Operacija, archyvinė nuotrauka

Atskleistas veiksnys, kuris didina riziką susirgti vėžiu

88
(atnaujinta 19:08 2019.05.16)
Onkologų tyrimas padėjo atskleisti veiksnį, kuris labiausiai didina piktybinio naviko atsiradimo riziką

VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Australijos Berghoferio medicinos tyrimų instituto mokslininkai įrodė, kad antsvoris didina piktybinio naviko atsiradimo riziką. Apie tai naujienų portalui "NewsHub" pranešė mokslinio tyrimo vadovas Stiuartas Makgregoras.

Tyrimo metu ekspertai patvirtino ryšį tarp genetinio polinkio į nutukimą ir piktybinio naviko vystymosi. Taip pat ekspertai pripažįsta, kad onkologinių ligų atsiradimui gali turėti įtakos ir kiti veiksniai — pavyzdžiui, mitybos įpročiai ir fizinis aktyvumas.

Mokslininkai padarė išvadą, kad antsvorio turintiems žmonėms kas penki kūno masės indekso papildomi taškai padidina vėžio atsiradimo riziką 10 proc. Svorio išlaikymas normaliame intervale sumažina vėžio vystymosi riziką apie 30 proc.

"Tyrimas patvirtina prielaidą, kad antsvoris prisideda prie piktybinių navikų vystymosi, ir paaiškina diagnozuoto vėžio plitimą padidėjusiu nutukusių žmonių skaičiumi pasaulyje", — sakė onkologas.

Kūno masės indeksas — tai dydis, kuris padeda įvertinti asmens svorio ir ūgio santykį, taip pat suprasti, ar masė yra nepakankama, normali ar pernelyg didelė.

Skalę sudaro septynios pozicijos — nuo "pastebimo kūno svorio trūkumo" iki "labai didelio nutukimo".

88
Tegai:
sveikata, piktybiniai navikai, vėžys, onkologinės ligos
Dar šia tema
Mokslininkai nustatė ryšį tarp uoslės praradimo ir ankstyvos mirties