Lietuvos kelių policijos patruliai su motociklais

Saugaus eismo diena Vilniuje: renginių programa

53
(atnaujinta 18:20 2019.04.05)
Katedros aikštėje vyksiančiame renginyje dalyvaus lenktynininkai, policijos pareigūnai, baikerių klubų atstovai, o renginio svečiai galės varžytis rungtyje užsidėję girtumo akinius, važinėtis slalome su elektriniais paspirtukais, dviračiais ir riedžiais

VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Šeštadienį, balandžio 6 dieną, jau 14-us metus iš eilės Lietuvoje bus minima Saugaus eismo diena. Ta proga Vilniaus Katedros aikštėje vyks socialinis – edukacinis renginys "Nevairuok išgėręs", praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

Dalyvių laukia trijų valandų įtraukianti programa nuo 12:00 iki 15:00, kuriai diriguos žinomi, charizmatiški renginio vedėjai: Kirilas Glušajevas, Audrius Bružas ir Mantas Stonkus.

Programoje dalyvaus automobilių aistruoliai, lenktynininkai, policijos pareigūnai, baikerių klubų atstovai. Renginio svečiai galės patogiai įsitaisyti poilsio zonoje ant sėdmaišių, pasimėgauti skania kava ir užduoti rūpimus klausimus saugaus eismo žinovams.

Apsilankę edukuosis žiūrėdami pamokantį filmuką apie grėsmes ir pavojus vairuojant išgėrus, atsakinės į viktorinos klausimus, varžysis rungtyje užsidėję girtumo akinius, imituojančius koordinacijos sutrikimus, atsirandančius apsvaigus nuo alkoholio ir psichotropinių medžiagų. Geriausiam bus įteiktas pagrindinis renginio prizas — elektrinių kartingų kuponas.

Taip pat viso renginio metu dalyviai galės važinėtis slalome su elektriniais paspirtukais, dviračiais ir riedžiais, prieš tai išklausę saugaus eismo instruktažą. Pagalba specialių simuliatorių, demonstruojančių saugos diržų efektyvumą automobiliui trenkiantis į kliūtį bei imituojančių automobilio apsivertimą avarijos metu, galės pajusti ekstremalius pojūčius ir įsitikinti, kaip svarbu važiuojant segėti saugos diržus.

Renginiuose bus demonstruojami Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos saugiam eismui keliuose užtikrinti naudojami policijos tarnybiniai automobiliai ir jų įranga.

Renginio programa

12:00–12:10 Renginio atidarymas  

12:10–12:20 Renginio pristatymas (pramoginės rungtys vyksta viso renginio metu)

12:20–12:35 Diskusija su saugaus eismo ekspertais ir renginio dalyviais renginio temos klausimais

12:35–12:45 Simuliatoriaus pristatymas (automobilio apsivertimo imitavimo įrenginys)

12:45–13:00 Diskusija su saugaus eismo ekspertais ir renginio dalyviais renginio temos klausimais

13:00–13:10 Pramoginių rungčių pristatymas (riedžiai, el. paspirtukai, el. dviračiai)

13:10–13:30 Diskusija su saugaus eismo ekspertais ir renginio dalyviais renginio temos klausimais

13:30–13:45 Pramoginių rungčių pristatymas (dėlionė dėvint apsvaigimą simuliuojančius akinius)

13:45–14:00 Diskusija su saugaus eismo ekspertais ir renginio dalyviais renginio temos klausimais

14:00–14:10 Filmuko pristatymas

14:10–14:25 Diskusija su saugaus eismo ekspertais ir renginio dalyviais renginio temos klausimais

14:25–14:40 Viktorina su renginio dalyviais saugaus eismo tema

14:40–14:45 Viktorinos nugalėtojo apdovanojimas

14:45–15:00 Renginio uždarymas

Renginį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Vienu metu renginiai vyks trijuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje.

53
Tegai:
masiniai renginiai, Saugaus eismo diena, Vilnius, Lietuva
Veido kaukės, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sulaikyta per 254 tūkst. nesaugių veido kaukių ir respiratorių

Muitinės pareigūnai dalyvavo tarptautinėje operacijoje, skirtoje užkirsti kelią saugumo reikalavimų neatitinkančių produktų ir medicininių priemonių patekimui į rinką

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Lietuvos muitinė, bendradarbiaujant su rinkos priežiūros institucijomis, neišleido per 254 tūkst. vienetų nesaugių apsauginių veido kaukių ir respiratorių, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

Minėtas saugumo reikalavimų neatitinkančias prekes buvo bandoma importuoti iš Kinijos ir Singapūro ir vėliau platinti Lietuvoje.

Pranešama, kad saugos reikalavimų neatitinkančios, suklastotos bei neoriginalios  medicininės priemonės ir farmacijos produktai kelia pavojų sveikatai bei gyvybei, neužtikrina tinkamo gydymo, trikdo ligų plitimo kontrolę.

Lietuvos muitinė šiais metais dalyvavo Pasaulio muitinių organizacijos koordinuojamoje operacijoje "STOP", skirtoje užkirsti kelią saugumo reikalavimų neatitinkančių bei neoriginalių farmacijos produktų ir medicininių priemonių patekimui į rinką.

Daugiau nei 2 mėnesius trukusioje "STOP" operacijoje dalyvavo 99 šalių policijos, muitinės, rinkos priežiūros institucijų ir privataus sektoriaus atstovai. Operacijoje buvo sulaikyta virš 3 mln. vienetų nesaugių ir pavojingų prekių – apsauginių veido kaukių, respiratorių, kitų asmens apsaugos priemonių, testų, termometrų, vaistinių preparatų, dezinfekcinio skysčio ir kt.

Tegai:
muitinė, Lietuva, kaukės
Dar šia tema
Lietuvos oro uostai papasakojo, kokios veido kaukės tinka kelionei lėktuvu
Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę
Prognozuojama, kad pirmadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius gali viršyti 10 000
COVID-19 testas

Prognozuojama, kad pirmadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius gali viršyti 10 000

(atnaujinta 20:55 2020.10.22)
Pastaruoju metu sergamumas koronavirusu šalyje didėja. Vyriausybė paskelbė karantiną 12 savivaldybių

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkai paskelbė koronaviruso plitimo Lietuvoje prognozę. Jų skaičiavimais, pirmadienį užsikrėtusių skaičius viršys dešimt tūkstančių.

Lauko kavinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Ilgalaikės prognozės pagrįstos turimais duomenimis apie kasdienį sergamumą, sveikimą ir mirtingumą bei kitus rodiklius. Šiuo atveju skaičiuojant daroma prielaida, kad suvaržymai prognozuojamu laikotarpiu išliks nepakitę.

Mokslininkai prognozuoja, kad iki spalio 26 dienos nustatytų paros užsikrėtimų skaičius neturėtų viršyti 323. Skaičiuojama, kad iki pirmadienio žmonių, sergančių koronavirusu, skaičius pasieks 5469, o bendras nuo pandemijos pradžios užsikrėtusių žmonių skaičius bus 10 273.

Pastaruoju metu Lietuvoje reguliariai nustatomi nauji koronaviruso atvejų rekordai. Per visą laiką COVID-19 atvejų skaičius viršijo 8,6 tūkst., mirė 125 žmonės.

Trečiadienį vyriausybė nusprendė paskelbti karantiną 12-oje savivaldybių nuo spalio 26 iki lapkričio 9 dienos.

Atsižvelgiant į nepalankią koronaviruso epidemiologinę situaciją, karantiną buvo pasiūlyta įvesti Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybių teritorijose.

Tegai:
Lietuva, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Įvardytas paprastas būdas nustatyti asmenį, užsikrėtusį koronavirusu
Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę
Šalies gyventojams priminta, kaip elgtis susirgus COVID-19