VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė

VRK tikisi, kad antrajame prezidento rinkimų ture aktyvumas viršys 50 proc.

9
(atnaujinta 13:45 2019.05.22)
VRK duomenimis, jau pirmąją išankstinio balsavimo dieną aktyvumas buvo didesnės nei prieš penkerius metus

VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Tikimasi, kad antrajame prezidento rinkimų ture aktyvumas viršys 50 proc., teigia Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė, praneša LRT.

Aktyvumas pirmąją išankstinio balsavimo dieną buvo didesnės nei praėjusiais metais. Pirmadienį visoje Lietuvoje balsavo 0,74 proc. balsavimo teisę turinčių asmenų, prieš penkerius metus prezidento rinkimų antrame ture pirmą išankstinio balsavimo dieną balsavo šiek tiek mažiau žmonių — tik 0,7 proc.

"Pirmasis turas jau aktyvesnis, aišku, nėra žinoma, kaip toliau seksis išankstinis balsavimas specialiuose punktuose, savivaldybėse. Pirmosios tendencijos rodo, kad rinkėjas rodo didesnė susidomėjimą. Ir jei 2014 metais turėjome rinkimuose aktyvumą šiek tiek daugiau nei  47 proc., tai tikėtina, kad dabar aktyvumas bus didesnis ir galbūt net viršys 50 proc." — sako Matjošaitytė.

Kartu su prezidento rinkimų antruoju turu vyksta rinkimai į Europos Parlamentą. Matjošaitytė čia taip pat pastebi skirtumų, pavyzdžiui, prieš penkerius metus Europos Parlamento rinkimų biuletenyje buvo tik 10 pasirinkimo variantų, o dabar galima rinktis iš 16 partijų, rinkimų komitetų bei koalicijų.

Manoma, kad sekmadienį pirmąsias rinkimų tendencijas bus galima matyti jau 23–24 valandą, o Europos Parlamento balsavimo rezultatus bus galima skelbti tik tada, kai visoje Europoje užsidarys balsavimo vietos. Italija baigs balsuoti 24 valandą Lietuvos laiku, todėl tik po vidurnakčio bus pradedami skelbti pirmieji rezultatai.

Antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas ir rinkimai į Europos Parlamentą vyks gegužės 26 dieną.

Iš devynių kandidatų, kurie dalyvavo prezidento rinkimuose, į antrąjį turą pateko 44 metų buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir 54 metų ekonomistas Gitanas Nausėda. Jie atitinkamai gavo 31,13 proc. ir 30,94 proc. rinkėjų balsų, skirtumas Šimonytės naudai — tik 5323 balsai.

9
Tegai:
prezidento rinkimai, Vyriausioji rinkimų komisija
Dar šia tema
VRK skelbia galutinius referendumų rezultatus
Lietuvos VRK leido Britanijos piliečiui balsuoti prezidento rinkimuose