Gariūnų turgavietė, archyvinė nuotrauka

VMI turgaus prekeivius mokys deklaruoti pajamas

39
(atnaujinta 08:16 2019.04.10)
VMI šiemet pirmą kartą imasi ir Kalvarijų turgaus Vilniuje: nuo trečiadienio ten irgi mokys pildyti deklaracijas

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Tris dešimtmečius traukos centru išliekančių Gariūnų prekybininkus Mokesčių inspekcija mokys deklaruoti pajamas, skelbia LRT.

Mokesčių inspektoriai pardavėjams padeda užpildyti pajamų deklaraciją. 

Gariūnuose, viduje ir lauke, administratorių skaičiavimu, dirba apie 4 tūkst. žmonių. Tai perpus mažiau, nei prieš dešimtmetį, bet turguje — viena didžiausių smulkiųjų prekybininkų koncentracijų. Žmonės čia dirba su verslo liudijimu arba pagal individualios veiklos pažymą.

"Siekiame, kad šie prekiautojai deklaracijas pateiktų laiku ir teisingai. Todėl ir esam čia suteikti vietoje, jiems neatsitraukiant iš darbo vietų, visą reikalingą konsultaciją ir pagalbą", — sakė Vilniaus apskrities mokesčių inspekcijos viršininkė Virginija Ginevičienė. 

Automobiliai
© Sputnik / Виталий Белоусов

Gaisrą, kratas, areštus, kasos aparatų įvedimą išgyvenusi turgavietė dabar, anot prekybininkų atstovų, yra civilizuota vieta apsipirkti, o randamų pažeidimų joje esą kasmet vis mažiau. Bet, ekonomistai sako, kad svarbūs ir tokie, kaip šiandien, draugiški vizitai.

Pusė Laisvosios rinkos instituto apklaustų gyventojų sako: jei ateis krizė arba sumažės jų pajamos, pirkti prekių ir paslaugų ieškotų nelegalių, nes tokios pigesnės. Ekspertai teigia, kad šešėlį mažintų mažesni mokesčiai.

"Norėtųsi priminti valdžiai tą pažadą, tą vadinamą laikinai padidintą PVM nuo 18 iki 21 proc., kuris buvo ekonominės krizės metu. Nes galbūt taip ir atrodo, kad čia keli procenčiukai nedaro esmės, bet iš tikrųjų, jeigu žmogus sunkiai verčiasi, jam ta mokesčių našta tampa galbūt lemiama paskata ieškoti tų prekių įsigyti legaliai", — sakė Laisvosios rinkos instituto ekspertė Ieva Valeškaitė.

Pasak finansų viceministrės Daivos  Brasiūnaitės, PVM yra pagrindinis valstybės biudžeto pajamų šaltinis, pajamos iš jo sudaro beveik pusę valstybės biudžeto pajamų. Jo sumažinimas ženkliai mažintų valstybės pajamas. Anot viceministrės, jeigu PVM tarifas būtų sumažintas nuo 21 iki 18 proc., tai valstybė prarastų virš 0,5 mlrd. eurų.

Be to, anot finansų viceministrės, PVM sumažinimas nebūtinai reikštų mažesnes kainas.

VMI šiemet pirmą kartą imasi ir Kalvarijų turgaus Vilniuje: nuo trečiadienio ten irgi mokys pildyti deklaracijas.

Gariūnams, kaip ir Kalvarijų turgui ir kaip visiems kitiems prekybininkams, jau tenka konkuruoti su elektronine prekyba. Gariūnuose sutiktų pirkėjų dauguma — baltarusiai ir latviai.

39
Tegai:
turgus, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI)
Dar šia tema
Keisis mokesčių našta savarankiškai dirbantiems asmenims
Dirbantiems savarankiškai — didesnės išmokos
Sumokėti GPM įmokas vėluoja 54 tūkst gyventojų