Aleksandras Udalcovas, archyvinė nuotrauka

Udalcovas pavadino Lietuvos veiksmus prieš Sputnik vyriausiąjį redaktorių gėda

167
(atnaujinta 12:06 2019.05.29)
Rusijos ambasadorius Lietuvoje pažymėjo, kad situacija su Rusijos žiniasklaidos žurnalistu aiškiai atspindi, kas šiandien vyksta Lietuvoje

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pakomentavo Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus Marato Kasemo sulaikymą Vilniuje. Diplomatas pavadino incidentą "bjauria akcija", kuri "daro Lietuvai gėdą".

"Deja, ji labai ryškiai apibūdina, kas šiandien vyksta Lietuvoje. Čia yra atviras karas su nesutarimu, kurį pradėjo šalies valdžios institucijos, kova prieš bet kokius požiūrius, vertinimus, mintis, kurie skiriasi nuo dabartinės valdžios doktrinos. Žinoma, šioje kovoje žurnalistai iš Rusijos leidinių ir naujienų agentūrų yra pirmieji priešai, kurie mąsto kitaip, ir tai kelia grėsmę valstybei", — sakė Sputnik Lietuva diplomatas.

Udalcovas susiejo žurnalisto sulaikymą su keleto forumų Vilniuje rengimu artimiausiomis dienomis. Šie forumai yra antirusiško pobūdžio. Pasak diplomato, tokie susirinkimai yra "atviras šiurkštus įsikišimas" į Rusijos reikalus.

"Atsiprašome, Kasemas čia niekaip nepritampa. Kaip jis išdrįso atvykti, jų supratimu tai yra neteisinga", — sakė ambasadorius.

Udalcovas sakė, kad kalbėjo su žurnalistu telefonu. Diplomatas pabrėžė, kad, nepaisant to, jog Kasemas yra Latvijos pilietis, čia kalba eina apie teisę į žodžio laisvę.

"Aš kalbėjau su juo. Jam surengė trijų valandų apklausą tokiu ironišku ir gėdingu būdu. <...> Mes galime tik spėti, kokių tikslų siekia specialiosios tarnybos, organizuodamos tokią apklausą. Kartoju, kad tai yra Lietuvos gėda", — sakė jis.

Kasemas sulaikytas beveik iš karto po antrojo prezidento rinkimų turo Lietuvoje, kurį laimėjo nepriklausomas kandidatas Gitanas Nausėda. Žurnalistas atvyko į Vilnių darbo tikslais.

Rusijos ambasadorius netiki, kad išrinktasis Lietuvos lyderis prisidėjo prie to, kas atsitiko, bet tikisi, kad Nausėda pamatys, kokį palikimą jam paliko dabartinė valdžia.

"Norėčiau tikėtis, kad jis pamatys, kokį paveldą jam palieka dabartinė valdžia, įskaitant tokias svarbias sritis kaip žodžio laisvė, žmogaus teisės, santykiai su Rusija. Tikėkimės, kad jis išgirs ir teisingai tai įvertins. Neskubėkime, kalbėdami apie jį", — apibendrino Udalcovas.

Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas

Antradienio rytą Kasemas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste. Jis buvo sulaikytas, nes neva kelia "grėsmę nacionaliniam saugumui", jam uždrausta atvykti į šalį penkerius metus.

Kasemas sulaikytas praėjus dviem dienoms po antrojo Lietuvos prezidento rinkimų turo, kurį laimėjo nepriklausomas kandidatas, ekonomistas Gitanas Nausėda.

Sputnik Lietuva aktyviai stebėjo abu prezidento rinkimų turus, referendumus ir rinkimus į Europos Parlamentą.

Tarptautinė naujienų agentūra "Rossija segodnia" paragino naujai išrinktą Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą atkreipti dėmesį į incidentą ir žodžio laisvės apribojimą.

167
Tegai:
Maratas Kasemas, Lietuva, Sputnik Lietuva, Aleksandras Udalcovas, Rusija
Temos:
Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniuje (16)
Dar šia tema
Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius įtrauktas į bazę "Taikdarys"
Simonian pakomentavo Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus išsiuntimą iš Lietuvos
Bijo savo šešėlio: Sputnik Lietuva vadovas video papasakojo apie apklausą
Rusijos nuolatinė misija ESBO pasisakė apie situaciją su Sputnik vyriausiuoju redaktoriumi
"Rossija segodnia" prašo Nausėdos sureaguoti į situaciją su Sputnik Lietuva redaktoriumi