Президент Литвы Даля Грибаускайте, архивное фото

Grybauskaitė atskleidė, ar jai patiko filmas apie jos gyvenimą

66
(atnaujinta 08:20 2019.04.12)
Grybauskaitė prisipažino filmo nemačiusi iki pat premjeros, kuri įvyko ketvirtadienio vakarą kino teatre "Vingis"

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Dokumentinis filmas apie Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę turi aiškų tikslą — paskatinti į šalies vadovę pažvelgti kiek pozityviau ir labiau atskleisti jos asmenybę, LRT sakė filmo kūrėjas, režisierius Donatas Ulvydas.

Filmo "Valstybės paslaptis" premjera įvyko ketvirtadienio vakarą Vilniaus "Vingio" kino teatre. Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo premjeros renginiuose bei prisipažino filmo nemačiusi iki pat premjeros.

"Apsisprendžiau nežiūrėti filmo anksčiau, o dabar matau, kad jei ir būčiau jį peržiūrėjusi, vargu, ar prašyčiau ką nors keisti. Norėjau duoti laisvę kūrusiems juostą žmonėms, kad daug dalykų pamatyčiau būtent kitų žmonių akimis", — po pristatymo sakė prezidentė.

Grybauskaitės teigimu, dokumentinis filmas "Valstybės paslaptis" neatskleidžia paslapties, o to priežastis paprasta: "Aš neturėjau asmeninio gyvenimo, tad ir nebuvo, ką atskleisti. Viskas buvo skirta darbui, ir tai — prezidento pareiga".

Šalies vadovė, paklausta apie įspūdžius žiūrint juostą apie save, teigė, kad nemažai akimirkų ją nuoširdžiai prajuokino.

"Filme parodoma tiek daug juokingų užkulisių, kad tie, kurie su manimi dirbo, turėtų galvoti, kad esu labai linksma. Nors pati visuomet galvojau, kad esu rimta. Tai mane nustebino. Filme sujungti tiek smagūs, tiek rimti dalykai. Juk įrašų per dešimt metų būta labai daug, pasitaiko, kad ir pavargsti, ir žodis užstringa. Pačiai buvo juokinga tai matyti", — cituoja prezidentę LRT.

Grybauskaitė teigė suprantanti, kiek daug medžiagos liko nepanaudota juostoje.

"Čia atsiskleidžia tik dalelytė gyvenimo ir reikalų. Kiek žinau, surinkta net 500 valandų medžiagos, o į galutinį variantą telpa tik pusantros valandos", — sakė Lietuvos vadovė.

Kino kūrėjas Ulvydas ir šiame, naujausiame savo darbe, nenutolsta nuo su Lietuva susijusių temų. Režisierius ne tik netikėtai ėmėsi neįprasto sau dokumentikos žanro, bet ir išsikėlė uždavinį — sukurti filmą apie šalies lyderę Grybauskaitę bei dešimtmetį trukusią prezidentės kadenciją.

"Mano Achilo kulnas kalbant apie šį filmą — 10 metų trukusi prezidentės kadencija, sudėta vos į vieną kūrinį. Tikrai nežinau, ar žiūrovams kažko nepritrūks, nes viskas — mano subjektyviai atrinkti kadrai. Įkišau nosį į visiškai svetimą sritį ir dabar suprantu, kodėl niekas iš kūrėjų nenori imtis politinių temų", — įvardija savo didžiausią silpnybę Ulvydas.

Į kino teatrą "Vingis", vedini smalsumo išvysti dokumentinį filmą apie šalies vadovę, susirinko ne tik filmo kūrybinė grupė, bet ir būrys svečių — Algirdas Kaušpėdas, Lolita Varanavičienė, Eglė Vertelytė, Edmundas Jakilaitis, Aurimas Švedas ir kt.

66
Tegai:
filmas, Dalia Grybauskaitė
Dar šia tema
Kam dabar reikalinga Dalia Grybauskaitė?
Žiniasklaida sudarė knygų, kurias Grybauskaitė "bijo skaityti naktį", sąrašą