Brexit, archyvinė nuotrauka

Pritarta įstatymo projektams dėl JK piliečių teisinės padėties Lietuvoje

64
(atnaujinta 15:19 2019.04.11)
JK piliečiai, kurie ketina dirbti ar užsiimti teisėta veikla, galės gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Seimas pritarė teisės aktų projektams, susijusiems su Jungtinės Karalystės pasitraukimu iš Europos Sąjungos, kuriais reglamentuojama JK piliečių, tiek gyvenančių Lietuvoje, tiek atvykstančių į Lietuvą po JK išstojimo iš ES dienos, teisinė padėtis.

Siekiant išvengti neigiamų teisinių ir praktinių pasekmių JK piliečiams, gyvenantiems Lietuvoje, jiems netekus ES piliečio statuso nuo JK išstojimo iš ES dienos be susitarimo, nustatytas 9 mėnesių pereinamasis laikotarpis. Jo metu JK piliečiai ir jų šeimos nariai galės pasikeisti iki JK išstojimo iš ES dienos išduotus dokumentus, patvirtinančius ES valstybės narės piliečio ar jo šeimos nario teisę gyventi Lietuvoje.

Brexit, archyvinė nuotrauka
© AFP 2019 / DANIEL LEAL-OLIVAS

Už pataisas vieningai nubalsavo 84 Seimo nariai.

Reglamentuotas atskiras pagrindas leidimui laikinai gyventi Lietuvoje išduoti JK piliečiams, kurie ketina dirbti ar užsiimti teisėta veikla respublikoje, ir taikyti palankesnes leidimų laikinai gyventi išdavimo sąlygas.

JK piliečiams galės būti išduodamas iki 3 metų galiojantis leidimas laikinai gyventi, jeigu jie bus įdarbinami pagal darbo sutartį, atvyks užsiimti verslu ar kita teisėta veikla, įskaitant individualią veiklą; jie galės atvykti kartu su šeima. Reikalavimas gauti leidimą dirbti JK piliečiams taikomas nebus.

Teisės aktai įsigalioja Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos dieną.

64
Tegai:
Lietuva
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (158)
Dar šia tema
Britanijoje priimtas įstatymas, užkertantis kelią "kietajam" "Brexit"
Seimas pritarė naujiems pasirengimo "Brexit" projektams
ES gali leisti Londonui atidėti "Brexit" iki metų pabaigos