Liubarto tiltas

Vilniaus gyventojai pranešė apie kritinę tilto būklę miesto centre

51
(atnaujinta 09:54 2019.05.15)
Vilniečių teigimu, gali kilti pavojinga situacija, nes konstrukcijos yra nepatikimos ir jų būklė nuolat blogėja

VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Vilniaus centre esantis Liubarto tiltas yra kritinės būklės. Apie tai liudytojai pranešė LRT.

"Trupa betonas, braška siūlės, virsta turėklai. Dar daugiau, po tiltu nuolatos statomi automobiliai, todėl gali kilti pavojus ne tik važiuojantiems tiltu, bet ir esantiems po juo", — rašo žiniasklaida.

Be to, tilto būklė nuolat blogėja — kraiposi turėklai, nepatikimai atrodo ir atraminės tilto konstrukcijos. Liudytojai bijo, kad greitai gali įvykti nelaimė, todėl informavo Bendrąjį pagalbos centrą ir "Grinda", tačiau jokių realių veiksmų kol kas imtasi nebuvo.

Мост Любарто, архивное фото
© Sputnik/ Владислав Адамовский.
Liubarto tiltas Vilniuje

"Grindos" atstovas Egidijus Steponavičius pareiškė, kad bendrovė už tiltus ir viadukus neatsako, jų neprižiūri.

Tuo tarpu Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento vyresnysis patarėjas Arūnas Visockas pabrėžė, kad savivaldybė nuolat atlieka visų sostinės tiltų, viadukų ir estakadų techninę priežiūrą.

"Pernai gegužę savivaldybės specialistai atliko visų sostinėje esančių tiltų, viadukų ir estakadų techninę priežiūrą, taip pat ir Liubarto tilto. Šiandien patikrinę Liubarto tilto būklę galime patvirtinti, kad tilto būklė pavojaus nekelia", — pasakė Visockas.

Pasak jo, vilniečių juntamą tilto vibraciją sukelia transporto dinaminės apkrovos. Pernai vykusios apžiūros metu taip pat jokių tilto konstrukcijos pakitimų nustatyta nebuvo; nuspręsta perdažyti metalines tilto konstrukcijas ir sutvarkyti deformacines siūles.

Lietuvoje daugiausia yra gelžbetoninių tiltų. Prieš naudojimą tiltai išbandomi statinėmis ir dinaminėmis apkrovomis.

Liubarto tiltas pastatytas 1987 metais. Tai vienas iš nedaugelio Vilniaus metalinių tiltų. Jis buvo pastatytas siekiant nukreipti transporto srautus nuo Žvėryno tilto.

51
Tegai:
Vilnius, Lietuva
Dar šia tema
Videofaktas: atidarytas T. Narbuto gatvės viadukas pėstiesiems ir dviratininkams
Amūro srityje ant Transsibiro magistralės nugriuvo tiltas
Vilniuje remontuojamas Laisvės prospektas
Vilniuje atnaujinamos dvi Pilaitės gyventojams svarbios gatvės
Šimtai tiltų Europoje yra avarinės būklės