Automobilio spidometras, archyvinė nuotrauka

Regitra: pirkimo–pardavimo sutartyje svarbu nurodyti tikrą automobilio kainą

91
(atnaujinta 18:58 2019.04.02)
Gyventojai vis dažniau kreipiasi į "Regitrą", norėdami pakeisti parduoto automobilio įsigijimo kainą, kai savo pajamų deklaracijoje pamato 15 proc. gyventojų pajamų mokestį

VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Prasidėjus gyventojų turto ir pajamų už 2018 metus deklaravimui, vis daugiau asmenų kreipiasi į "Regitrą" prašydami pakeisti Kelių transporto priemonių registre esančius duomenis, susijusius su parduoto automobilio kaina, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.

Automobiliai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Kitaip tariant, išvydus mokėtiną pajamų mokestį, siekiama koreguoti pirkimo–pardavimo sutartyje jau anksčiau fiksuotą transporto priemonės pardavimo sumą. 

Pastaruoju metu gyventojai vis dažniau kreipiasi į "Regitrą", norėdami pakeisti parduoto automobilio įsigijimo kainą, kai savo pajamų deklaracijoje pamato 15 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM). Tokia situacija susiklosto tuomet, kai asmuo, neišlaikęs automobilio 3 metus, jo nuosavybę perleidžia kitam asmeniui ir jį parduoda už didesnę kainą, nei kad įsigijo. Pajamų mokestis tuomet turi būti sumokamas nuo uždirbtų pinigų sumos, t. y. įsigijimo ir pardavimo kainų skirtumo.

Praktikoje pasitaiko atvejų, kai siekiant išvengti mokesčių, automobilių perpardavinėtojai įtikina pirkėją pirkimo–pardavimo sutartyje nurodyti mažesnę kainą nei buvo sutarta. Paprasčiau tariant, "ant popieriaus" įrašoma mažesnė kaina, o "į rankas" gaunama didesnė. Gyventojui sutikus, o vėliau automobilį pardavus per 3 metų laikotarpį už didesnę pinigų sumą, reikia sumokėti GPM mokestį.

Jei įsivėlė klaida, reikia kreiptis į VMI

"Regitra" atkreipia dėmesį, kad jei pirkimo–pardavimo sutartyje, nurodant transporto priemonės kainą, iš tiesų įsivėlė pardavimo sumos klaida, tuomet reikėtų kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI). Gyventojui pateikus klaidą įrodančius dokumentus, pavyzdžiui, banko sąskaitos išrašą, kuriame matyti atlikta operacija, arba kitą juridinę galią turintį dokumentą, mokesčių administratorius tai įvertins ir priims sprendimą dėl deklaruotų duomenų pagrįstumo.

"Regitra" gali taisyti tik technines duomenų įvedimo klaidas. Pavyzdžiui: jei praleidžiamas skaičius ar raidė, nurodyti ne tie automobilio įsigijimo metai ir kt. Tokiu atveju asmenys yra kviečiami atvykti į bet kurį "Regitros" padalinį, kuriame reikės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei duomenų keitimą pagrindžiantį įrodymą.

91
Tegai:
gyventojų pajamų mokestis, Regitra
Dar šia tema
"Regitra": kas svarbiausia įsigyjant automobilį
"Regitra" siūlo užsisakyti naujus numerių ženklų derinius
"Regitra": paprastėja automobilių registravimo tvarka, mirus jų savininkams