Antrankiai, archyvinė nuotrauka

Vilniaus kriminalistai sulaikė narkotinių medžiagų kontrabandą Latvijos

74
(atnaujinta 16:48 2019.05.21)
Kratos metu pareigūnai aptiko apie 15,5 kg "ekstazio" tablečių ir 1,5 kg metamfetamino miltelių, krovinio vertė — apie 500 tūkst. eurų

VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Vilniaus kriminalistams įkliuvo asmenys, gabenę psichotropinių medžiagų kontrabandą, bei šios veiklos organizatorius, praneša Lietuvos policija.

Gegužės mėnesio viduryje po Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai paėmė labai didelį psichotropinių medžiagų kiekį bei sulaikė asmenis, gabenusius kontrabandinį krovinį, ir šios veiklos organizatorių.

Gegužės 18 dieną kriminalistai surengė sulaikymo operaciją — sostinėje sulaikė vyrą, kaip įtariama, psichotropinių medžiagų kontrabandos organizatorių.

Kratos jo slepiamame automobilyje metu pareigūnai aptiko specialiai įrengtas slėptuves, iš kurių išėmė apie 15,5 kg (apie 50 000 vnt.) "ekstazio" tablečių ir 1,5 kg metamfetamino miltelių. Nelegalaus krovinio vertė mažmeninėje rinkoje — apie 500 tūkst. eurų.

Vėliau buvo sulaikyti du asmenys, už piniginį atlygį tiesiogiai vykdę psichotropinių medžiagų kontrabandą iš Latvijos į Lietuvą.

Visų sulaikytų asmenų gyvenamosiose vietose bei automobiliuose buvo atliktos kratos.

Sulaikytiems asmenims įteikti pranešimai apie įtarimus dėl neteisėto disponavimo labai dideliu psichotropinės medžiagos kiekiu bei jų kontrabandos. Už padarytus nusikaltimus numatyta ilgalaikė laisvės atėmimo bausmė iki 15 metų.

74
Tegai:
Latvija, narkotikų kontrabanda, narkotinės medžiagos, narkotikai, Vilnius
Dar šia tema
Rusas bandė iš Lietuvos į Baltarusiją įvežti didelę narkotikų partiją
Klaipėdoje į teismo suolą sės itin pavojingų narkotikų platintojai
Praeiviai žiemą gatvėje

Vilniaus rajono gyventojų skaičius padidėjo daugiau nei 2 tūkst

(atnaujinta 10:28 2021.01.26)
Registrų centro duomenimis, Vilniaus rajono savivaldybė yra ir viena jauniausių savivaldybių visoje šalyje

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Vilniaus rajono gyventojų skaičius 2020-aisiais padidėjo 2 228 naujais gyventojais, praneša rajono savivaldybė.

2021 metų sausio 1 dienos Registrų centro duomenimis, iš viso Vilniaus rajono savivaldybėje savo gyvenamąją vietą deklaravo 107 337 gyventojai, įskaitant gyventojus, įtrauktus į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą. 

"Džiaugiuosi, kad Vilniaus rajoną tinkamai įvertina ir pasirenka čia gyventi vis daugiau žmonių. Vilniaus rajone kuriame tinkamas sąlygas gyventi ir norime, kad žmonės džiaugtųsi gyvenimu čia. Rajone veikia platus švietimo įstaigų tinklas, visuotinai yra prieinamos socialinės paslaugos, kasmet gerėja kelių infrastruktūra, mažesnė mokestinė našta. Džiaugiamės, kad sparčiai didėja išduodamų statybos leidimų skaičius – rajonas plečiasi ir vystosi visomis prasmėmis. Ir kaip rodo augantys gyventojų skaičiai, mūsų pastangos kurti gerovę nelieka nepastebėtos", – sako Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.

Be to, Registrų centro duomenimis, Vilniaus rajono savivaldybė yra ir viena jauniausių savivaldybių visoje šalyje, t. y. bendras vaikų ir jaunimo skaičius yra didesnis nei pensinio amžiaus gyventojų.

Статистика жителей Вильнюсского района на 2020 год
Vilniaus rajono gyventojų statistika

Nors bendras gyventojų skaičius savivaldybėje auga, tačiau seniūnijose šis augimas netolygus. 

Kai kuriose seniūnijose gyventojų kasmet nežymiai sumažėja, tačiau kai kuriose per pastarųjų 10 metų jis išaugo kone dvigubai. Viena iš tokių – tai daugiausiai gyventojų skaičiuojanti Avižienių seniūnija. 2010 metais seniūnijoje gyveno 7 092 gyventojai, o 2020 metais — jau 12 957 gyventojus. Pernai čia gyvenamąją vietą deklaravo 909 nauji gyventojai.

Antroje vietoje pagal gyventojų skaičių jau daugelį metų iš eilės rikiuojasi Nemėžio seniūnija, kurioje gyvena 9 619 gyventojų. Trečioji didžiausios seniūnijos pagal gyventojų skaičių vieta jau antrus metus iš eilės atitenka Zujūnų seniūnijai, čia gyvena 8 080 gyventojų. 

Tegai:
Vilniaus rajonas
Dar šia tema
Daugiau nei ketvirtadalis Lietuvos gyventojų negali sau leisti šildymo namuose
Koronaviruso pandemija pakeitė kai kurių gyventojų mokėjimo įpročius
Žmonės su kaukėmis, archyvinė nuotrauka

PSO papasakojo apie koronaviruso likimą

(atnaujinta 11:24 2021.01.26)
Pasak PSO ekstremalių sveikatai situacijų specialisto, šiuo metu pasaulyje pagamintų vakcinų kiekio nepakanka, kad vienu metu atsikratytume pandemijos

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Žmonija turės daugelį metų kovoti su pandemija, sakė Maiklas Rajanas (Michael Ryan), PSO ekstremalių sveikatai situacijų programos direktorius.

"Nepaisant pažangos, kurią pasiekėme kovoje su COVID-19, yra daugybė veiksnių, rodančių, kad susidoroti su epidemija nebus lengva", — cituoja jo trumpą pranešimą RIA Novosti.

Rajanas paaiškino, kad šiandien žmonės serga COVID-19 visame pasaulyje. Ne visur pavyksta sustabdyti viruso plitimą, o pagamintų vakcinų kiekio nepakanka, kad vienu metu atsikratytume pandemijos.

Kita vertus, ekspertas pažymėjo, kad visos kovos su liga priemonės ir pastangos nėra veltui, nes kiekvieną dieną jos padeda sumažinti mirštamumą nuo COVID-19 ir sumažinti naujų ligų skaičių.

Rajanas taip pat pridūrė, kad žmonijos istorijoje jau nutiko taip, kad epidemijos įgaudavo lokalų pobūdį ir užsitęsdavo daugeliui metų. Tokiu atveju, jo nuomone, grėsmė kyla jaunajai kartai, nes per daugelį metų suaugusiesiems atsiras imunitetas šiai ligai.

Tegai:
pandemija, COVID-19, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO pranešė apie didžiulį koronaviruso vakcinų trūkumą pasaulyje
Lietuvos Seimo pirmininkė Viktoria Čmilytė-Nielsen

Įsigali moterų valdžia. Čmilytė-Nielsen pasveikino pirmąją Estijos premjerę

(atnaujinta 11:27 2021.01.26)
Jos teigimu, Baltijos ir Skandinavijos šalyse 6 iš 8 premjerų yra moterys (Islandijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Danijoje, Estijoje ir Lietuvoje)

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pasveikino naujai paskirtą Estijos premjerę Kają Kallas. Apie tai ji rašo savo Facebook paskyroje.

Jos teigimu, Baltijos ir Skandinavijos šalyse 6 iš 8 premjerų yra moterys (Islandijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Danijoje, Estijoje ir Lietuvoje).

"Sveikinu kolegę liberalę Kają ir jos Reformų partiją, grįžusią prie valstybės vairo. Būtent ši partija sukūrė tą Estiją, kuria žavisi pasaulis ir šiek tiek pavydi lietuviai", — teigia ji.

Tuo pačiu ji pabrėžė, kad geresnio pasirinkimo šiuo nelengvu metu Estijos žmonės negalėjo tikėtis.

Kaja Kallas, kurios paskyrimą dar turi patvirtinti parlamentas — pirmoji moteris, kuri eis premjerės pareigas.  Ji yra prisiekusi eurofilė ir buvusio Estijos ministro pirmininko Siimo Kallaso duktė. 2018 metais ji perėmė vadovavimą Reformų partijai ir tapo pirmąja jos pirmininke moterimi.

Anksčiau Kaja Kallas dirbo Europos Parlamente ir dažnai buvo įtraukiama į įtakingiausių europarlamentarų sąrašus.

Dar šia tema
Nauja sudėtis: JAV federalinis valstybės iždas pasirengęs sužlugdyti dolerį
ES nori atsargiai naudoti sankcijas prieš Rusiją, sakoma Slovakijoje