Vėliavos, archyvinė nuotrauka

Apklausa: dvigubą pilietybę balsuotų mažiau nei pusė apklaustųjų

54
(atnaujinta 09:04 2019.04.10)
Referendume piliečių bus klausiama, ar jie sutinka leisti išsaugoti pilietybę asmenims, išvykusiems į šalis, atitinkančias "euroatlantinės integracijos kriterijus"

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Gyventojų apklausa rodo, jog mažai tikėtina, kad gegužę vyksiančiu referendumu būtų pakeista pilietybės išsaugojimą emigrantams ribojanti Konstitucijos nuostata, rašo LRT.

Už pilietybės išsaugojimą emigrantams balsuotų mažiau nei pusė apklaustųjų.

Ir, nors apklausa rodo, kad referendume dalyvautų apie 74 proc. apklaustųjų, esant tokiam aktyvumui, už pilietybės išsaugojimą turėtų balsuoti daugiau kaip du trečdaliai, kad tai sudarytų pusę visų rinkėjų balsų, reikalingų pakeisti Konstitucijos straipsnį.

Vilniaus politikos analizės instituto užsakymu atliktos apklausos duomenimis, suteikti galimybę Lietuvos pilietybę turėti visiems lietuvių kilmės asmenims, nesvarbu, ar jie yra įgiję kitos šalies pilietybę, linkę beveik 47 proc. apklaustųjų.

Daugiau nei ketvirtadalis — beveik 28 proc. — respondentų yra prieš Konstitucijos keitimą. Jų nuomone, Lietuvos pilietybė gali būti suteikiama tik asmenims, atsisakiusiems kitos šalies pilietybės.

Neapsisprendusiųjų pilietybės klausimu yra apie 16 proc., o neketinančių dalyvauti referendume — apie 9 proc. apklaustųjų.

Referendume piliečių bus klausiama, ar jie sutinka leisti išsaugoti pilietybę asmenims, išvykusiems į šalis, atitinkančias "euroatlantinės integracijos kriterijus". Konkrečios šalys būtų nustatytos įstatymu.

Šiuo metu dviguba pilietybė, išskyrus tam tikras išimtis, nėra leidžiama emigrantams, Lietuvą palikusiems po nepriklausomybės atkūrimo ir įgijusiems kitos šalies pilietybę.

Referendumas dėl dvigubos pilietybės vyks gegužės 12 dieną, kartu su respublikos prezidento rinkimais ir referendumu dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo.

Referendumu priimti Konstitucijos pakeitimai įsigaliotų 2020 metų sausio 1 dieną.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad dalyvauti referendume dėl dvigubos pilietybės planuoja du trečdaliai lietuvių.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, balsuoti užsienyje užsiregistravo 24 tūkstančiai Lietuvos piliečių. Užsienyje balsuojantys rinkėjai šiais metais galės balsuoti 51 diplomatinėje atstovybėje ir konsulinėje įstaigoje.

Įvairiais skaičiavimais, Didžiojoje Britanijoje gali dirbti ir gyventi apie 200 tūkst. Lietuvos piliečių.

54
Tegai:
referendumas
Dar šia tema
Seimas patikslino referendumo organizavimo procedūras
Prasidėjo referendumo dėl dvigubos pilietybės viešinimo kampanija