Sostų karai, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kiek Lietuvos vaikų pavadinama serialo "Sostų karai" veikėjų vardais

58
(atnaujinta 17:43 2019.04.15)
Populiariausią šalyje Arijos vardą registrų centro tvarkomame Gyventojų registre turinčių mergaičių ir moterų skaičius perkopė 200

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Šimtų milijonų gerbėjų dėmesį visame pasaulyje prikaustęs serialas "Sostų karai" (angl. "Game of Thrones") į ekranus grįžta jau šiandien. Pasaulį apnikusi manija į Lietuvą ritasi ne tik per socialinius tinklus, bet ir tėvų norą savo vaikams duoti šio serialo herojų vardus, praneša LRT.

Nepaisant to, kad serialo "Sostų karai" veikėjų vardai yra lyg iš pasakos, pasirodo, Lietuvoje galima sutikti ne vieną tokį vardą turintį asmenį.

Pasauliniu mastu populiarumu niekas neprilygsta Arijai, jauniausiajai Starkų giminės dukrai. Populiariausią šalyje, kaip ir visame pasaulyje, Arijos vardą registrų centro tvarkomame Gyventojų registre turinčių mergaičių ir moterų skaičius perkopė 200. 

Kitų "Sostų karų" veikėjų vardų Lietuvoje galima sutikti rečiau, tačiau keletas lietuvių puikuojasi Džono, Sansos, Melisandros ir Teono vardais.

Tiesa, "Sostų karų" serialas neturėjo tokios įtakos Lietuvoje populiariausių vardų statistikoje, kaip, tikėtina, tai padarė kultinė kino saga "Žvaigždžių karai". Luko ir Lėjos vardai 2018 metais dominavo naujagimių mergaičių ir berniukų vardų dešimtukuose.

"Sostų karai" — fantastinis serialas, sukurtas JAV kabelinės televizijos "HBO". Serialas kuriamas remiantis Džordžo R. R. Martino knygų serija "Ledo ir ugnies giesmė".

Vos pasirodę "Sostų karai" susilaukė žiūrovų bei kino kritikų dėmesio, tad net nepasibaigus pirmajam sezonui, prodiuseriai paskelbė apie antrojo sezono filmavimą. Pirmasis sezonas buvo nominuotas 63-iuose "Emmy" apdovanojimuose Geriausio dramos serialo kategorijoje. 69-iuose "Auksiniuose gaubliuose" nominuotas kategorijoje Geriausias televizijos serialas-drama.

58