Vaikas ligoninije, archyvinė nuotrauka

Dėl uostamiestyje gimusio neblaivaus kūdikio pradėtas ikiteisminis tyrimas

33
(atnaujinta 11:06 2019.04.17)
Seimo pirmininkas pareiškė, kad girto gimusio kūdikio istorija sukels diskusiją Seime apie dar negimusių vaikų apsaugą

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Klaipėdos ligoninėje gimusio neblaivaus kūdikio, kuriam buvo nustatytas 4 promilių girtumas, praneša prokuratūros spaudos tarnyba.

Šiandien Klaipėdos apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 137 straipsnio 1 dalį (sunkus sveikatos sutrikdymas dėl neatsargumo).

Pažymėta, jog apie tai, kad gimė neblaivus kūdikis, į prokuratūrą ar kitą ikiteisminio tyrimo įstaigą nesikreipė nei uostamiesčio ligoninė, kurioje ir gimė kūdikis, nei vaiko teisių apsaugos specialistai.

"Ikiteisminis tyrimas pradėtas šiandien, nes pastarosiomis dienomis buvo renkama pirminė informacija, kreiptasi į gydymo įstaigą, vaiko teisių apsaugos specialistus. Gavę visą teisinei kvalifikacijai būtiną informaciją, priėmėme sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą", — teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pareiškė, kad girto gimusio kūdikio istorija sukels diskusiją Seime apie dar negimusių vaikų apsaugą.

"Manau, kad tai sukels naują diskusiją, ir mes turėsime kalbėti apie dar negimusio vaiko apsaugą. Tai yra labai jautrios temos", — trečiadienį "Žinių radijui" sakė Pranckietis.

Praeitą savaitę Klaipėdos universitetinėje ligoninėje 35-erių moteris pagimdė mergaitę, kurios kraujyje nustatytos net 4 promilės alkoholio. Moteriai nustatytas 2 promilių girtumas, tačiau kiek ilgai ji gėrė — neaišku.

Medikai pažymi, kad alkoholiui iš naujagimio organizmo pašalinti gali prireikti ir kelių savaičių.

Praėjusią savaitę Seimas priėmė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, taisančias reformą, dalies žmonių sukritikuotą dėl per griežtos vaikų paėmimo iš šeimos tvarkos.

33
Dar šia tema
Jokių pažymų: nuo rugsėjo vaikui susirgus užteks pranešti mokyklai telefonu
Šiais metais įvaikinta 30 vaikų: lietuviai įvaikino 20, užsieniečiai — 10
Paaiškėjo, kiek Lietuvos vaikų pavadinama serialo "Sostų karai" veikėjų vardais