Ugnis

Kaune teisiama per gaisrą žuvusių dviejų mažamečių moteris

37
(atnaujinta 14:45 2019.04.17)
Kaunietė paliko namie vaikus be suaugusiųjų priežiūros. Kilus gaisrui jie negalėjo išeiti iš namų, nes namo durys buvo užrakintos, o visi langai buvo su grotomis

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Kaune neatsargiu gyvybės atėmimu ir piktnaudžiavimu tėvų teisėmis ar pareigomis kaltinama dviejų mažamečių, kurie žuvo gaisro metu, motina, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Tragedija įvyko praėjusių metų kovo pabaigoje. 38 metų kaunietė, išeidama iš namų, be suaugusiųjų priežiūros paliko du savo vaikus — dvejų metų mergaitę ir penkerių berniuką. Kambaryje kūrenosi nenustatyto gamintojo krosnelė, kuri gaisrinės saugos atžvilgiu buvo netvarkinga. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad vaikų motina buvo ne kartą įspėta tarnybų atstovų dėl netvarkingos ir netinkamai eksploatuojamos krosnelės.

Kilus gaisrui mažamečiai negalėjo išeiti iš namų, nes namo durys buvo užrakintos, raktas nuo durų buvo pas vaikų motiną, o visi langai buvo su grotomis. Vaikai mirė nuo apsinuodijimo smalkėmis. 

Prokurorų teigimu, ikiteisminis tyrimas buvo sudėtingas, jo metu atlikta 18 daiktų ir objektų tyrimų, išnaudotos daugelis baudžiamojo proceso prievartos priemonių. Taip pat keblumų sukėlė tai, kad mažamečių motina tyrimo pradžioje nebuvo atvira.

Šios bylos kaltinamąjį aktą sudaro 125 lapai, apklausta beveik pusšimtis asmenų.

Baudžiamasis kodeksas už piktnaudžiavimą tėvų teisėmis ar pareigomis numato baudą, laisvės apribojimą, areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų. Už neatsargų gyvybės atėmimą dviem ar daugiau žmonių gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų.

37
Tegai:
gaisras, Kaunas, Lietuva
Dar šia tema
Vilniaus apskrityje gaisrininkai išgelbėjo vaiką iš degančio buto
Teisiamas panevėžietis, sukėlęs žmogaus gyvybę nusinešusį sprogimą garaže
Lietuvoje sparčiai auga gaisrų skaičius