Rusijos URM

Rusijos URM: situacija su Sputnik parodė realią žodžio laisvės vertę Lietuvoje

104
Ministerija reikalauja, kad Lietuva nutrauktų "šiurkščias provokacijas" Rusijos žiniasklaidos atstovų, kurie atlieka savo profesinę pareigą, atžvilgiu

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Vilniaus veiksmai Sputnik Lietuvos vyriausiojo redaktoriaus Marato Kasemo atžvilgiu parodė, ką iš tikrųjų reiškia žodžio laisvė Lietuvos valdžios institucijoms, praneša Rusijos URM.

"Nerimą keliantys Vilniaus veiksmai rodo realią žodžio laisvės vertę šioje Baltijos šalyje, kuri siekia save parodyti kaip europietiškos demokratijos pavyzdį", — rašoma ministerijos komentare.

Kaip pabrėžė Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos valdžios institucijos sulaikė ir išsiuntė žurnalistą iš šalies "dėl absurdiškų motyvų".

Pastaboje taip pat pažymima, kad ministerija pritaria ESBO atstovo žiniasklaidos laisvės klausimais Arlemo Deziro kritikai dėl policijos savivalės Lietuvoje. Anksčiau jis priminė, kad visos organizacijos narės turi prisidėti prie laisvo žurnalistų judėjimo.

"Reikalaujame, kad Lietuvos valdžios institucijos pagaliau suimtų save į rankas ir nutrauktų šiurkščias provokacijas Rusijos žiniasklaidos atstovų, kurie atlieka savo profesinę pareigą, atžvilgiu", — rašo Rusijos URM.

Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas

Antradienį Kasemas, atskridęs iš Maskvos, buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste. Jis buvo apieškotas ir apklaustas. 

Lietuvos teisėsaugos pareigūnai domėjosi redakcijos darbu, naujienų šaltiniais ir ryšiais.

Vėliau žurnalistui buvo pranešta, kad jis "kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui" ir jam penkerius metus uždrausta atvykti į Lietuvą. Kasemas turėjo grįžti į Rygą.

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pavadino incidentą "bjauria akcija", kuri "daro Lietuvai gėdą". Pasak jo, Lietuvoje vyksta karas su nesutarimu, kova prieš bet kokius požiūrius, vertinimus, mintis, kurie skiriasi nuo dabartinės valdžios doktrinos. Ambasadorius pažymėjo, kad šioje kovoje žurnalistai iš Rusijos leidinių ir naujienų agentūrų yra pagrindiniai priešai.

Sputnik Lietuva praneša, kad Kasemas buvo sulaikytas praėjus dviem dienoms po antrojo Lietuvos prezidento rinkimų turo, kurį laimėjo nepriklausomas kandidatas, ekonomistas Gitanas Nausėda.

Savo ruožtu, tarptautinė naujienų agentūra "Rossija segodnia" paragino naująjį Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą atkreipti dėmesį į žodžio laisvės apribojimą.

Sputnik Lietuva tapo viena iš nedaugelio žiniasklaidos priemonių už Lietuvos ribų, kuri išsamiai stebėjo abu prezidento rinkimų turus, abu referendumus, rinkimus į Europos Parlamentą. 

104
Tegai:
Sputnik, Lietuva
Temos:
Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniuje (16)
Dar šia tema
Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius įtrauktas į bazę "Taikdarys"
Simonian pakomentavo Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus išsiuntimą iš Lietuvos
Sputnik Lietuva aistros. Ką Nausėda darys su Grybauskaitės "palikimu"?
Prezidento rinkimų diena gyvai: kaip Sputnik stebėjo balsavimą Lietuvoje
Rusijos nuolatinė misija ESBO pasisakė apie situaciją su Sputnik vyriausiuoju redaktoriumi