Balsavimas rinkimuose, archyvinė nuotrauka

Apie dažniausius pažeidimus rinkimuose papasakojo VRK pirmininkė

42
(atnaujinta 23:25 2019.05.26)
Policijos duomenimis, iš viso per išankstinį balsavimą ir šiandien buvo gauta 14 pranešimų apie galimus pažeidimus, tačiau ikiteisminių tyrimų nepradėta

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos Lauros Matjošaitytės, daugiausia pažeidimų šiandien vykstančių prezidento rinkimų antrajame ture ir Europos Parlamento rinkimuose yra susiję su agitacija socialiniuose tinkluose bei publikacijomis įvairiuose portaluose apie kandidatus.

"Rinkimai iš tiesų vyksta sklandžiai, ramiai, rinkėjai eina balsuoti, kol kas eilių nefiksuojame. Pranešimus iš rinkėjų apie galimus įstatymų pažeidimus mes taip pat gauname. Daugiausia jie yra susiję su agitacija socialiniuose tinkluose, publikacijomis įvairiuose portaluose apie kandidatus. Tai, matyt, panaši tendencija buvo ir pirmojo turo metu", — spaudos konferencijoje kalbėjo Matjošaitytė. 

Anksčiau policija pranešė, kad iš viso per išankstinį balsavimą ir šiandien buvo gauta 14 pranešimų apie galimus pažeidimus, tačiau ikiteisminių tyrimų nepradėta.

Pasak Matjošaitytės, policijos pateikta informacija rodo, kad pradėtų ikiteisminių tyrimų nėra. 

"Kalbant apie gautus pranešimus iš policijos pareigūnų, taip pat gavome informaciją, jog šiandien (...) buvo gauta keletas pranešimų, tai susiję su rinkimų agitacija. Kol kas, kaip informavo, apie ikiteisminius tyrimus duomenų nėra. Viskas vyksta ramiai, bent jau iš Policijos departamento pusės kiek turime informacijos", — kalbėjo VRK pirmininkė. 

Jos teigimu, kai kurie verslininkai buvo nusprendę pasinaudoti rinkimais ir žadėjo nuolaidas, tačiau buvo įspėti. 

"Įdomesnis momentas yra, jog socialiniuose tinkluose kai kurie paslaugų teikėjai dalijasi informacija, jog rinkėjai, atvykę su Vyriausiosios rinkimų komisijos atspausdintu lipduku galėtų tikėtis tam tikrų nuolaidų. Vėlgi, buvo susisiekta su paslaugų teikėjais ir jie tokių atvejų nebevykdys", — sakė Matjošaitytė.  

VRK pirmininkė pažymėjo, kad rinkėjų aktyvumas šiemet atrodo kiek didesnis nei prezidento rinkimuose prieš 5 metus, tačiau šiemet antrajame ture rinkėjai balsuoja kiek vangiau nei pirmajame. 

Antrajame prezidento rinkimų ture dalyvauja du daugiausia balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai: nepriklausomas kandidatas, ekonomistas 55-erių metų Gitanas Nausėda ir Seimo narė, konservatorių kandidatė 45-erių metų Ingrida Šimonytė.

Iš anksto savo valią rinkimuose išreiškė 10,74 proc. rinkėjų. 18 val. duomenimis, savo balsus atidavė 47,9 proc. rinkėjų, skelbia VRK.

Sekmadienį vyksta ir Europos Parlamento rinkimai, kuriuose Lietuva išrinks 11 atstovų. Iš viso savo kandidatus kelia 16 partijų ir rinkimų komitetų. Į Parlamentą patekę politikai jame taip pat dirbs penkerius metus.

Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
© Sputnik
Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
42
Tegai:
pažeidimai, policija, Vyriausioji rinkimų komisija, rinkimai
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
Dar šia tema
Balsavęs Skvernelis neatskleidė savo politinių planų
Prezidento rinkimų antrajame ture lietuviai balsuoja šiek tiek pasyviau
Buvęs šalies vadovas Valdas Adamkus balsavo rinkimuose
Gražulis pavadino Nausėdą viltimi Lietuvai
Žiema

Sausio 22 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:40 2021.01.21)
Avinams rytojus tinkamas tvarkyti finansinius reikalus, susirasti papildomą darbą, Šauliams tinkama diena susirasti naujų draugų arba atgaivinti bendravimą su senais pažįstamais, Žuvys turėtų susirūpinti sveikata ir nepiktnaudžiauti alkoholiu

Rytoj horoskopo žvaigždės žada sėkmę, aktyvumą, minties aiškumą. Tačiau įsitikinkite, kad jūsų pasitikėjimas savimi neišaugs per daug. Apskritai rytojus palankus bet kokiems užsiėmimams. Rytoj imunitetas bus geras, o valia padės susidoroti su bet kokia liga. Tačiau būkite atsargūs: pasitikėjimas savimi gali būti toks didelis, kad privers apsirengti ne pagal orą ar nepaisyti eismo taisyklių.

Avinas (03.21-04.20) Šią dieną patariama pradėti gerinti savo finansinę padėtį. Be pagrindinio pajamų šaltinio, jūs galite turėti gerų galimybių susirasti papildomą darbą ne visą darbo dieną. Galbūt grynųjų pinigų kvitas, kurio nesitikėjote.

Jautis (04.21-05.21) Darbe neskubėkite būti aktyvūs — šią dieną geriau praleisti, jei įmanoma, ramiai. Palaikykite artimuosius. Tik suvieniję jėgas, galite maksimaliai įgyvendinti savo planus.

Dvyniai (05.22-06.21) Galite pradėti dirbti kartu su nauju projektu, atkurti pašlijusius santykius. Jei šiuo metu pateikiami įdomūs pasiūlymai, tada nedvejokite ilgai. Popietė tinkama medicininei apžiūrai.

Vėžys (06.22-07.22) Norint pasiekti gerų rezultatų bet kuriame versle, reikia elgtis savarankiškai, tai apsaugos jus nuo nusivylimo. Išstudijuokite situaciją ir užmegzkite santykius su žmonėmis, kurių pagalbos jums gali prireikti ateityje. Žvaigždės pataria ryžtingai atsikratyti visko, kas pasenę ir nereikalinga.

Liūtas (07.23-08.23) Šią dieną pajusite tam tikrus apribojimus bandydami įgyvendinti savo ketinimus. Yra galimybė neapskaičiuoti savo jėgų ir pasirinkti netinkamą elgesio būdą su kolegomis ir viršininkais. Stenkitės neprarasti ramybės.

Mergelė (08.24-09.22) Jei planuojate įgyvendinti savo planus, pabandykite apsieiti be pašalinės pagalbos. Labiau pasitikėk savo intuicija. Šiuo laikotarpiu patariama būti itin dėmesingiems savo sveikatai, vengti kontakto su sergančiais žmonėmis.

Svarstyklės (09.23-10.22) Tai tinkamas laikas keliauti, mokytis ir spręsti teisinius ginčus. Nepažįstamoje srityje galite padaryti klaidų. Ir jei pradėsite patys imtis iniciatyvos, jūsų pastangos gali žūti užuomazgoje.

Skorpionas (10.23-11.21) Šiandien yra daugybė reikalų. Tačiau kitos problemos sprendimo imkitės tik baigę ankstesnę. Geriausias laikas atskleisti savo sugebėjimus yra popietė. Pirmoji pusė — puikus laikas romantiškiems pasimatymams. Tačiau vis tiek geriau akcentuoti rimtus santykius.

Šaulys (11.22-12.21) Patariama daug laiko praleisti bendraujant. Seni pažįstami primins apie save, atsiras naujų. Gali būti, kad aplinkybės pareikalaus gudrumo. Jums gali tekti palaikyti santykius su tais, kurie jums nepatinka. Tai nepalankus metas rizikingoms finansinėms operacijoms, perkant kreditais.

Ožiaragis (12.22-01.20) Artimiausia ateitis palankesnė skubotam reikalų vykdymui. Teks susidoroti ne tik su savo krūviu, bet ir apsupti jus šeimos priežiūra. Venkite bendrauti su žmonėmis, kurių manieros jus erzina. Geriau stebėkite ir analizuokite, kas vyksta.

Vandenis (01.21-02.19) Šiandien rizika ką nors įžeisti yra ypač didelė. Jei jums reikia pagalbos, tinkamas laikas jos paprašyti. Nepraleiskite progos išplėsti savo verslo, užmegzti naudingų kontaktų, aptarti perspektyvų su partneriais ar viršininkais. Diena bus harmoninga viskam, kas susiję su asmeniniais santykiais.

Žuvys (02.20-03.20) Problemų gali kilti dėl skubėjimo, veiksmų nenuoseklumo komandoje, savo pernelyg didelių ambicijų. Prioritetus nustatykite ir darykite tvarką. Galimas apsinuodijimas alkoholiu.

Tegai:
horoskopas
Kelias, archyvinė nuotrauka

Vairuotojai įspėjami: keliuose yra slidžių ruožų, naktį formuosis plikledis

(atnaujinta 20:36 2021.01.21)
Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį be žymesnių kritulių. Vietomis rūkas, lijundra. Daug kur plikledis

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Lietuvoje pagrindinių valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia šlapios, vietomis yra šlapio sniego provėžų, praneša Automobilių kelių direkcija.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai išlieka padengti prispausto arba pažliugusio sniego sluoksniu, provėžoti, slidūs.

Vairuotojai raginami rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį ir atkreipti dėmesį į pavojingus kelių ruožus ir sumažinti greitį prieš juos, tai yra, sankryžas, miško proskynas, taip pat būti atidūs važiuodami per tiltus ir viadukus.

Taip pat vairuotojai įspėjami, jog naktį eismo sąlygas sunkins plikledis.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį be žymesnių kritulių. Vietomis rūkas, lijundra. Daug kur plikledis. Vėjas pietų, pietryčių, 6–11 m/s. Žemiausia oro temperatūra svyruos nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.

Tegai:
plikledis, orai, Automobilių kelių direkcija
Dar šia tema
Visoje Lietuvoje fiksuojamas padidėjęs oro užterštumas
Lietuvoje valandinis elektros suvartojimas buvo didžiausias per 29 metus
Šalčiausiomis dienomis šalies vartotojai sunaudojo iki 2 kartų daugiau gamtinių dujų