Operacijos metu, archyvinė nuotrauka

Donoro Lietuvos plaučiai ir širdis bus persodinti užsieniečiams

31
(atnaujinta 20:37 2019.05.22)
Donorinėje ligoninėje paruošto donoro organai suteiks viltį pasveikti trims Lietuvos žmonėms, vienam Kroatijos ir vienam Vokietijos gyventojui

VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Praėjusios paros įvykiai įrodė, kad organų donorystė nepaiso sienų tarp šalių, praneša Nacionalinis transplantacijos biuras.

Donorinėje ligoninėje paruošto donoro organai suteiks viltį pasveikti trims Lietuvos žmonėms, vienam Kroatijos ir vienam Vokietijos gyventojui.

Kadangi Lietuvoje transplantacijos laukiančiųjų sąraše tinkamo recipiento plaučiams ir širdžiai nebuvo, šie organai buvo pasiūlyti kitoms šalims, dalyvaujančioms donorų organų mainų programoje. Kroatijoje ir Vokietijoje esantiems recipientams organai mediciniškai tiko, todėl buvo organizuojamos šių šalių gydytojų komandų kelionės į Vilnių. Donorų organų mainai vyksta neatlygintinai.

Organų donorystė — galimybė padėti pasveikti sunkiai sergantiems žmonėms. Vienai gyvybei užgesus, suteikiama viltis pasveikti kitiems — kai mirusio žmogaus artimieji neišmatuojamo skausmo akivaizdoje sutinka padovanoti organus transplantacijai. Taip buvo ir šį kartą. Kilnūs žmonės viltį pasveikti suteikė penkiems žmonėms. Nacionalinis transplantacijos biuras nuoširdžiai užjaučia donoro šeimą ir dėkoja už kilnų poelgį.

 

31
Tegai:
donoro organai, ligoninė
Temos:
Medicina ir sveikata (297)
Dar šia tema
Donorų asamblėjoje teigiamai įvertinta IAE eksploatavimo nutraukimo eiga
Neatlygintinos kraujo donorystės ture per Lietuvą dalyvavo 4000 donorų