Policininkai, archyvinė nuotrauka

"Atėmė teises": Lietuvoje sulaikyti dokumentų klastojimu įtariami rusai

92
(atnaujinta 16:54 2019.05.08)
Nukentėjusiojo žmona pareiškė, kad kartu su savo šešerių metų dukra penkias valandas buvo laikoma policijos nuovadoje

VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Klaipėdos policininkai sulaikė Kaliningrado srities gyventoją, įtarus, kad jo vairuotojo pažymėjimas suklastotas, pranešė vyro žmona Vilena Mikulšina savo paskyroje Instagram.

"Be paaiškinimo, mes buvome sustabdyti patikrinti dokumentus. Mūsų akivaizdoje pareigūnas nagais pradėjo draskyti vairuotojo pažymėjimo kampą, nupliešė plėvelę ir pasakė, kad teisės suklastotos", — papasakojo ji.

Pasak jos, jie buvo priversti važiuoti į policijos nuovadą, vėliau jos vyras buvo pasodintas į kamerą. Ji kartu su savo šešerių metų dukra buvo laikoma nuovadoje penkias valandas.

"Jaučiausi blogai, jie iškvietė man greitąją, vaikas sušalęs, sakiau, kad mums reikia namo gydytis. Rusiškai jie nenorėjo kalbėti, jie buvo šiurkštūs, neva mes nusikaltėliai", — pridūrė nukentėjusioji.

Pasak jos, policija pranešė, kad prieš jos vyrą iškelta baudžiamoji byla, o teises konfiskavo neva ekspertizei.

"Todėl mes negalime važiuoti namo, aš be teisių, autobusų bilietai išparduoti. Dėl to, kad mums pareikšti klaidingi kaltinimai, turime likti Klaipėdoje ir ieškoti nakvynės. Nežinau, kokios pagalbos tikėtis, bet tai keliantis pasipiktinimą teisių pažeidimo Rusijos piliečių atžvilgiu faktas", — teigė moteris.

Ji taip pat paviešino policijos pareigūno, kuris sakė, kad dokumentai suklastoti, nuotrauką.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Вилена (@vilena.mik)

Moteris sakė, kad kreipėsi į Rusijos konsulatą. Ji pažymėjo, kad teisininkas, kurį iškvietė policija, rekomendavo šeimai kreiptis į teismą, nes jis pasitikėjo rusais.

92
Tegai:
suklastotas dokumentas, rusai, Rusija, Lietuva
Dar šia tema
Penki gruzinai-nelegalai apsimetė graikais
Lietuvos pasieniečiai neįleido pusšimčio "sirgalių"
Lietuvis ir latvis bandė papirkti Lietuvos pasieniečius
Sniegas Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Vilniuje fiksuojamas naujas sniego rekordas

(atnaujinta 10:39 2021.01.28)
Formaliai nei vakar, nei užvakar nepasiektas stichinio ar katastrofinio reiškinio rodiklis, tačiau šis įvykis ir jo padaryta žala tikrai įsirašys į orų istoriją, pažymi sinoptikai

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Pastarosiomis dienomis Lietuvą užklupo gausus snygis, kuris sukėlė daugybę rūpesčių kelininkams ir gelbėtojams.

Savo ruožtu sinoptikai praneša, kad šiomis dienomis iškritęs sniegas — ne 15, o 40-ies metų rekordas.

"Jau pasitraukęs praėjusių dienų sniegas — tikrai neįprastas, dėl to kad buvo ilgalaikis ir stiprus. Atidžiau patikrinus archyvus, pasirodo, kad tokio snygio sostinė nematė ne tik 15, bet gal net 40 metų nuo pat didžiosios 1982 m. sausio pūgos. Sniego danga Vilniuje per 48 val. paaugo 24 cm. ir tai yra DIDŽIAUSIAS toks prieaugis mieste. PANAŠUS sniegas buvo užklupęs 1999 m. vasario pabaigoje kai per 2 paras sniego padaugėjo 22 cm." — rašo sinoptikai Facebook grupėje "Orai ir klimatas Lietuvoje".

Jie pažymi, kad formaliai nei vakar, nei užvakar nepasiektas stichinio ar katastrofinio reiškinio rodiklis, bet šis įvykis ir jo padaryta žala tikrai įsirašys į orų istoriją.

Sinoptikų žodžius patvirtina sostinės kelininkai.

"Panašu, kad 2021-ųjų žiema Vilniui gali tapti istorine. Orai ir klimatas Lietuvoje paskelbė, kad TIEK sniego Vilniuje (duomenys preliminarūs) nebuvo ne 15 metų, o gal net beveik 40 metų, t. y. nuo pat didžiosios  1982 m. sausio pūgos. "Grindos" žiemos tarnyba, be pertraukų dirbanti jau ketvirtą parą, tai tik patvirtintų. Vilniečiai, apsiginklavę kastuvais, matyt, taip pat", — rašo "Grinda" Facebook'e.

Kelininkai informuoja, kad snygiui rimstant, jau vakar žiemos technika iš pagrindinių miesto gatvių pradėjo valyti papildomus, neprioritetinius maršrutus. Iš viso per šiandien planuojama išvalyti 180 gatvių. 

Kaip praneša Hidrometeorologijos tarnyba, šiandien per Lietuvą nusidrieks tarp ciklonų įsiterpusi aukštesnio atmosferos slėgio juosta. Bus debesuota su nedideliais pragiedruliais. Vietomis, daugiausia Vakarų Lietuvoje, krituliai, vyraus sniegas. Daug kur plikledis, kai kur galima silpna lijundra. Vėjas besikeičiančios krypties, 3–8 m/s, pajūryje pietų, pietryčių, iki 12 m/s. Aukščiausia temperatūra nuo 3 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.

Tegai:
Vilnius, sniegas
Dar šia tema
Meteorologai papasakojo apie situaciją su krituliais šalyje
Policija nufilmavo, kaip girtas vyras vairuodamas traktorių valė sniegą
Lietuvoje be elektros liko apie 14 tūkst. namų ūkių
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene

Nausėda pasiūlė, kad prieš brandos egzaminus būtų paskiepyti ir dvyliktokai

(atnaujinta 10:14 2021.01.28)
Šalies vadovo teigimu, tarp pirmųjų, kurie grįš į mokyklas, turėtų būti ne tik pradinukai ar darželinukai, bet ir abiturientai, kurių laukia valstybiniai brandos egzaminai

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene ir aptarė švietimo aktualijas ir strateginius sprendimus. 

Susitikime aptartos moksleivių ugdymo spragų kompensavimo galimybės, kontaktinio ugdymo palaipsnio atnaujinimo ir artėjančių valstybinių brandos egzaminų vykdymo planai, taip pat planuojami priėmimo į aukštąsias mokyklas pokyčiai ir Nacionalinis švietimo susitarimas.

"Mokiniai yra pamirštos pandemijos aukos, kuriems per šiuos metus atsiradusios žinių spragos gali ilgai atsiliepti ateityje. Tai kelia didžiulį susirūpinimą. Šiandien viena svarbiausių Vyriausybės užduočių — sklandus ir saugus kontaktinio ugdymo atnaujinimas ir maksimaliai efektyvus vasaros išnaudojimas tam, kad būtų kompensuojamos prarastos mokinių žinios", — akcentavo šalies vadovas.

Siekiant užtikrinti pedagogų, grįžtančių į mokyklas, sveikatos saugumą, Nausėda pasiūlė paskiepyti juos kartu su senjorais, tai yra vasario–kovo mėnesiais. Be to, tarp pirmųjų, kurie pandemijai slūgstant grįš į mokyklas, turėtų būti ne tik pradinukai ar darželinukai, bet ir abiturientai, kurių laukia valstybiniai brandos egzaminai, pažymėjo prezidentas.

Pasak šalies vadovo, ruošiantis valstybiniams brandos egzaminams galėtų būti skiepijami ir juos laikyti apsisprendę dvyliktokai.

Президент Литвы Гитанас Науседа встретился с министром образования, науки и спорта Юргитой Шюгждинене
Prezidentas Gitanas Nausėda su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene

Ministrė Šiugždinienė prezidentui pristatė planuojamus šių metų priėmimo į studijas pakeitimus – ketinamą didinti valstybės finansavimą vienam studentui. 

Pasak šalies vadovo, studijų prieinamumas visoms socialinėms grupėms yra būtina Gerovės valstybės sudedamoji dalis. Todėl tam, kad šis prieinamumas būtų užtikrintas ir valstybės finansuojamų vietų skaičius nesumažėtų drastiškai, studijų kainos kėlimas, prezidento nuomone, turi būti pagrįstas ne tik lėšų perskirstymu, bet ir papildomu finansavimu.

Susitikime šalies vadovas paragino ministrę neatidėlioti Nacionalinio švietimo susitarimo, kuris numatytas Vyriausybės programoje, įgyvendinimo. Susitarimas galėtų išspręsti įsisenėjusias švietimo problemas ir kiekvienam Lietuvos vaikui užtikrinti vienodas galimybes siekti geriausio išsilavinimo. Prezidento nuomone, jame turėtų atsispindėti ambicingesnis, nei šiuo numatytas, MTEP finansavimas — 2030 m. jis turėtų siekti 3 proc. BVP.

Ministrė prezidentą patikino, kad šalies vadovo inicijuotiems "Lygaus starto" Švietimo įstatymo pokyčiams — vaikų iš socialinę riziką patiriančių šeimų įtraukimui į ikimokyklinį ugdymą bei pasirengimui visuotiniam ikimokykliniam ugdymui — ruošiamasi jau dabar. Šalies vadovas atkreipė dėmesį, kad planas turi būti rengiamas bendradarbiaujant su suinteresuotomis šalimis ir būti pagrįstas finansavimu.

Tegai:
švietimas, COVID-19, Gitanas Nausėda
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvos gyventojai per klaidą suleistos penkios COVID-19 vakcinos dozės
Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičius per parą išaugo beveik dvigubai
Lietuvos oro uostai: COVID-19 testo rezultatas turi būti ne tik lietuvių kalba