Saulius Skvernelis ir Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

Skvernelis pakomentavo filmą apie Grybauskaitę "Valstybės paslaptis"

58
(atnaujinta 10:45 2019.04.18)
Ministras pirmininkas prisipažino dar nematęs filmo, tačiau pažadėjo būtinai pažiūrėti

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Filmas apie prezidentę Dalia Grybauskaitę — "neeilinis įvykis" Lietuvos istorijoje, primenantis "kitokį laikotarpį ir kitas valstybes", ketvirtadienį sakė Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

"Tai yra neeilinis įvykis mūsų trisdešimties metų nepriklausomos valstybės istorijoje, kada atliekamas veiksmas, primenantis, galbūt, kitokį laikotarpį, kitas valstybes. Tikrai turinio negaliu vertinti, pats režisierius pasakė tam tikrą tikslą, dėl ko sukurtas – ir politinę potekstę, ir, galbūt, rinkiminę potekstę. Tai, galbūt, ir tai buvo tikslas", — "Žinių radijui" ketvirtadienį sakė Skvernelis.

Vyriausybės vadovas prisipažino, jog neturėjo laiko pažiūrėti filmo, bet patikino, kad tikrai tai padarys. Be to, Skvernelis pabrėžė, kad gerbia kūrybos laisvę.

Režisieriaus Donato Ulvydo filmo "Valstybės paslaptis" premjera įvyko praeitą ketvirtadienį. Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo premjeros renginiuose bei prisipažino filmo nemačiusi iki pat premjeros. Šalies vadovė, paklausta apie įspūdžius žiūrint juostą apie save, teigė, kad nemažai akimirkų ją nuoširdžiai prajuokino. Grybauskaitė teigė suprantanti, kiek daug medžiagos liko nepanaudota juostoje.

Kino kūrėjas Ulvydas ir šiame, naujausiame savo darbe, nenutolsta nuo su Lietuva susijusių temų. Režisierius ne tik netikėtai ėmėsi neįprasto sau dokumentikos žanro, bet ir išsikėlė uždavinį — sukurti filmą apie šalies lyderę Grybauskaitę bei dešimtmetį trukusią prezidentės kadenciją.

Prezidentės pareigas Grybauskaitė eina nuo 2009-ųjų liepos. Ji yra pirmoji moteris Lietuvos prezidento poste.

58
Tegai:
filmas, Dalia Grybauskaitė, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
100 paskutinių dienų: premjerai apie darbą su prezidente Grybauskaite
Kandidatai į Lietuvos prezidento postą įvertino Grybauskaitės dešimtmečio veiklą
Lietuvos premjeras apkaltino politologus noru sukiršinti jį su Grybauskaite
Metas išduoti valstybės paslaptis: kuriamas filmas apie Grybauskaitę
Režisierius pristatė filmo apie Grybauskaitę vaizdo įrašą
Grybauskaitė atskleidė, ar jai patiko filmas apie jos gyvenimą