Serialas Černobylis

Lietuvoje filmuoto serialo "Černobylis" kūrėjai išsinuomojo kostiumus Baltarusijoje

135
(atnaujinta 17:05 2019.05.30)
Profesionalų teigimu, teko nemažai padirbėti, nes, pasirodo, labai sunku rasti originalius rekvizitus — sovietmečio baldus ir drabužius

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Kai kurie kostiumai Amerikos televizijos kanalo "HBO" serialui "Černobylis", kuris filmuotas Lietuvoje, buvo išsinuomoti kino studijoje "Belarusfilm", praneša Sputnik Baltarusija.

"Belarusfilm" atstovų teigimu, užsienio profesionalų komanda buvo ten, kai vyko atranka, tam jiems net buvo duotas atskiras kabinetas.

"Jie atrinko daug kostiumų, iš Lietuvos atvažiavo žmogus", — papasakojo kino studijos atstovas.

Išsamiau papasakojo kostiumų dizainerė Odile Dicks-Mireaux interviu interneto portalui buro247.ru: serialo kūrėjai norėjo, kad herojų išvaizda būtų kuo autentiškesnė.

"Sovietų žmonių drabužiai labai skyrėsi nuo to, ką nešiojo europiečiai. Mes peržiūrėjome daugybę dokumentinių filmų apie Černobylio katastrofą, ištyrėme laikraščius ir žurnalus", — paaiškino Dicks-Mireaux.

Pasak jos, įspūdinga lietuvių komandos dalis laisvai kalbėjo rusų kalba, todėl pavyko rasti originalius darbo ar medicinos uniformos pavyzdžius Rusijos tinklalapiuose.

"Mes buvome "Belarusfilm" ir valstybiniame kostiumų archyve Kijeve, kur ieškojome ir išsinuomojome tų laikų daiktus", — paaiškino ji.

Serialo "Černobylis" kūrėjai pažymi, kad teko nemažai padirbėti: pasirodo, labai sunku rasti originalius rekvizitus — sovietmečio baldus ir drabužius.

Serialas "Černobylis" buvo pradėtas rodyti Amerikos televizijos kanale "HBO" 2019 metų gegužę ir tapo populiariausiu televizijos laidų interneto vartotojų filmų vertinimo duomenų bazėje (IMDb), jo reitingas ― 9,6 balo iš 10.

Serialo siužetas pasakoja apie 1986 metų balandžio mėnesį įvykusią nelaimę Černobylio atominėje elektrinėje. Ši katastrofa tapo didžiausia branduolinės energijos istorijoje.

135
Tegai:
serialas, Černobylis, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)
Dar šia tema
Paviešintas Lietuvoje filmuoto serialo "Černobylis" anonsinis filmukas
Serialo "Černobylis" kūrėjai sutvarkys Fabijoniškių teritoriją už 27 tūkst. eurų
Černobylis turistams