Alkoholis, archyvinė nuotrauka

Skvernelis pakomentavo kitais metais įsigaliosiančius prekybos alkoholiu draudimus

81
(atnaujinta 15:22 2019.05.16)
Ministras pirmininkas įsitikinęs, kad paplūdimiuose neverta prekiauti alkoholiniais gėrimais, tam yra specialiai skirtos vietos

VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Vyriausybės valandos Seime metu Aušrinė Armonaitė kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, norėdama sužinoti, ar verta taip griežtai drausti prekybą alkoholiniais gėrimais. Anot jos, nuo kitų metų įsigaliosiantis draudimas prekiauti alkoholiu paviljonuose, nestacionariose kavinėse, išdygstančiose tik sezono metu, paplūdimiuose, neigiamai paveiks šalies turizmą.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis mano, kad paplūdimiai nėra vieta prekybai alkoholiniais gėrimais, sakė jis posėdžio metu.

"Dėl Palangos susisieja viskas daugiau su paplūdimiais, tai laikyčiausi pozicijos, kad ten tikrai ne vieta. Yra lauko kavinių, kurios tas paslaugas teikia", — vyriausybės valandos metu Seime teigė Skvernelis.

Tačiau, anot premjero, dar reikalingos diskusijos dėl šio draudimo miestų senamiesčiuose.

"Kalbant apie senamiesčius, tiek Vilniaus, tiek Kauno, aš būčiau linkęs diskutuoti ir labai aiškiai įvertinti tų priemonių rezultatus, kalbėti apie tų priemonių pagrįstumą. Dar turime laiko diskusijai, reikia kalbėtis ir su tuo smulkiuoju verslu, kuriam kyla toks reguliavimas. Reikia dar kartą pasižiūrėti, kad tai būtų paveiki priemonė", — sakė Skvernelis.

Nuo 2020 metų nebeliks nestacionarių alkoholio prekybos vietų, kurioms savivaldybės išduoda atskiras licencijas kurortinio sezono metu. Nuo tų pačių metų alkoholis nebegalės būti parduodamas paviljonuose — neregistruojamuose, į žemę įleistų pamatų neturinčiuose laikinuose statiniuose iš surenkamų konstrukcijų. Paviljonai apskritai bus išbraukiami iš prekybos alkoholiniais gėrimais vietų sąrašo.

Taip pat nustatyta, kad neterminuota mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencija suteiks teisę aptarnauti pirkėjus ir lauko sąlygomis ne didesniu kaip 40 metrų atstumu nuo stacionariosios viešojo maitinimo vietos įrengtose aptarnavimo vietose — stacionarioms kavinėms ar restoranams bus leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais ir lauko sąlygomis ir tam nebus reikalinga papildoma licencija.

Lietuvos maitinimo įstaigų atstovų teigimu, taip bus iškraipoma konkurencija rinkoje — dalis kavinių be alkoholio pardavimo vasarą neišsilaikys. O tai reikš nuostolį net tik joms, bet ir savivaldybėms, kurios praras pinigų į biudžetą — verslui neliks prasmės dalyvauti konkursuose dirbti žmonių pamėgtose vietose.

Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
© Sputnik /
Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
81
Tegai:
draudimas, alkoholis, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Nuo kovo naujieji akcizai etilo alkoholiui: kiek pabrangs stiprieji gėrimai
Siūloma susijusiems su alkoholio verslu uždrausti būti žiniasklaidos savininkais