Antrankiai, archyvinė nuotrauka

Korupcijos teismų sistemos byloje dar du įtariamieji

45
(atnaujinta 12:54 2019.04.10)
Atliktos kratos sulaikytų asmenų gyvenamosiose vietose bei automobiliuose

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Tęsiant ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, prekybos poveikiu, papirkimo ir piktnaudžiavimo teismų sistemoje, šiandien sulaikyti dar du asmenys, praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Vienas sulaikytųjų — advokato padėjėjas, kuris įtariamas prekyba poveikiu, papirkimu ir kurstymu piktnaudžiauti, o kitas — suinteresuotas asmuo, įtariant jį prekyba poveikiu.

Siekiant surinkti tyrimui reikšmingų duomenų, šiandien atliktos kratos sulaikytų asmenų gyvenamosiose vietose bei automobiliuose.

Šiuo metu teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo teisėjų kyšininkavimo, byloje tarp 45 įtariamųjų — aštuoni teisėjai ir šeši advokatai, taip pat Druskininkų meras Ričardas Malinauskas ir jo patarėjas Aivaras Kadziauskas.

Įtariama, kad už įvairius palankius teisėjų sprendimus galimai buvo žadėti ir mokėti kyšiai, kurių sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 000 eurų. Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis sutartų kyšių suma gali siekti 400 000 eurų.

Vasario 26 dieną Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas buvo paleistas į laisvę.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja, jį organizuoja ir kontroliuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento ir Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų grupė.

45
Tegai:
teismas, korupcijos skandalas
Dar šia tema
Per metus Lietuva nepajudėjo iš vietos Korupcijos suvokimo indekse
Lietuvos Temidė apaugo korupcijos žieve: artėja apsivalymas?
Pas korupcija įtariamus teisėjus rasta 200 tūkst. eurų grynųjų
Gentvilas: teisėjų korupcijos skandalas žymi Grybauskaitės epochą