Telefonas, archyvinė nuotrauka

RTT: 5G ryšio plėtra Lietuvoje priklausys ir nuo Rusijos

34
Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai bijo, kad Rusija gali sulėtinti 5G ryšio plėtrą

VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Lietuvos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) teigia, kad 5G ryšio plėtrą gali sulėtinti pozicijų suderinimas su Rusija ir Baltarusija, praneša LRT.

Ryšių reguliavimo tarnybos Radijo ryšio departamento direktorius Augutis Čėsna tikino, kad pagal tarptautinius susitarimus naujai ateinanti radijo ryšio sistema turi prisitaikyti prie jau veikiančių.

"Pagrindinė užduotis, kurią turime atlikti iki aukcionų pradžios, susitarti su Baltarusijos Respublikos ir Rusijos Federacijos telekomunikacijų administracijų atstovais dėl radijo dažnių juostų, kurioms bus skelbiami aukcionai, naudojimo Lietuvoje sąlygų", — sakė jis. 

Pirmasis aukcionas, kuriame bus pasiūlyti 5G tinklams diegti tinkami radijo dažniai (3,5 GHz), bus paskelbtas šių metų pabaigoje. Dar vienam aukcionui paraiškas numatyta pradėti rinkti 2020 m. antrojoje pusėje ir trečiajam — 2022 m.

Huawei Vilniuje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

RRT atstovo teigimu, šių metų antroje pusėje numatytas susitikimas su Rusijos Federacijos telekomunikacijų administracijos atstovais, kurio metu bus bandoma susitarti dėl Lietuvai priimtino problemos sprendimo, nors, turint omenyje, kad Rusija dar neapsisprendė, ar diegs 5G tinklus 3,5 GHz radijo dažnių juostoje.

Rusijoje 5G tinklams siūloma naudoti 700 MHz diapazonus, diapazonas nuo 3,4 iki 3,8 gigahercų ir nuo 4,4 iki 5 gigahercų, arba diapazonas 24,25–29,5 gigahercų. Manoma, kad 3,4-3,8 gigahercų diapazonas užtikrins nuolatinę didelių miestų 5G tinklų aprėptį, o 700 megahercų diapazonas užtikrins nuolatinę aprėptį už jų ribų. Milimetrinis diapazonas padengs taškus tose vietose, kuriose yra didžiausia abonentų sankaupa.

34
Tegai:
Lietuva, Rusija
Dar šia tema
Linkevičius: ES turi daug klausimų dėl "Huawei"