cigaretes, archyvinė nuotrauka

Lietuvos pasieniečių pavogta daugiau kaip 500 dėžių cigarečių

44
(atnaujinta 12:25 2019.04.09)
Vykdomas ikiteisminis tyrimas, nušalinti šeši pasieniečiai, iš jų du apklausti kaip specialieji liudytojai

VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos buvo pavogtas didelis kiekis konfiskuotų cigarečių, kurių vertė rinkoje galėtų siekti beveik 1 milijoną eurų, praneša LRT.

Šios cigaretės sandėliuose buvo laikomos po kontrabandinio krovinio sulaikymo praėjusių metų pabaigoje.

"Buvo sulaikyta apie milijonas pakelių cigarečių, apie 2 tūkst. dėžių. Cigaretės buvo baltarusiškos kilmės, o pagal dokumentus vyko iš Gdansko į netoli Vilniaus esantį vieną iš sandėlių. Sulaikytas krovinys buvo pristatytas į vieną VSAT sandėlių Varėnoje", — spaudos konferencijoje kalbėjo VSAT vadovas Renatas Požėla.

Anot Požėlos, nustatyta, kad į Varėnoje esantį sandėlį patekta bent 5 kartus. Pirmieji patekimai užfiksuoti dar kovo pradžioje, paskutinis — balandžio 2-3 dienomis. VSAT vadovas pažymi, kad cigaretės buvo išnešamos ne per visas naktis. Veiksmams buvo aktyviai ruošiamasi, buvo nustatytos budėjimo vietos bei asmenų judėjimo kryptys.

VSAT vadovas pasakojo, kad buvo sulaikytas vienas įtariamasis, mikroautobusas ir 30 cigarečių dėžių. Tada kilo įtarimų, kad cigarečių pavogta daugiau, nei buvo sulaikyta. Po patikros VSAT konstatavo, kad buvo bandoma pavogti 585 dėžes, iš kurių sėkmingai pavogtos 555 dėžės.

Šiuo metu aiškinamasi, ar prie įvykio galėjo būti prisidėję ir pareigūnai, kurie budėjo naktimis. 6 budėtojai, kurie tomis naktimis dirbo ir buvo atsakingi už objektų apsaugą, nušalinti. Iš jų 2 apklausti kaip specialieji liudytojai.

Šiuo metu toliau vykdomas ikiteisminis tyrimas, taip pat vidinis tarnybinis patikrinimas.

44
Tegai:
liudytojai, ikiteisminįs tyrimas
Dar šia tema
Vilniuje organizuota grupė apiplėšė septynis lombardus ir fotoparduotuvę
Vilniaus policija netyčia rado atminties kapsulę, pavogtą iš Lukiškių aikštės
Lietuvoje pasienietė sulaikyta už vagystę parduotuvėje