Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė

LTOK prezidentė tikisi, kad antidopingo taisykles pažeidusi Meilutytė sugrįš į plaukimą

36
(atnaujinta 10:58 2019.05.22)
Pasak LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės, Meilutytė dar labai jauna ir ateityje galėtų grįžti į plaukimą

VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Šiandien viena geriausių visų laikų Lietuvos plaukikių Rūta Meilutytė paskelbė užbaigusi profesionalios plaukikės karjerą.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė LRT RADIJO eteryje teigė, jog gerbia sportininkės sprendimą.

"Turbūt bet kurio sportininko pasitraukimas iš profesionalaus sporto yra skaudus. Visi dar laukia ir tikisi medalių. Šiuo atveju Rūta — labai jauna, tačiau jos septynerių metų karjera buvo labai intensyvi ir jos metu užfiksuota daugybė pasiekimų. Tai nėra mažai. Turime gerbti sportininkės sprendimą", — kalbėjo Gudzinevičiūtė.

Paklausta apie tai, ar Meilutytė galėjo tikėtis iškovoti bilietą į Tokijo olimpines žaidynes, Gudzinevičiūtė kalbėjo, jog kelią į olimpinę rinktinę būtų veikiausiai užkirtę antidopingo elektroninės sistemos registracijos taisyklių pažeidimai, už ką sportininkei grėsė mažiausiai vienerių metų diskvalifikacija.

"Nuobauda būtų labai apsunkinusi jos patekimą į olimpinę rinktinę ir atrankai būtų likę labai mažai laiko, tačiau tai būtų buvę įmanoma. Grėsusi bausmė būtų buvusi nuo vienerių iki dvejų metų", — aiškino LTOK prezidentė.

Tapusi 2012 metų olimpinių žaidynių Londone nugalėtoja, Meilutytė pretendavo į sportininkės rentą po karjeros užbaigimo. Visgi Gudzinevičiūtės tvirtinimu, antidopingo taisyklių pažeidimai gali neleisti plaukikei pretenduoti į rentą.

"Sportininkui, suspenduotam už dopingų taisyklių pažeidimus, nemokame stipendijų. Šiuo atveju, taip, ji greičiausiai kreiptųsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją rentai gauti. Manau, kad tai nėra tiek mažai, kad ji negalėtų pragyventi. Rūtos dar laukia mokslai ir profesija. Galbūt ateityje Rūta dar norėtų grįžti į plaukimą. Ji dar labai jauna", — kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

Apie diskvalifikaciją Tarptautinė plaukimo federacija (FINA) paskelbė gegužės pradžioje. Sportininkė privalėjo registruotis specialioje Antidopingo adminstravimo ir valdymo sistemoje (ADAMS), kurioje privaloma nurodyti treniruočių ir varžybų vietą. Be to, kiekvienas sportininkas sistemoje turi pažymėti konkrečią valandą ir vietą, kurioje sportininką nurodytu metu galėtų pasiekti antidopingo agentūros kontrolieriai, kad paimtų šlapimo ar kraujo mėginį dopingo testui.

22-ejų plaukikė triskart nesugebėjo tiksliai nurodyti savo informacijos ADAMS sistemoje — praėjusių metų balandžio ir rugpjūčio mėnesiais bei šių metų kovą.

Trumpiausia diskvalifikacinė bausmė siektų vienerius metus ir tam laikui plaukikė netektų plaukimo federacijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto paramos.

Būdama 15-os Meilutytė laimėjo Londono olimpinių žaidynių auksą. Plaukikės profesionali sportinė karjera aukščiausiame lygyje tęsėsi septynerius metus. Pasaulio ir Europos čempionatuose ji yra laimėjusi 18 apdovanojimų — 12 aukso ir 6 sidabro medalius.

36
Tegai:
plaukimas, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Rūta Meilutytė
Dar šia tema
Mekas, Meilutytė, Bakas yra tarp 100 lietuvių, kurie bus įamžinti pašto ženkluose
Rūta Meilutytė turi sveikatos problemų