sprogmuo

Vilniaus centre rastas karo laikų sprogmuo

49
Rasta apie 100 kg svorio aviacinė bomba, kurios nukenksminimas, specialistų vertinimu, gali būti ypač sudėtingas ir pavojingas

VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Vilniuje, Konstitucijos prospekte, rastas karo laikų aviacinis sprogmuo, praneša LRT.

Karo laikų aviacinis sprogmuo rastas šalia "Forum Palace", trijų metrų gylyje.

Įvestas planas "Skydas", o eismas Upės gatve atkarpoje nuo prekybos centro CUP (važiuojant nuo miesto centro) iki "Forum Palace" uždarytas.

Atvykus išminuotojams paaiškėjo, kad rasta apie 100 kg svorio aviacinė bomba, kurios nukenksminimas, specialistų vertinimu, gali būti ypač sudėtingas ir pavojingas: bomba yra su sprogstamąja medžiaga ir aktyviu sprogdikliu, todėl, dabar turimais duomenimis, veikiausiai negali būti pakankamai saugiai išvežta sunaikinti.

Laukiama atvykstant daugiau specialistų iš Lietuvos kariuomenės inžinerijos bataliono Kaune, kurie bandys sprogmenį nukenksminti vietoje.

Kovo mėnesį Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos tvorą remontavę statybininkai kieme aptiko sprogmenį. Buvo įvestas planas "Skydas". Mokykla tęsė savo darbą, o dalis moksleivių buvo perkelta į kitą pastato pusę.

Бомба
Karo laikų sprogmuo

Tą pačią dieną gimnazijos teritorijoje tokiomis pačiomis aplinkybėmis buvo aptiktas dar vienas panašus sprogmuo. Po pranešimo apie įtartiną objektą į įvykio vietą atvykusios specialiosios tarnybos įvedė planą "Skydas", o visi mokiniai ir mokytojai buvo evakuoti.

49
Tegai:
sprogmuo, Vilnius