Lietuvos vėliava, archyvinė nuotrauka

Užsienio lietuviai nerimauja, kodėl nevyksta agitacija ar prieš referendumą

30
(atnaujinta 10:04 2019.04.12)
Užsienio lietuviai labai nori dalyvauti referendume dėl pilietybės, kartu Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovai stebisi, kodėl iki šiol niekas neagituoja už ar prieš pilietybės išsaugojimą

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Referendumui dėl pilietybės išsaugojimo užsiregistravo rekordiškai daug, daugiau nei 28 tūkst. užsienyje gyvenančių tautiečių, praneša LRT.

Likus mėnesiui iki referendumo dėl pilietybės išsaugojimo, Pasaulio lietuvių bendruomenė teigia, jog vis dar nevyksta aktyvi referendumo agitacija. Tačiau bendruomenės atstovai sako, jog balsuoti užsiregistravo rekordiškai daug užsienyje gyvenančių tautiečių — per 28 tūkstančius — ir tikisi, kad gegužę jų bus dvigubai daugiau.

Rimvydas Baltaduonis iš Pasaulio lietuvių bendruomenės stebisi, kad iki šiol nevyksta aktyvi diskusija dėl referendumo ir dar niekas neužsiregistravo agituoti už ar prieš pilietybės išsaugojimą.

Pagal įstatymus, agituoti už referendumą gali tik jo iniciatoriai, šiuo atveju — Seimo nariai. Oficialiai agituoti prieš leidžiama ir daugiau įvairių grupių. Dabar vykdoma tik viešinimo kampanija, už tai atsakinga vyriausybė.

Nuo praėjusios vasaros pilietinę kampaniją vykdo ir Pasaulio lietuvių bendruomenė.

Gegužės 12-tąją kartu su prezidento rinkimais žmonės galės balsuoti dėl pilietybės išsaugojimo tautiečiams, gyvenantiems euroatlantinės integracijos kriterijus atitinkančiose valstybėse.

Lietuvos piliečio pasas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Констанция Ждановская

Referendume piliečių bus klausiama, ar jie sutinka leisti išsaugoti dvigubą pilietybę asmenims, išvykusiems į šalis, atitinkančias "euroatlantinės integracijos kriterijus". Tikslų šalių sąrašą po referendumo tvirtintų Seimas.

Dalyvavimui referendume reikia užsiregistruoti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) interneto svetainėje. Šiuo metu besiregistruojančiųjų rinkimams gegužės 12-ąją sparčiai daugėja, jau yra užsiregistravę apie 28 tūkst. užsienyje gyvenančių piliečių. Iš viso oficialiai išvykusių yra apie 300 tūkst. Dažniausiai į rinkimus neateina nė 20 tūkst. 

Šiuo metu dviguba pilietybė, išskyrus tam tikras išimtis, nesuteikiama emigrantams, Lietuvą palikusiems po nepriklausomybės atkūrimo ir įgijusiems kitos šalies pilietybę.

30
Tegai:
dviguba pilietybė, referendumas, užsienio lietuviai
Dar šia tema
Migracijos valdyba prieš Velykas laukia emigrantų iš JK antplūdžio
Prasidėjo referendumo dėl dvigubos pilietybės viešinimo kampanija
Artėjant referendumui dėl pilietybės kyla vis daugiau klausimų apie balsavimą
Seimas: referendumas dėl dvigubos pilietybės vyks vieną dieną