Seimas, archyvinė nuotrauka

Seimas pratęsė Jakeliūno vykdomą krizės tyrimą

33
(atnaujinta 16:29 2019.04.11)
Pasak Seimo Biudžeto ir finansų komiteto, tyrimo išvadų pateikimo datos nukėlimas leistų detaliau išnagrinėti visą turimą informaciją

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Seimas pritarė pasiūlymui atidėti parlamentinio tyrimo 2009–2010 metų finansų krizės priežastims nustatyti išvadų pateikimą iki spalio 31 dienos, praneša LRT.

Parlamentarai po pateikimo pritarė tokiam siūlymui. Už projektą balsavo 58 seimo nariai, prieš — 29, susilaikė — 6.

Prašymą nukelti tyrimo išvadų pateikimo datą pateikė parlamentinį tyrimą vykdantis Seimo Biudžeto ir finansų komitetas. Komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas teigė, kad tyrimo laikotarpį norima pratęsti siekiant detaliau išnagrinėti visą turimą informaciją.

Konservatorius Andrius Kubilius Seime kritikavo Jakeliūną bei pateikė diagramą, kurioje buvo rodoma, kad krizės metu Lietuvos BVP kritimas buvo mažesnis negu Latvijos, kurios krizės įveikimo keliu siūlė eiti Jakeliūnas.

Kubilius teigė, kad nesigaili, jog nesikreipė į Tarptautinį valiutos fondą (TVF), nes tai padėjo apsaugoti litą nuo devalvacijos bei geriau suvaldyti krizę. O jei būtų skolinamasi iš TVF, BVP kritimas būtų žymiai mažesnis.

"Skaičiavimai rodo, kad įgyvendinus vyriausybės veiksmus, kuriuos dabar kritikuoja Jakeliūnas, mūsų BVP nominali vertė, palyginti su 2007 metais, kiekvienais metais nuo 2009 iki 2012 metų, vidutiniškai prarado po 5,3 mlrd. kitų. Tačiau jeigu būtume gyvenę pagal latvišką scenarijų, tai kiekvienais metais vidutiniškai būtume praradę po 11,3 mlrd. litų", — komentavo Kubilius.

BFK pirmininkas teigė turintis vidinės informacijos, kaip Lietuva derėjosi dėl paskolos krizės metu. 

"Lietuva kreipėsi į banką, po trijų dienų atėjo pasiūlymas, o dar po trijų dienų ir pasiskolinome. Normalios vyriausybės, Kubiliau, derasi mėnesius ir išsideri geriausias palūkanas. Skolintis už 10 proc. buvo finansinė savižudybė", — kalbėjo Jakeliūnas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Mykolas Majauskas siūlė, kad Jakeliūną tyrime pakeistų kitas parlamentinį tyrimą vykdantis narys, tačiau tokiam pasiūlymui nebuvo pritarta. 

33
Tegai:
Seimas
Dar šia tema
Biudžeto ir finansų komitetas apkaltino LB nenoru ištirti finansinės krizės priežastis
Ką slepia Vasiliauskas: kodėl LB neatskleidžia finansinės krizės priežasčių