ESBO, archyvinė nuotrauka

ESBO sureagavo į Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymą Vilniuje

164
(atnaujinta 09:26 2019.05.29)
Vakar žurnalistas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste, kur jis buvo apieškotas ir apklaustas, vėliau išsiųstas iš šalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Arlemas Deziras po Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus Marato Kasemo sulaikymo Vilniaus oro uoste priminė, kad visos organizacijos narės turėtų sudaryti palankias sąlygas žurnalistų kelionėms darbo reikalais.

Antradienį Kasemas, atskridęs iš Maskvos, buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste. Jis buvo apieškotas ir apklaustas. Lietuvos teisėsaugos pareigūnai domėjosi redakcijos darbu, naujienų šaltiniais ir ryšiais.

Vėliau žurnalistui buvo pranešta, kad jis "kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui" ir jam penkerius metus uždrausta atvykti į Lietuvą. Kasemas turėjo grįžti į Rygą.

"Po pranešimų, kad Sputnik Lietuva redaktorius Maratas Kasemas buvo trumpam sulaikytas Vilniaus oro uoste ir išsiųstas iš šalies, primenu, kad ESBO dalyvaujančios valstybės turi sudaryti palankias sąlygas žurnalistų judėjimui regione (ESBO)", — Twitter parašė Desiras.

Anksčiau Rusijos nuolatinė atstovybė ESBO pavadino Kasemo sulaikymą Lietuvoje dar vienu atžariu žiniasklaidos teisių pažeidimo pavyzdžiu.

Savo ruožtu MIA "Rossija segodnia" redaktorė Margarita Simonian priminė, kad jis "tiesiog užsiima žurnalistine veikla".

Kasemas sulaikytas praėjus dviem dienoms nuo Lietuvos prezidento rinkimų turo, kurį laimėjo nepriklausomas kandidatas, ekonomistas Gitanas Nausėda.

Sputnik Lietuva tapo viena iš nedaugelio žiniasklaidos priemonių už Lietuvos ribų, kuri išsamiai stebėjo abu prezidento rinkimų turus, abu referendumus, rinkimus į Europos Parlamentą.

Agentūra gavo išskirtinius interviu su buvusiu Lietuvos prezidentu Rolandu Paksu, su "Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos" lyderiu Valdemaru Tomaševskiu, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Akto dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo signataru Zigmu Vaišvila, Darbo partijos lyderiu Viktoru Uspaskichu.

164
Tegai:
Maratas Kasemas, Sputnik Lietuva, ESBO
Temos:
Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniuje (16)
Dar šia tema
Vilniaus oro uoste sulaikytas Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius
Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius atskleidė detales apie sulaikymą Vilniuje
Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius įtrauktas į bazę "Taikdarys"
Simonian pakomentavo Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus išsiuntimą iš Lietuvos
Rusijos nuolatinė misija ESBO pasisakė apie situaciją su Sputnik vyriausiuoju redaktoriumi