Lukiškių kalėjimas, archyvinė nuotrauka

Lukiškių kalėjime liko perpus mažiau suimtųjų ir nuteistųjų

40
(atnaujinta 15:56 2019.05.21)
Sumažėjo ir nuteistųjų iki gyvos galvos skaičius — iš 100 nuteistųjų dabar čia kali tik ketvirtadalis

VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjime prasidėjo antras suimtųjų ir nuteistųjų perkėlimo etapas, praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

Pastaraisiais metais Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime buvo laikoma iki 900 asmenų, o šią savaitę čia jų liks perpus mažiau. Ženkliai sumažėjo ir nuteistųjų iki gyvos galvos skaičius — iš 100 nuteistųjų dabar čia kali tik ketvirtadalis. Kiti bausmę atlieka Alytaus, Marijampolės ir Pravieniškių pataisos namuose.  

"Lukiškėse buvę asmenys sklandžiai, pagal nustatytą tvarką perkeliami į kitas įkalinimo įstaigas. Šiam veiksmui reikėjo tinkamai pasirengti — paruošti papildomas apgyvendinimo patalpas, išplėtoti infrastruktūrą, nuteistiesiems teikiamas socialines paslaugas", — sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. 

Uždarius Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą, visiems pareigūnams, dirbusiems šioje įkalinimo įstaigoje, bus pasiūlytas darbas Vilniaus pataisos namuose, kitose įkalinimo įstaigose arba Probacijos tarnyboje.

Pasak Jankevičiaus, praėjusių metų rudenį prasidėję nuteistųjų iškeldinimo darbai dabar vyksta gana sparčiai, todėl atėjo laikas pagalvoti, kaip seniausią Lietuvos įkalinimo įstaigą paversti patrauklia erdve visuomenei.

Teisingumo ministerija ir Ekonomikos bei inovacijų ministerija kartu su Vilniaus savivaldybe ketina inicijuoti viešą diskusiją dėl šio statinio pritaikymo visuomenės reikmėms.

Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo šešių pastatų kompleksas — valstybės saugomas architektūros paminklas, kurio teritorija — beveik 2 hektarai ploto Vilniaus centre. Pagal Teisingumo ministerijos iniciatyvą, kalėjimas turi būti uždarytas iki šių metų pabaigos.

40
Tegai:
nuteistieji iki gyvos galvos, Lukiškių kalėjimas
Dar šia tema
Lietuva Europos Sąjungoje — paskutinė tarp lygių?
Lukiškių kalėjimo pareigūnė sulaužė priesaiką, nes palaikė ryšius su kaliniais
Trakų pilis, archyvinė nuotrauka

Trakuose "Tautišką giesmę" kviečiama giedoti Galvės ežero

(atnaujinta 14:20 2020.07.06)
Norintys dalyvauti minėjime turi rasti laisvą ir patinkančią vandens transporto priemonę ir plaukti į Galvės ežero akvatoriją šalia Salos pilies, kur bus giedama Tautinė giesmė

VILNIUS, liepos 6 - Sputnik. Liepos 6 dieną Trakų rajono savivaldybė kviečia kartu minėti Valstybės dieną ir giedoti "Tautišką giesmę" Galvės ežere.

Pirmadienį vakare Trakų pilyje po istoriko pranešimo apie Karaliaus Mindaugo laikų Lietuvą susirinkusiųjų lauks valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklis "Mindaugas". Po spektaklio visi norintieji galės "Tautišką giesmę" giedoti iš Galvės ežero.

20 val. Galvės ežero pakrantėje (nuo Gelbėjimo stoties iki meno galerijos-laivo "Vytinė"), taip pat ir prieplaukoje prie Salos pilies, dalyvių lauks Kultūros sostinės logotipu pažymėtas vandens transportas (valtys, vandens dviračiai, laiveliai, laivai, jachtos), kuris minėjimo dalyvius plukdys nemokamai. 

Norintys plaukti ir dalyvauti minėjime nuo 20 val. turi rasti laisvą ir patinkančią vandens transporto priemonę ir 20:30 val. drauge su visais plaukti į Galvės ežero akvatoriją šalia Salos pilies, kur 21 val. bus giedama Tautinė giesmė.

Šiandien Lietuvoje švenčiama Valstybės diena, dar vadinama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo 1253 metais data. 

Dar šia tema
Su pliažu Lukiškių aikštėje ir be Vyčio: kokia Lietuva mini Valstybės dieną
Prezidentas ir premjeras sveikina Valstybės dienos proga
Valstybės dienos orai: po šilto savaitgalio orai atvės
Erkės, archyvinė nuotrauka

Kad netaptumėte neįgalūs: daryti, jei įkando erkė

(atnaujinta 15:37 2020.07.06)
Erkės yra kelių dešimčių ligų nešiotojos. Pavojingiausia iš jų yra encefalitas, labiausiai paplitusi yra boreliozė

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Šių mažų kenkėjų padarytą žalą sunku įvertinti. 

Pasekmės gali būti katastrofiškos — iki visiško paralyžiaus. Apie galimas pasekmes ir kaip jų išvengti rašoma RIA Novosti straipsnyje.

I. M. Sečionovo pirmojo Maskvos valstybinio medicinos universiteto atstovė Liudmila Ganuškina RIA Novosti paaiškino, kad pirmasis erkių aktyvumo pikas įvyksta ankstyvą pavasarį, kai pradeda tirpti sniegas.

"Dabar jos yra pakankamai sočios ir dauginasi. Tačiau rugpjūtį ir rugsėjį įvyks antrasis antplūdis — šiuo metu miškai pilni grybautojų, turite būti labai atsargūs", — sako medikė.

Erkės yra kelių dešimčių ligų nešiotojos. Pavojingiausia iš jų yra encefalitas, labiausiai paplitusi yra boreliozė. Encefalitas pažeidžia galvos ar nugaros smegenis, o tai gali sukelti paralyžių ir net mirtį. Boreliozė panaši į įprastą peršalimą, tačiau galimos pasekmės po kelerių metų — lėtinis artritas ar kitos komplikacijos.

Pasak ekspertės, erkės yra užsikrėtusios įvairiais patogenais. Sezono metu ekspertai stebi jų ir įkąstų bei sergančių žmonių skaičių. Kuo toliau į rytus, tuo daugiau užsikrėtusių erkių, tačiau rodikliai keičiasi sezonui bėgant.

Kanda neskausmingai

Boreliozė buvo laikoma lengva erkinio encefalito forma. Pakyla temperatūra, vėliau žmogus pasveiksta ir apie tai pamiršta. Tačiau negydoma boreliozė yra pavojinga — po kurio laiko gali pasireikšti sąnarių ligos, atsirasti širdies komplikacijų. Kad būtų pritaikytas gydymas, reikia kreiptis į infekcinių ligų specialistą.

Boreliozės prevencijos nėra, tačiau nuo erkinio encefalito galima pasiskiepyti.

"Niekada nepakenks apsauginės priemonės: kelnės turėtų būti sukištos į batus, užveržtos diržu, o galva — uždengta. Erkė ropoja į viršų, kol randa neuždengtos odos plotą. Įsisiurbia neskausmingai", — perspėja ekspertė.

Jei erkė vis dėlto įsisiurbė, turite ją kuo greičiau ištraukti. Tai geriausia padaryti gydytojui, bet galima ir patiems. Svarbiausia, kad tai būtų padaryta per kelias valandas.

"Neišsigąskite, atsargiai nuimkite erkę, kad nepaliktumėte galvutės. Užsidėkite pirštines, suimkite nykščiu ir smiliumi, truputį pasukite. Jei galvutė vis tiek nutrūko, ištraukite ją kaip rakštį. Žaizdą apdorokite bet kokiomis priemonėmis, kurios yra po ranka — jodu, alkoholiu. Čia nėra nieko sudėtingo", — sako Ganuškina.

Erkę reikia pateikti tyrimams į artimiausią higienos ir epidemiologijos centro laboratoriją.

Apsauga nuo miško erkių
© Sputnik /
Apsauga nuo miško erkių
Tegai:
erkės
Talinas

Estija ketina sušvelninti apribojimus užsienio atvykstantiems darbuotojams

(atnaujinta 15:26 2020.07.06)
Žemės ūkio sektoriuje šiandien dirba apie 400 žmonių iš trečiųjų šalių, daugiausia iš Ukrainos. Ūkininkų vertinimu, jiems trūksta apie 1500 žmonių, kad būtų galima susitvarkyti su darbo apimtimi

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Estijos vyriausybė ketina sušvelninti sezoninių darbuotojų atvykimo ir buvimo šalyje apribojimus, pirmadienį sakė ministras pirmininkas Juris Ratas.

"Iki 2022 metų balandžio 30 dienos užsienio sezoninis darbuotojas galės Estijoje dirbti iki 180 dienų per metus", — cituoja Ratą RIA Novosti. Tuo tarpu kalbama apie principinį susitarimą tarp koalicijos partijų. Teisiniu požiūriu susitarimas dar nėra įformintas. Pasak vidaus reikalų ministro Marto Helmė, vyriausybės sprendimas bus parengtas artimiausiomis dienomis ir turėtų įsigalioti liepos 16 dieną.

Vyriausybė apie užsienio darbo jėgos problemos sprendimą paskelbė netrukus prieš pirmadienį numatytą neeilinį parlamento posėdį, kuriame opozicijos iniciatyva turėtų būti svarstomos užsieniečių įstatymo pataisos. Pataisose numatyta, kad užsienio darbuotojams iš trečiųjų šalių bus leista likti ir tęsti darbą Estijoje iki gruodžio 31 dienos.

Žemės ūkio sektoriuje šiandien dirba apie 400 žmonių iš trečiųjų šalių, daugiausia iš Ukrainos. Pasak ūkininkų, jiems reikia dar 1500 žmonių, kad jie galėtų susitvarkyti su darbo apimtimi.

Anksčiau Estijos žiniasklaida pranešė, kad dėl koronaviruso protrūkio Estijos braškių plantacijose atsidūrė be užsienio darbo jėgos, pirmiausia be darbuotojų iš Ukrainos, kurie pastaraisiais metais reguliariai atvyksta skinti braškių. Ūkininkai paprašė vyriausybės panaikinti darbo jėgos iš užsienio įvežimo apribojimus.

Vidaus reikalų ministras Martas Helmė anksčiau teigė, kad užsienio darbuotojai, legaliai gyvenantys Estijoje nuo kovo 17 dienos, galės toliau dirbti žemės ūkyje iki liepos 31 dienos, o po to turės išvykti iš šalies.

Tegai:
koronavirusas, užsieniečiai, darbuotojai, Estija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO nutraukė trijų vaistų nuo koronaviruso tyrimus
PSO susidomėjo rusiška vakcina nuo koronaviruso
Lietuvoje per parą patvirtinti 5 nauji COVID-19 atvejai