Шеф-редактор Sputnik Литва Марат Касем, архивное фото

Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius įtrauktas į bazę "Taikdarys"

68
(atnaujinta 22:49 2019.05.28)
Anksčiau žurnalistas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste, iš kurio po Lietuvos specialiųjų tarnybų apklausų išskrido į Rygą

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas buvo įtrauktas į skandalingos Ukrainos svetainės "Taikdarys" ("Mirotvirec") bazę.

Anksčiau žurnalistas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste, kur jis atskrido darbo reikalais. Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba jam įteikė dokumentą, kuriame teigiama, kad Kasemas kelia "rimtą grėsmę" šalies nacionaliniam saugumui.

Jis atskleidė sulaikymo detales, papasakojo, kad Lietuvos specialiosios tarnybos buvo suinteresuotos agentūros darbu ir paskutinių Lietuvos prezidento rinkimų stebėjimu.

Kasemui uždrausta atvykti į Lietuvą penkerius metus. Taip pat jam pasakyta, jog "pasisekė", kad jis yra Latvijos pilietis, antraip su juo "kalbėtų visiškai kitaip". Tada jis buvo priverstas skristi į Rygą.

Svetainė "Taikdarys" yra žinoma dėl skandalingų publikacijų, kuriose skelbiami duomenys apie žurnalistus, nepripažintų DLR ir LLR sukilėlius ir kitus asmenis. Kai kurie žmonės iš sąrašo, įskaitant žurnalistus, sulaukdavo grasinimų. "Taikdarys" duomenų bazėje taip pat pateikiama informacija apie daugelį Rusijos kultūros veikėjų.

68
Tegai:
Maratas Kasemas, Sputnik Lietuva
Temos:
Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniuje (16)
Dar šia tema
Vilniaus oro uoste sulaikytas Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius