Velykos, archyvinė nuotrauka

Sinoptikė papasakojo, kokių orų laukti per Velykas

99
(atnaujinta 08:59 2019.04.12)
Prognozuojama, kad Velykas pasitiksime gražiais orais

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Nors šiuo metu yra įsivyravusi aukšto slėgio sritis ir Lietuvoje užsibuvo vėsoki orai, nuo kitos savaitės vidurio šiluma palepins vis dažniau ir panašu, kad Velykas pasitiksime gražiais orais, taip LRT Radijui sakė sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Akropolis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Андрей Богданов

Sinoptikės teigimu, dabartiniai orai pasižymi įvairove — pirmoji balandžio dalis lepino tiek aukštomis temperatūromis, tiek privertė padrebėti iš šalčio. Jos aiškinimu, šiuo metu dienomis vyraujanti oro temperatūra prilygsta tokio meto nakties temperatūrai.

Anot sinoptikės, penktadienis vis dar bus šaltokas: "Naktis bus vėsoka, laikysis 1–4 laipsnių šalčio temperatūra, o diena jau bus kiek šiltesnė — svyruos 3–8, 4–9 laipsniai šilumos".

Sekmadienį jau bus šilčiau — 5–10, o pirmadienį — 6–12 laipsnių šilumos. 

Iki kitos savaitės pabaigos, pasak Marcinonienės, lietaus būti neturėtų: "Aišku, norėtųsi to lietaus, kas retai būna, nes yra deginama žolė ir žvarbokas vėjas neša dūmus bei dulkes. Jeigu ir pietvakariniuose Lietuvos rajonuose šiandien iškris negausi šlapdriba ar lietus, tai ties tuo šis drėgnas laikotarpis ir baigsis, nes panašu, kad iki kitos savaitės pabaigos lietaus nematysime, nebent pirmadienį pietiniuose rajonuose iškris vienas ar kitas lašelis".

Kaip teigia sinoptikė, nors šiuo metu yra įsivyravusi aukšto slėgio sritis, palaipsniui temperatūra kils ir Velykas jau pasitiksime su šiltais orais.

Jau nuo kitos savaitės vidurio šiluma mus palepins vis dažniau ir panašu, kad šventes pasitiksime gražiais orais. Marcinonienė tvirtina, kad kitą sekmadienį saulės spindulių bus dar daugiau ir bus galima jais pasidžiaugti.

Balandžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Balandžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
99
Tegai:
Velykos, orai
Dar šia tema
Migracijos valdyba prieš Velykas laukia emigrantų iš JK antplūdžio
Lietuviai ruošiasi Velykoms: jau kaupia kiaušinių atsargas