VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Susisiekimo ministras Rokas Masiulis pranešė, kad auditoriai baigė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavaldžių įstaigų patikrinimą, o jo metu nustatyta "labai negerų dalykų".
Auditas buvo inicijuotas per mokytojų streiką, žadant iš neefektyviai naudojamų įstaigų lėšų surasti papildomų išteklių pedagogų algoms didinti. Tuo metu susisiekimo ministras laikinai vadovavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai.
"Mokytojai buvo teisūs. Sulaukiu vis daugiau klausimų, ar padarytas žadėtas Švietimo sistemos pavaldžių įstaigų viešųjų pirkimų auditas. Taip, auditas baigtas — rezultatai perduoti ŠMSM prieš porą dienų", — parašė Masiulis savo Facebook paskyroje.
Pasak ministro, audito metu tikrinti 2016-2018 metai. Per audituotą laikotarpį viešiesiems pirkimams čia skirta daugiau nei 100 mln. eurų.
"Galiu tik patvirtinti — MOKYTOJAI BUVO TEISŪS, kad sistemoje yra tikrai labai negerų dalykų. Negaliu kaltinti ir nekaltinu visų šių ŠMSM pavaldžių įstaigų darbuotojų, bet ilgamečių direktorių sukurtas ir palaikomas voratinklis nustebino net ir visko mačiusius auditorius", — rašo Masiulis.
Pasak ministro, nustatytų pažeidimų sąrašas yra labai ilgas, o situacija švietimo sektoriuje, "kur mokytojai priversti kovoti už kiekvieną eurą", yra netoleruotina.
"Vyrauja neskelbiami pirkimai, vieno tiekėjo protegavimas, tiekėjai už laimėtus pirkimus įstaigoms atsilygina "parama", masiškai naudojama schema "perkame paslaugas iš savų darbuotojų", kurių tiesioginės pareigos yra tokios pačios, kaip ir pirkimo objektas, pirkimo galutinė suma procedūrų metu išauga kelis kartus ir t.t." — tvirtino ministras.
Mokytojų streikas vyko nuo 2018 metų lapkričio 12 iki gruodžio 21 dienos. Mokytojai reikalavo, kad 20 procentų padidėtų darbo užmokestis ir sumažėtų darbo krūvis.
Pernai gruodį transporto ministras Rokas Masiulis buvo paskirtas laikinai eiti švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas vietoje Jurgitos Petrauskienės.
2019 metų biudžete švietimo sektoriui buvo skirta 185 mln. eurų daugiau nei einamųjų metų biudžete. Mokytojų atlyginimui buvo skirta daugiau kaip 49 milijonai, tačiau į streikuojančiųjų mokytojų reikalavimus buvo atsižvelgta nepakankamai.
Balandžio 21-oji yra 111-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 254 dienos.
Šiandien saulė teka 06:06, leidžiasi 20:31, dienos ilgumas 14 val. 25 min.
Savo vardadienį šiandien švenčia Anzelmas, Konradas, Milgedas, Skalvė, Amalija, Arijus.
Sekretorės diena švenčiama trečiąjį balandžio trečiadienį.
1952 metais Amerikos verslininkas Haris F. Klemfusas savo įmonėje įsteigė Sekretorės dieną. Tokios šventės metu visos jo įmonės moterys būdavo išvaduojamos nuo varginančio rutininio darbo. Ši šventė po truputį paplito visame pasaulyje ir net tapo Administratorių profesine švente.
1563 metais mirė pirmosios lietuviškos knygos autorius Martynas Mažvydas.
1876 metais gimė Jurgis Narjauskas Kunigas, vertėjas, tautosakininkas, literatas. Mirė 1943 m.
2011 metais aukštaitijos siaurasis geležinkelis paskelbtas 2011 metų Kalmaro (Švedija) tarptautinio aplinkosaugos konkurso nugalėtoju.
1839 metais turkai užėmė Siriją.
1856 metais Australija tapo pirmąja pasaulio valstybe, įvedusia aštuonių valandų darbo dieną.
1898 metais JAV pripažino Kubos nepriklausomybę.
1910 metais mirė amerikiečių rašytojas Markas Tvenas — Samuelis Lenghornas Klemensas.
1926 metais gimė Anglijos karalienė (nuo 1952 m.) Elžbieta II.
1965 metais sulaukęs 72-jų metų amžiaus, mirė anglų mokslininkas, fizikas Edvardas Viktoras Epltonas, tyrinėjęs atmosferą ir 1947 m. gavęs Nobelio premiją už jonosferos atradimą.
1966 metais Hjustono (JAV) medikai atliko pirmąją pasaulyje dirbtinės širdies persodinimo operaciją.
1987 metais autobusų stotyje Kolombe (Šri Lanka) teroristai susprogdino bombą: teroristinio akto aukomis tapo 150 žmonių.
1997 metais pirmieji Kinijos armijos kareiviai įžengė į Honkongą, Kinijai ruošiantis perimti šią britų koloniją.
1998 metais Pietų Korėja atsisakė pretenzijų į kompensacijas iš Japonijos už seksualinį korėjiečių moterų išnaudojimą per II pasaulinį karą.
1999 metais per NATO bombardavimą visiškai sugriauta Jugoslavijos prezidento Slobodano Miloševičiaus rezidencija Belgrade.
2011 metais Kirgizijos parlamentas prieš rytinį posėdį paaukojo septynis avinus pievutėje prie Vyriausybės rūmų Biškeko centre, tikėdamasis nuvaryti šalin piktąsias dvasias, sėjančias nesantaiką ir kraujo liejimą.
2019 metais Šv. Velykų sekmadienį mirtininkams susisprogdinus keliose Šri Lankos bažnyčiose ir viešbučiuose, žuvo daugiau kaip 250 žmonių, dar apie 500 žmonių buvo sužeista.
VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjęs bylą, kurioje buvęs Santaros klinikų vadovas Kęstutis Strupas ir jo pacientė apeliacinės instancijos teismo nuosprendžiu buvo išteisinti dėl kyšio davimo ir priėmimo, nustatė esminius Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimus, panaikino apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir perdavė bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka, pranešė teismo spaudos tarnyba.
Pirmosios instancijos teismas nustatė, kad pacientė tiesioginių vizitų metu dėl operacinio gydymo per du kartus davė, o Strupas priėmė nenustatyto dydžio piniginį kyšį
Teisėjų kolegija, patikrinusi skundžiamą apeliacinės instancijos teismo nuosprendį teisės taikymo aspektu padarė išvadą, kad buvo įstatymų pažeidimų.
"Teismas konstatavo, kad iš apeliacinės instancijos teismo nuosprendžio turinio matyti, kad šis teismas, darydamas priešingas išvadas nei pirmosios instancijos teismas dėl nuteistiesiems inkriminuotų veikų padarymo aplinkybių, viena vertus, įvertino tik dalį visų proceso metu surinktų bylai išspręsti reikšmingų įrodymų, kita vertus, vertindamas juos, tai darė selektyviai, t. y. nepalygino jų kartu su iš kitų įrodymų šaltinių gautais duomenimis (pavyzdžiui, atlikus neviešo pobūdžio veiksmus), neatliko išsamios jų analizės, neišdėstė įtikinamų motyvų, kuriais vadovaudamasis atmeta arba kitaip įvertina vienus ar kitus apskųsto nuosprendžio įrodymus", — rašoma pranešime.
Tyrimas dėl galimo neteisėto elgesio, korupcijos ir kyšininkavimo Santaros klinikoje buvo pradėtas prieš kelerius metus. Jis tęsiasi iki šiol.