Michailas Švydkojus

Švydkojus: TSRS tautos kovojo kartu ir kartu laimėjo Antrąjį pasaulinį karą

62
(atnaujinta 15:34 2019.04.19)
Balandžio 25 dieną Sankt Peterburge prasidės IX Tarptautinis forumas "Didžioji Pergalė, pasiekta dėl vienybės". Jame dalyvaus daugiau kaip 250 delegatų iš buvusios TSRS šalių. Spaudos konferencijoje Maskvoje organizatoriai pažadėjo, kad forumas bus nenuobodus ir ne toks oficialus

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik, Lev Ryžkov. Nugalėtojų forumo leitmotyvu taps Leningrado blokados panaikinimo 75-osios metinės. Dialoge dalyvaus delegatai iš visų NVS šalių, Baltijos šalių, Gruzijos, blokados veteranai ir jų palikuoniai, visuomeninių organizacijų atstovai, paieškos judėjimų dalyviai, mokslininkai, istorikai, politologai, meno inteligentijos atstovai ir žiniasklaida.

"Šiandien Antrojo pasaulinio karo istorijos įprasminime atsiranda nauji požiūriai, kurių anksčiau nebuvo, — spaudos konferencijoje pasakė Tarpvalstybinio valstybių — NVS dalyvių humanitarinio bendradarbiavimo fondo valdybos antras pirmininkas Michailas Švydkojus. — Vieta, kurioje susitinka naujų šalių istorikai, kur jie gali išaiškinti daugelio įvykių detales, — tai labai svarbus dalykas. Mes stengiamės pritraukti prie darbo specialistų. Problema yra ta, kad šiandien istorijos įprasminimu dažniausiai užsiima publicistai interpretatoriai, o ne profesionalai, kurie iš tikrųjų žino visą medžiagos apimtį".

Švydkojus pažymėjo, kad forumo darbas turėtų būti maksimaliai laisvu nuo oficiozo, turėtų būti įdomus pirmiausia jaunimui.

"Deja, Pergalės 75-osios metinės — tai ta riba, kuri atskirs nuo gyvenimo Žemėje didžiąją dalį veteranų, ir jie išliks tik mūsų atmintyje, — pažymėjo Michailas Švydkojus. — Mano karta visada didžiavosi, kad esame nugalėtojų vaikai. Mes gimėme iškart po karo. Tačiau ir mums jau nemažai metų. Svarbu suprasti, kad atminimą apie karą saugos žmonės, kurie nekovojo, kurie karo metu net nebuvo gimę".

Dabar kai kurių posovietinių šalių vyriausybės nepalaiko istorinių įvykių Rusijos interpretacijos, pažymėjo Švydkojus. O Rusija niekada nesutiks su nacių bendrininkų garbinimu Baltijos šalyse ir Ukrainoje. Tačiau oficialių istoriografijų skirtumai neturėtų užkirsti kelio darniems santykiams tarp šalių.

"Mes stengsimės, kad forumo aikštelė taptų ne eiline tribūna fejerverkams ir pergalės saliutams, bet vieta, kur žmonės galėtų susitikti, pakalbėti, pajausti artumą, — pasakė Švydkojus. — Tai vieta, kur žmonės susimąstys, kokį ateities modelį mes kursime, turėdami tokią šlovingą praeitį".

"Mes, TSRS tautos, kovojome kartu ir laimėjome kartu — šiuo faktu negalima abejoti", — pabrėžė Švydkojus.

62
Tegai:
TSRS, Antrasis pasaulinis karas
Dar šia tema
Belgijos naciai iki šiol gauna Hitlerio paskirtą pensiją
"Maitino TSRS, dabar maitina ES": Lietuvos valdžia sukūrė naują istoriją
Ekspertas: Lietuva tikisi, kad ES praris bet kokią nesąmonę apie Rusiją
 airBaltic lėktuvas

"AirBaltic" atnaujina skrydžius Vilniaus į Taliną

(atnaujinta 14:13 2020.05.25)
Pranešama, jog atsinaujina tiesioginis keleivių ryšys tarp Vilniaus ir Talino, skrydžiai bus vykdomi kasdien

VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Latvijos nacionalinė oro linijų bendrovė "AirBaltic" nuo pirmadienio atnaujina skrydžius iš Vilniaus į Estijos sostinę. Apie tai pranešė ERR.

"Atsinaujina tiesioginis keleivių ryšys tarp Vilniaus ir Talino, skrydžiai bus vykdomi kasdien",  — sakoma pranešime.

Gegužės 13 diieną Lietuva pradėjo laipsnišką keleivių oro eismo atkūrimą, sustabdytą kovo 16 dieną paskelbus nacionalinį karantiną dėl koronaviruso pandemijos. Gegužės 13 dieną Tarptautinis Vilniaus oro uostas pirmą kartą išskrido iš Frankfurto. Gegužės 18 dieną atnaujinti skrydžiai iš Vilniaus į Rygą. Nuo gegužės 28 dienos atstatomi skrydžiai iš Lietuvos sostinės į Oslą.

Pirmasis koronavirusinės infekcijos atvejis Lietuvoje užfiksuotas vasario 28 dieną. Nuo pandemijos pradžios dėl koronaviruso mirė 63 žmonės, 1 138 užsikrėtę pasveiko. Yra 1635 užkrėsti.

AirBaltic bagažo vežimo taisyklės
© Sputnik /
"AirBaltic" bagažo vežimo taisyklės
Tegai:
skrydžiai, Talinas, Vilnius
Dar šia tema
"AirBaltic" atnaujino skrydžius tarp Vilniaus ir Rygos
Eurai

Lietuvoje naudotais automobiliais prekiaujanti įmonė slėpė pajamas

(atnaujinta 13:48 2020.05.25)
Teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad bendrovė nuslepė didžiąją per vienerius metus uždirbtų pajamų dalį, dėl to jai gali tekti atlyginti valstybei beveik 200 tūkst. eurų žalą

VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame sostinėje registruotos bendrovės vadovas, gyvenantis Klaipėdoje, įtariamas neteisingų duomenų apie bendrovės pajamas pateikimu, praneša FNTT spaudos tarnyba.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus Valstybinės mokesčių inspekcijos informaciją, kad Vilniaus bendrovė, vykdydama naudotų automobilių iš Jungtinių Amerikos Valstijų prekybą, neapskaito visų pajamų. Automobiliai buvo perkami iš JAV, tuomet parsiunčiami į Lietuvą, čia išmuitinami ir parduodami Lietuvos arba užsienio pirkėjams.

Tyrimo duomenimis, per vienerius metus bendrovė, vykdydama šią veiklą, gavo ne mažiau kaip 1 mln. 145 tūkst. eurų pajamų, iš kurių ne mažiau kaip 800 tūkst. eurų nuslėpė. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta PVM mokėjimo prievolė valstybei — 182,8 tūkst. eurų. 

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorui surašius kaltinamąjį aktą, baudžiamoji byla perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Baudžiamasis kodeksas už neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą nustato laisvės atėmimą iki ketverių metų. Už šiame straipsnyje nustatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

Tegai:
sukčiavimas, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje tiriama šimtų tūkstančių eurų sumai sukčiavimo su degalais byla
Klaipėdoje autoserviso savininkas kaltinamas sukčiavimu — video
Dėl įtarimų korupcija sulaikyta 11 asmenų, tarp jų — trys prokurorai
Klaipėdiečiui pareikšti kaltinimai dėl 116 tūkst. eurų turto vagystės
Kelių remontas, archyvinė nuotrauka

Keliams tvarkyti šalies regionuose 5,3 mln. eurų papildomų investicijų

(atnaujinta 14:56 2020.05.25)
Lėšų taip pat skirta Kauno, Kazlų Rūdos, Kretingos, Pagėgių, Raseinių, Šalčininkų, Tauragės, Trakų, Varėnos ir Zarasų rajonų savivaldybių kelių projektams

VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Šalies savivaldybės, pasirengusios gerinti susisiekimą su teritorijomis, kuriose kuriamos darbo vietos, šiemet sulauks beveik 5,3 mln. eurų papildomų investicijų. Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu šios lėšos paskirstytos 13-ai prašymus pateikusių savivaldybių, esančių skirtinguose Lietuvos regionuose, rašoma ministerijos pranešime.

"Prašymų finansuoti tokius kelius sulaukėme gerokai daugiau, tačiau siekdami greitesnio poveikio ekonomikai lėšų skyrėme tik gerai parengtiems projektams, kurie bus įgyvendinti jau šiais metais", – sako susisiekimo ministras.

Vienos didžiausių investicijų – 1,34 mln. eurų – teks Panevėžio miesto J. Janonio ir Pramonės gatvėms, svarbioms Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusioms ir planuojančioms įsikurti įmonėms.

Šilutės rajone Traksėdžių ir Vilkyčių kaimų gatvėms rekonstruoti skirta iš viso 700 tūkst. eurų. Tai leis pagerinti susisiekimą su netoli šių kaimų veikiančiomis įmonėmis: biokurą gaminančia UAB "Klasmann-Deilmann Šilutė", baldų gamintoja UAB "Germanika" ir maisto pramonės UAB "Vilkyčių mėsa".

Telšių rajone 377 tūkst. eurų skiriama Telšių miesto ir šalia esančio Dimaičių kaimo gatvėms, kurios pagerins susisiekimą su Telšių Pramonės gatvėje įsikūrusiomis įmonėmis. Savivaldybė numato, kad kapitalinis šių gatvių remontas pagerins sąlygas įmones aptarnaujančiam krovininiam transportui ir leis sumažinti eismo srautą per Telšių miestą.

Lėšų taip pat skirta Kauno, Kazlų Rūdos, Kretingos, Pagėgių, Raseinių, Šalčininkų, Tauragės, Trakų, Varėnos ir Zarasų rajonų savivaldybių kelių projektams.

Keliai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Be to, ministro įsakymu daugiau kaip 6,5 mln. eurų skirta kelių, vedančių į lankytinas ir rekreacines vietoves bei kurortines teritorijas, remontui ir rekonstrukcijai. Šios investicijos suteikiamos iš Vyriausybės skirtų 150 mln. eurų valstybinės ir vietinės reikšmės kelių infrastruktūrai.

Investicijos skirtos Alytaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Utenos ir Vilniaus apskrities lankytinų, rekreacinių ir kurortinių vietovių kelių infrastruktūrai gerinti. Tarp finansuojamų projektų – Merkinės seniūnijos vietinės reikšmės kelio į Česukų kaimą – ruožo iki Merkinės bioenergetinės piramidės kapitalinis remontas, Birštono miesto Jaunimo gatvės rekonstrukcija, Zapyškio miestelio Muziejaus gatvės kapitalinis remontas, Žemaitkiemio seniūnijos kelio į Žemaitkiemio kapines bei Ukmergės miesto Pivonijos gatvės – privažiavimo prie masinės žydų genocido aukų vietos Pivonijos šile remontas. Numatyti darbai bus atlikti dar šiais metais.

Tegai:
lėšos, keliai
Dar šia tema
Kaunas siūlo papildyti Kelių eismo taisykles: įteisinti rombo formos ženklus