Naujagimis, archyvinė nuotrauka

Klaipėdoje girta motina pagimdė naujagimę su 4 promilėmis kraujyje

69
(atnaujinta 10:18 2019.04.13)
Medikai dėl mergaitės gyvybės kovoja jau antrą parą, gimdymo metu gimdyvei nustatytas 2 promilių girtumas

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Klaipėdos universitetinės ligoninės naujagimių reanimacijos medikai antrą parą kovoja dėl čia gimusios mergaitės gyvybės, kuriai, vos išvydusiai pasaulį, kraujyje nustatytos net 4 promilės alkoholio, praneša LRT.

"Dėl to, kad tikrai su 4 promilėmis — pirmą kartą. Nebuvo tokio, aš 40 metų dirbu. Graži mergytė, du su puse kilogramai, atrodo normaliai. Na, o kaip bus toliau, sunku pasakyti", — LRT sakė gydytoja neonatologė Natalija Grigorjeva.

Skyriaus vedėja pasakoja, kad 35-erių moteris, ne klaipėdietė, pagimdė natūraliai, greičiau nei per pusvalandį. Gimdyvė buvo neblaivi, esą gėrusi namuose, tačiau neaišku, kiek ilgai.

"Antrą kartą gimdanti ir nepanaši į asocialią. Gimdymas sklandus, 37 savaičių nėštume. Atvykus girtumas nustatytas 2 promilių, naujagimiui net 4 promilių. O kaip taip gali būti — neįsivaizduoju", — sakė Akušerinio-pogimdyvinio skyriaus vedėja Vaiva Galvosienė.

Akušerinio-pogimdyvinio skyriaus vedėja teigia, jog mamos būklė stabili, domisi naujagimiu, be to, gydytojams yra teikianti vilčių.

Gydytojai negali atsakyti, kiek ilgai kūdikis bus gydomas. Manoma, kad alkoholiui iš naujagimio organizmo pašalinti gali prireikti ir kelių savaičių.

Pasak medikų, atvykstančių gimdyti neblaivių moterų pasitaiko, tačiau labai retai. Apie incidentą medikai iškart pranešė Vaiko teisių apsaugos specialistams.

69
Tegai:
Klaipėda, naujagimiai, neblaivumas
Dar šia tema
Lietuvos ligoninės tampa vis palankesnės naujagimiams
Palangoje moteriai už kūdikio nužudymą gresia iki 20 metų kalėjimo
Kūdikio nužudymu kaltinta palangiškė nuteista devyniems metams kalėjimo
Besilaukiančios moterys bus nemokamai tiriamos dėl hepatito B