaisius ir daržoves

47
(atnaujinta 15:03 2019.04.01)
Blogiausia situacija yra Latvijoje, kur, "Eurostato" tyrimo duomenimis, vaisius bent kartą per dieną valgo tik 35 procentai žmonių

VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Mažiau nei 40 procentų lietuvių kasdien valgo vaisius, rodo 2017 metų "Eurostato" tyrimo duomenys.

Kas ketvirtas europietis pareiškė, kad bent du kartus per dieną valgo vaisius. Dar 37 procentai Europos Sąjungos gyventojų pasakė, kad valgo juos vieną kartą per dieną, o likę 36 procentai sakė, kad retai vartoja vaisius arba iš viso jų nevalgo per savaitę.

Dažniau nei kiti kasdien valgo vaisius Italijos (85 procentai) ir Portugalijos gyventojai (81 procentas). Mažiausias rodiklis yra Lietuvoje ir Bulgarijoje (abiejose šalyse po 37 procentus gyventojų), dar blogesnė situacija yra Latvijoje — 35 procentai.

Europos Sąjungoje daržoves kasdien vartoja 40 procentų žmonių, tuo tarpu pasakyti, kad jie valgo jas bent du kartus per dieną, gali tik 23 procentai europiečių.

Po 84 procentus Airijos ir Belgijos gyventojų pareiškė, kad valgo daržoves bent kartą per dieną. Be to, gana didelis rodiklis Italijoje — 80 procentų žmonių. Penkiose ES šalyse mažiau nei 50 procentų piliečių kasdien valgo daržoves. Lietuvoje ir Bulgarijoje tokių yra 45 procentai, Latvijoje — 44, Rumunijoje — 41, o Vengrijoje — 30 procentų.

Kas slypi už GMO
© Sputnik /
Kas slypi už "GMO"
47
Temos:
Medicina ir sveikata (267)
Dar šia tema
Nustatytas ryšys tarp greito maisto ir psichikos ligų
Vilnius ketina reklamuoti lietuviškus maisto produktus Japonijoje
Koks yra Lietuvos kulinarinis paveldas — video
"Maisto bankui" paaukota maisto už 479 tūkst. eurų
Paaiškėjo, kiek pinigų lietuviai išleidžia Lenkijoje