Šeima su vaikais

Visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė šeimos diena

49
(atnaujinta 14:11 2019.05.15)
Šventės tikslas — atkreipti visuomenės dėmesį į santykių šeimoje problemas

Tarptautinė šeimos diena kasmet švenčiama gegužės 15 dieną. Pirmą kartą ši diena, kurią įsteigė Jungtinių Tautų organizacija, buvo paminėta 1994 metais. Šią dieną JTO stengiasi atkreipti visuomenės dėmesį į klausimus, susijusius su santykiais šeimoje. Dienos tema keičiasi kiekvienais metais. Šiais metais ji skamba taip: "Šeimos ir kovos su klimato kaita priemonės".

JTO atstovai pažymi, kad pastaruoju metu pasaulyje įvyko reikšmingų pokyčių, o globalinės ir demografinės tendencijos nepaliko nuošalyje šeimos vertybių.

Štai kodėl būtent ši diena skirta šviesti žmones apie problemas, kurios turi įtakos kiekvienai šeimai, ir plėsti žinias apie procesus, vykstančius ekonomikos, demografijos ir socialinio gyvenimo srityse.

Šiuo metu daugelyje pasaulio šalių vyksta įvairūs renginiai, paskaitos, seminarai ir kultūros programos, kuriose akcentuojamos šeimos temos ir kuriomis siekiama stiprinti šeimos ryšius.

Šiandien svarbu prisiminti, kad būtent šeimoje prasideda mūsų gyvenimas, būtent tarp savo artimųjų mes suvokiame pirmąsias ir svarbiausias pamokas, būtent čia formuojasi mūsų principai ir įsitikinimai. Šeima remiasi meile, savigarba, ištikimybe ir solidarumu, o jos gerovė yra bet kurios valstybės tikslas.

49
Tegai:
šeima, Tarptautinė šeimos diena
Dar šia tema
Lietuvoje kas dešimta šeima gyvena su alkoholiku
Pirmą kartą nuo 2002-ųjų lietuviai įvaikino iškart 3 vaikus
Ekspertas: Baltijos šalys, kaip ir visa ES, atsisakė tradicinių vertybių