Višta, archyvinė nuotrauka

JK vergavę lietuviai laimėjo bylą prieš savo išnaudotojus

90
(atnaujinta 15:52 2019.04.09)
Aukščiausiojo Teismo teisėjas pareiškė, kad jis "neturi jokių abejonių", jog britai sąmoningai pažeidė savo teisinius įsipareigojimus, kai atsisakė mokėti ir išnaudojo vyrus

VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Britanijos Aukščiausiasis Teismas pripažino, kad lietuvius vergais pavertę britai yra "asmeniškai atsakingi" už jų išnaudojimą, rašo naujienų agentūra "Reuters".

Vištų gaudytojais įdarbinti 11 lietuvių apkaltino įmonės "DJ Houghton Catching Services", į prekybos centrus tiekusios viščiukus ir kiaušinius, savininkus nežmoniškomis darbo sąlygomis, fiziniu smurtu ir išnaudojimu.

Aukščiausiojo teismo teisėjas nutarė, kad atsakovai, įmonės direktorius Darrell Houghton ir bendrovės sekretorė Jacqueline Judge, yra kalti dėl darbo užmokesčio nemokėjimo ir nesugebėjimo užtikrinti, kad darbuotojai turėtų tinkamas gyvenimo ir darbo sąlygas.

Pasak teisėjo, jis "neturi jokių abejonių", kad britų pora sąmoningai pažeidė savo teisinius įsipareigojimus, kai atsisakė mokėti ir išnaudojo vyrus.

Kaip rašo "Reuters", lietuviai dirbo viršvalandžius, jiems buvo grasinama išmetimu iš gyvenamųjų patalpų ir smurtu, o jų užmokestis buvo mažinamas dėl menkiausių priežasčių, pavyzdžiui, už neišplautą puodelį, paliktą kriauklėje, ar alkoholio vartojimą namuose.

Pasak lietuviams atstovavusios advokatės Mary Westmacott, šis nuosprendis turės įtakos įmonių darbuotojams ir jų vadovams, nes dabar jie gali būti pripažinti asmeniškai atsakingais už išnaudojimą ir priversti iš savo kišenės atlyginti padarytą žalą.

"Ši byla aiškiai parodo, kad jei esi darbininkus išnaudojantis įmonės atstovas ar vadovas, tau gali tekti asmeniškai už tai atsakyti ir daugiau nebegalėsi prisidengti įmone", — teigė Westmacott.

Lietuviams skirta kompensacijos suma už patirtą žalą bus paskelbta vėliau.

Tai jau antra byla, kurią pralaimėjo minėta darbininkus išnaudojusi britų pora. 2016 metais jų bendrovę į teismą padavė kita grupė į šių laikų vergovę pakliuvusių lietuvių.

Remiantis "Pasauliniu vergovės indeksu", Britanijoje gyvena apie 136 tūkst. į vergovę pakliuvusių asmenų, tai 10 kartų daugiau nei 2013 metais.

90
Tegai:
lietuviai, vergija
Dar šia tema
Didžiojoje Britanijoje iš vergijos išgelbėti lietuviai
"Mes plušame nemokamai". Kaip ukrainiečius Baltijos šalyse parduoda į vergovę
Britanijoje sutuoktiniai ketverius metus kaip vergą laikė vyrą iš Lenkijos
Lietuvos vergvaldžiai laukia ukrainiečių
Vakcina nuo koronaviruso

Lietuvoje per praėjusią parą nustatyti 1 226 nauji koronaviruso atvejai

(atnaujinta 10:59 2021.05.11)
Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 259 862 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 234 223 asmenys

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1 226 nauji koronaviruso atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Per pastarąją dieną, nuo antradienio ryto, koronavirusas pasiglemžė 5 žmones. Du mirė sulaukę 80–89 metų, vienas — 70–79 ir 60–69 metų, o vienas — 20–29 metų.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 259 862 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 234 223 asmenys. 

Šiuo metu bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 52 101.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuota 14 671 asmuo, antrą skiepo dozę gavo 3 960. Iš viso Lietuvoje dviem skiepo dozėmis vakcinuota 388 716 asmenų. Iš viso panaudota 1 181 387 vakcinos.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

Tegai:
Lietuva, vakcinacija, vakcina, koronavirusas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Mergina fotografuojasi pučiant stipriam vėjui

Sinoptikai Lietuvos gyventojams žada stiprų vėją ir lietų

(atnaujinta 10:53 2021.05.11)
Nepaisant to, kad oro temperatūra bus gana aukšta, lietuviams teks apsirengti šiltesniais drabužiais

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Sinoptikai savaitės pradžioje lietuviams žadėjo šiltus, bet vėjuotus orus, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Antradienio popietę pietryčių vėjas pūs nuo 9 iki 14 metrų per sekundę, gūsiai sieks iki 16 metrų per sekundę. Oro temperatūra dieną yra nuo 20 iki 25 laipsnių, Kuršių nerijoje — 17–19 laipsnių.

Trečiadienį pietryčių vėjas naktį svyruos nuo 7 iki 12 metrų per sekundę, o dieną — nuo 9 iki 14 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį yra nuo aštuonių iki 13 laipsnių šilumos, dieną 20–25 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio naktį kai kuriose vietovėse palis smarkus lietus. Naktį vėjas yra pietryčių, rytų, nuo 7 iki 12 metrų per sekundę, dieną jis keisis nuo 5 iki 10 metrų per sekundę, kartais 12–14 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo 6 iki 11 laipsnių, dieną 12–17 laipsnių.

Penktadienį bus gausus, tačiau protarpiais lietus. Pietryčių, pietų vėjas, nuo septynių iki 12 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo šešių iki 11 laipsnių, dieną 14–19 laipsnių.

Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
orai, Lietuva
Arktis, archyvinė nuotrauka

"Mes pralaimėjome": amerikiečiai įvertino susidūrimo Arktyje perspektyvas

(atnaujinta 09:51 2021.05.11)
Pasak JAV Valstybės departamento pareigūno, Vašingtonas yra susirūpinęs dėl didėjančios Kinijos įtakos šioje Žemės dalyje, o Arkties saugumo instituto įkūrėjas Nickas Solheimas pabrėžė, kad JAV reikia ledlaužių

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. "Fox News" skaitytojai įvertino JAV perspektyvas Arktyje.

Televizijos kanalas paskelbė straipsnį apie Arkties regiono padėtį. Taigi, pasak JAV Valstybės departamento pareigūno, Vašingtonas yra susirūpinęs dėl didėjančios Kinijos įtakos šioje Žemės dalyje, o Arkties saugumo instituto įkūrėjas Nickas Solheimas pabrėžė, kad JAV reikia ledlaužių.

Straipsnis sukėlė karštų medžiagos skaitytojų diskusijų.

"Gana jau! Mes jau pralaimėjome. Kinijos ir Rusijos tautos turi valios ir ryžto daryti tai, ką reikia padaryti. <...> Kinija ir Rusija mato galimybes dabar, kai Baltieji rūmai turi silpną lyderį, ir jie pasinaudos tuo", — sakė skaitytojas Hmmmandas.

"Vyriausybė išleis milijardą dolerių ledlaužio statybai. Į šią sumą įeina ir šimtas milijonų dolerių, kurie bus išleisti įvairovės mokymo centro statybai, kur jūreiviams bus mokoma tokių disciplinų kaip ledynų tirpimas šiltėjantis klimatas, iššūkiai transseksualiems žmonėms Arkties regione ir kursas apie sisteminį rasizmą Šiaurės ašigalyje", — sarkastiškai parašė vartotojas Greyhorse'as 1964736.

Kai kurie vartotojai prisiminė istoriją.

"Per Antrąjį pasaulinį karą Amerikai prireikė dviejų mėnesių, kad pastatytų ledlaužį. Šiandien tereikia dvejų metų, kad susitartume dėl jo projekto", — sakė "Either1or300".

Kiti amerikiečiai pasiūlė atkreipti dėmesį į šių dienų savo valstybės problemas.

"Kadangi išleidome trilijonus dolerių programoms, skirtoms skatinti politinį korektiškumą ir suteikti finansinę pagalbą žlungančioms demokratinėms šalims, neturime lėšų nė vienai irklinei valčiai įsigyti", — rašė "Moodymac".

"Kinai sukūrė ilgalaikę viziją, strategiją ir veiksmų planus. Jungtinės Valstijos daugiausia dėmesio skyrė ketvirčio pelnui, kitiems rinkimams ir partijos vidinės kovos planams. Mes visi suprantame, kas laimės šias lenktynes", — priėjo išvados "ForTheObservations".

"Baideno Amerika, kadaise pirmaujanti karinė ir ekonominė galia, dabar labiau panaši į trečiojo pasaulio šalį, kur prasideda nesibaigiančios riaušės, kur auga gatvių nusikalstamumas, kur minios gąsdina teisėjus ir žiuri, kur pažeidžiami infliacijos rodikliai, mokesčių našta ir masinis nedarbas ir pilietines laisves", — apibendrino davidcjones45988.

Tegai:
Arktis, Rusija, JAV