Vaikas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje tėvai pradėjo kelti auklėms naujus sveikatos reikalavimus

32
(atnaujinta 19:45 2019.05.14)
Prašydami rasti vaiko prižiūrėtoją, kurios sveikata būtų gera, tėvai patys apmoka tyrimus ir, jei reikia, skiepus ir kt.

VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. "Ieškome auklės, pageidautina, kad turėtų imunitetą tymams." Tokia nauja sąlyga auklėms Feisbuko grupėse keliama vis dažniau. Tiesa, už tokias papildomas sąlygas tėvams greičiausiai reikės papildomai sumokėti, rašo LRT.

Pastaruoju metu Seime norėta įtvirtinti, kad visi dirbantieji su vaikais būtų privalomai skiepijami, tačiau iniciatyva užgesinta. Visgi panašu, kad ir be įstatymo žmonės bando taikyti šį reikalavimą, pavyzdžiui, atsirinkdami tik tymams atsparias aukles.

Auklių įdarbinimo agentūros "Mama ir auklė" vadovė Ieva Augustinienė sakė, kad į agentūrą tėvai kreipiasi, pavyzdžiui, prašydami rasti tokią vaiko prižiūrėtoją, kurios sveikata būtų gera. Tokiu atveju jie patys apmoka tyrimus ir, jei reikia, skiepus ir pan. Tiesa, konkrečiai atsparumo tymams į šią agentūrą besikreipiantys tėvai dar nepageidauja. Tačiau įgyvendinti juos būtų nesudėtinga, įsitikinusi agentūros vadovė.

"Tėvai auklei turėtų apmokėti skiepą ir tai išsispręstų šitaip. Arba bent jau [turėtų apmokėti] tyrimus dėl imuniteto, nes tikrai ne kiekviena auklė yra jį atlikusi", — pabrėžė ji.

Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio atstovė Rasa Žemaitė taip pat sakė tokios tendencijos dar nepastebėjusi, tačiau sakė, kad tai "visiškai normalu ir suprantama". Visgi, sutiko ji, toks papildomas reikalavimas gali apsunkinti auklės paiešką, kuri ir šiaip nėra lengva užduotis.

Pavojingi vaikams tymai

Pavojingiausi tymai yra vaikams iki pusantrų metų. Tokio amžiaus jie įprastai būna pirmą kartą paskiepijami. Užsikrėsti šia liga paprasta — sergančiajam pabuvojus patalpoje, virusas joje gali išlikti iki 2 val. Kaip skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, 90–95 proc. imuniteto neturinčių asmenų, turėjusių sąlytį su sergančiuoju, suserga tymais, o vienas sergantis asmuo gali užkrėsti tiki 18 žmonių.

Imunitetas po pirmojo skiepo išlieka maždaug 7 metus, tad 6–7 metų vaikai skiepijami dar kartą. Tada gautas imunitetas, kaip anksčiau yra aiškinusi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Aurelija Žvirblienė, maždaug 80 proc. paskiepytųjų išlieka visam gyvenimui.

Imunitetas visam gyvenimui išlieka ir persirgus liga, tačiau ji gresia komplikacijomis ir ne pačiais maloniausiais išgyvenimais sirgimo metu: karščiavimu (38–39 laipsniai), vėliau — akių uždegimu, sloga, kosuliu, bėrimu per visą kūną. Iš komplikacijų dažniausiai minimas vidurinės ausies uždegimas, plaučių uždegimas, laringitas, viduriavimas, netgi smegenų uždegimas.

Gegužės 13 dienos duomenimis, iš viso Lietuvoje užfiksuoti 622 susirgimų tymais atvejai.

Tymai: simptomai ir profilaktika
© Sputnik /
Tymai: simptomai ir profilaktika
32
Tegai:
vaikai, sveikata, auklė, tėvai
Dar šia tema
Kuo maitinti vaikus mokyklose ir darželiuose?
Lietuvoje nustatyti šeši tymų atvejai, du iš susirgusių yra vaikai
SAM primena: skiepai nuo meningokoko naujagimiams daromi nemokamai
Tarp devynių šiemet tuberkulioze susirgusių vaikų du — kūdikiai