Vaikas, archyvinė nuotrauka

Jokių pažymų: nuo rugsėjo vaikui susirgus užteks pranešti mokyklai telefonu

70
(atnaujinta 17:27 2019.04.10)
Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, tai sumažins biurokratiją ir palengvins gydytojų darbą

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Nuo rugsėjo medikai nebeišrašys pažymų tėvams apie vaiko ligą, LRT Radijui sakė Sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė.

"Turėtume labiau pasitikėti tėvais, kad jie atsakingai rūpinasi savo vaikais. Be to, nereikėtų versti beprasmiškai lankytis sveikatos priežiūros institucijose ir palikti lankomumo apskaitą vien tik medikų išduodamoms formoms. Ši forma nėra susijusi su sveikatos priežiūra. Netgi priešingai — reikalavimas dėl pažymos atvesti vaiką, kuris sloguoja, į sveikatos priežiūros įstaigą kaip tik padidina jo tikimybę susirgti. Tai taip pat didina administracinę naštą", — teigė viceministrė.

Nuo naujųjų mokslo metų vaikui susirgus apie neatvykimą į ugdymo įstaigą užteks pranešti telefonu.

Anksčiau galiojo tvarka, kad tris dienas į mokyklą ar darželį neatėjus vaikui, tėvai turėdavo ugdymo įstaigą įspėti raštiškai. Po to būdavo reikalaujama gydytojo pažymos.

Anot Jaruševičienės, nauja tvarka sumažins biurokratiją, palengvės gydytojų darbas.

Kai kurie ugdymo įstaigų vadovai nuogąstauja, kad įsigaliojus naujai tvarkai, gali būti sudėtinga sukontroliuoti vaikų lankomumą.

Nuo sausio 1 dienos Vilniuje darželinukui susirgus ar dėl kitų priežasčių apsilankius pas gydytoją, tėveliams nebereikia pateikti popierinių pažymų darželiams. Vaiko medicininės pažymos duomenys automatiškai perduodami į Vilniaus miesto ugdymo įstaigų informacinę sistemą.

70
Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija, pažyma, mokyklos
Temos:
Medicina ir sveikata (248)
Dar šia tema
Ką reikia žinoti tėvams apie visos dienos mokyklą
Nuo kovo 1-osios prasideda e. registracija į Vilniaus mokyklas