Lietuvos generalinė prokuratūra

Lietuvos generalinė prokuratūra apkaltino "Lietuvos rytą" informacijos iškraipymu

87
(atnaujinta 11:33 2019.04.30)
Prokuratūros teigimu, žiniasklaidos publikacijose buvo pateikti tikrovės neatitinkantys faktai, kurie formuoja neigiamą nuomonę apie Lietuvos prokuratūrą

VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Lietuvos generalinė prokuratūra apkaltino dienraštį "Lietuvos rytas" informacijos iškraipymu. Atitinkamą pareiškimą paskelbė prokuratūros spaudos tarnyba.

Teisėsaugos pareigūnai teigia, kad kai kurie "Lietuvos ryto" publikacijose pateikti teiginiai neatitinka tikrovės, taip pat "formuoja neigiamą nuomonę apie Lietuvos prokuratūrą".

Pavyzdžiui, "Lietuvos ryto" publikacijose buvo teigiama, kad ikiteisminiai tyrimai yra "užsakomi", kad jų eigai ir baigčiai daro įtaką kokie nors politikai ar kiti asmenys.

"Prokuratūra taip pat atkreipia dėmesį, kad šiose publikacijose gausu kitų neigiamą nuomonę formuojančių teiginių, įskaitant anoniminius, kurie neatitinka faktinių aplinkybių, nepriskirtini prokuratūros kompetencijai, yra interpretuojamojo pobūdžio ir panašiai", — teigiama pranešime.

Prokuratūra teigia, kad yra pasirengusi atvirai ir išsamiai atsakyti į visuomenės klausimus, kad išsisklaidytų abejones dėl prokuratūros ir teisingumo sistemos veiklos Lietuvoje.

Skandalas Lietuvos teismų sistemoje

Vasario mėnesį Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba paskelbė apie korupcijos tinklo aptikimą respublikos teismų sistemoje. Iš pradžių ikiteisminio tyrimo metu buvo sulaikyta daugiau kaip 30 žmonių, įskaitant teisėjus ir žinomus teisininkus.

Pasak tyrėjų, įtariamieji užsiėmė papirkinėjimu ir kyšininkavimu, taip pat piktnaudžiavo teismų sistema. Kyšių sumos svyravo nuo tūkstančio iki šimto tūkstančių eurų.

Kovo mėnesį Lietuvos gyventojų pasitikėjimas teismais sumažėjo 11 procentų, palyginti su vasario mėnesiu ir siekė 15,8 procento.

Sociologinių tyrimų kompanijos "Vilmorus" direktorius Vladas Gaidys šį rezultatą pavadino "katastrofišku šuoliu". Pasak jo, panašius rodiklius buvo galima stebėti prieš septynerius — dešimt metų, tačiau pastaraisiais metais teismai pagerino savo įvaizdį, ir vertinimų balansas per pastaruosius kelerius metus buvo teigiamas.

87
Tegai:
Lietuva, Generalinė prokuratūra, Lietuvos rytas
Dar šia tema
Lietuvos prokuratūra teigia, kad Rusijos Federacija bando suklaidinti visuomenę
Vidaus ligų ministerija
Buvęs prokuroras sės į kaltinamųjų suolą
Vyriausybė kreipsis į Generalinę prokuratūrą dėl krizės tyrime surinktos informacijos
"Lietuvos Pussy Riot" byla perduota teismui
Gedimino pilis, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 28-osios šventės

(atnaujinta 18:38 2020.09.27)
Nuo rugsėjo 28 dienos iki metų galo lieka 94 dienos; savo vardadienį švenčia Svetlana, Lana, Vaclovas, Tautvydas, Vientautė, Saliamonas, Vacys

Rugsėjo 28 yra 271-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 272-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 94 dienos.

2020 metų rugsėjo 28 dieną saulė teka 07:13, leidžiasi 19:06, dienos ilgis — 11 val. 53 min.

Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino diena

Gedimino diena paskelbta rugsėjo 28-oji.

Šią dieną prisimenama Vilniaus įkūrimo istorija. Anot legendos, Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas susapnavo sapną, pranašavusį Vilniui garbingą Lietuvos sostinės ateitį. Minima, kad Gediminas prigulęs poilsiui rudens medžioklės metu, tad spėjama, kad tai turėjo įvykti rugsėjo pabaigoje. Paklausęs sapną išaiškinusio žynio Lizdeikos, Gediminas Vilniuje pastatė pilį ir įkūrė sostinę.

Gedimino dienos proga Vilniuje organizuojami šventiniai renginiai — miesto karnavalai, koncertai. Kartais Gedimino dienos šventė sujungiama su Rudens lygiadieniu, taigi, švenčiama anksčiau.

Pasaulinė pasiutligės diena

Rugsėjo 28 diena paskelbta Pasauline pasiutligės diena. Šios dienos tikslas — atkreipti visuomenės dėmesį į pasiutligės grėsmę žmonėms ir gyvūnams.

Pasiutligė — virusinė liga, kuria gali užsikrėsti gyvūnai ir žmonės. Liga dažniausiai plinta per įkandimus, tačiau užkratas su infekuoto gyvūno seilėmis taip pat gali patekti per pažeistą odą ar gleivinę. Išryškėjus neurologiniams pasiutligės simptomams, liga tampa mirtinai pavojinga.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kiekvienais metais įgyvendina pasiutligės likvidavimo programą, o nuo 2006 metų pradėta įgyvendinti oralinė laukinių gyvūnų vakcinacija, kuri vykdoma 2 kartus per metus visoje Lietuvos teritorijoje.

Pasaulinės pasiutligės dienos proga, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įvairiuose Lietuvos rajonuose ir miestuose organizuoja naminių gyvūnų augintinių nemokamą vakcinaciją nuo pasiutligės, renginius, skirtus pasiutligės prevencijai.

Savo vardadienį šiandien švenčia Svetlana, Lana, Vaclovas, Tautvydas, Vientautė, Saliamonas, Vacys.

Ši diena istorijoje

1520 metais gimė Barbora Radvilaitė, LDK kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė. Mirė 1551 metais Krokuvoje. Palaidota Vilniaus Katedroje.

1533 — Rumunijoje gimė Steponas Batoras, Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis. Mirė 1586 m. Gardine.

Šią dieną 1542 metais tyrinėtojas Chuanas Rodrigesas Kabrijas tapo pirmuoju europiečiu, išsilaipinusiu ant dabartinės Jungtinių Valstijų teritorijos vakarinės dalies pakrantės.

1571 metais Milane gimė italų dailininkas, vienas žymiausių baroko meistrų Mikelandželas Merizis da Karavadžas. Mirė 1610 metais.

1826 — Rusija paskelbė karą Persijai.

1867 metais gimė rašytoja Sofija Ivanauskaitė-Pšibiliauskienė – Lazdynų Pelėda. Mirė 1926 metais.

1891 metais mirė amerikiečių rašytojas, gerai žinomo romano "Mobis Dikas" ir apysakos "Jūreivis Bilis Badas" autorius Hermanas Melvilis. Gimė 1819 metais.

Šią dieną 1924 metais du JAV karo lėktuvai baigė pirmąjį istorijoje skrydį aplink pasaulį. Kelionė truko 175 dienas.

1939 metais Vokietija ir TSRS susitarė dėl įtakos zonų, į kurias įeina Lietuva, Lenkija ir kitos Rytų Europos šalys, pasidalinimo.

1941 metais II pasaulinio karo metu prasidėjo nacių teroro akcijos Čekoslovakijoje.

1950 — Indonezija tapo JT nare.

Šią dieną 1978 metais mirė Romos popiežius Jonas Paulius I; jo įpėdiniu tapo Jonas Paulius II.

1992 metais Varšuvoje įvyko pirmasis istorijoje Lietuvos ir Lenkijos Ministrų pirmininkų — A. Abišalos ir H. Suchockos — susitikimas.

1994 — plaukdamas iš Talino į Stokholmą (netoli Turku miesto Suomijoje) Baltijos jūroje nuskendo keltas "Estonia", žuvo 852 žmonės.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Traškučiai lėkštėje, archyvinė nuotrauka

Mergaitė daugiau nei aštuonerius metus valgė tik traškučius ir duoną

(atnaujinta 10:52 2020.09.27)
Iki pusantrų metų mergaitė valgė šio amžiaus vaikams įprastą maistą, tačiau vėliau jai išsivystė neįprastas psichikos sutrikimas

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Didžiojoje Britanijoje mergaitė iki dešimties metų dėl neįprastos ligos valgė tik traškučius ir duoną, praneša "Fox News".

Iki pusantrų metų Marta Deivis valgė šio amžiaus vaikams įprastą maistą. Tačiau vėliau jai išsivystė psichikos sutrikimas, susijęs su maisto baime.

"Ji rėkė ir atstūmė maistą. Aš bandžiau su tuo kovoti, bet laikui bėgant padėtis tik blogėjo", — sakė mergaitės motina Džuli.

Martos racionas susiaurėjo iki duonos ir traškučių. Džuli tikėjosi, kad problemą išsispręs, kai vaikas eis į mokyklą ir pamatys, ką valgo jos bendraamžiai. Tačiau taip neatsitiko.

"Ji suvalgydavo tik du skrebučius su sviestu per pusryčius ir tris — per vakarienę", — sakė Martos mama ir pažymėjo, kad visą tą laiką mergaitė valgė tik vienos rūšies duoną.

Jaunos britės tėvai nusprendė kreiptis į hipnoterapeutą, kad padėtų dukrai įveikti jos fobiją. Po pirmojo seanso Marta galėjo suvalgyti picos kriaukšlę, o vėliau — daržoves ir vaisius.

Po kelių savaičių mergaitė išbandė apie 50 naujų patiekalų ir produktų.

Dar šia tema
Kaip skaniai valgyti ir išlaikyti formą neišeinant iš namų. Gydytojų patarimai
Maisto kultas. Kur rasti "valgomų" paminklų
Brajanas Mėjus mano, kad pandemija prasidėjo dėl žmonių, kurie valgo mėsą