Operacija Lietuvoe ligoninėje, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida atskleidė, kaip Lietuva "nuvilioja" pacientus britų ligoninių

49
(atnaujinta 14:10 2019.05.31)
Dėl problemų nacionalinėje sveikatos tarnyboje britai priversti keletą mėnesių laukti paprastos operacijos

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Ligoninės Lietuvoje pradėjo aktyviai reklamuoti pigias operacijas JK gyventojams dėl krizės, kuri kilo Britanijos nacionalinėje sveikatos tarnyboje (NHS), praneša "The Daily Mail".

Pasak bendrovės "Health Tourism Lithuania" atstovų, britai, kurie priversti kelis mėnesius laukti paprastos operacijos, perkrauna bendrovę užsakymais. Be to, pagal "Health Tourism Lithuania", kitą mėnesį bus paleista atitinkama reklama Facebook ir Google.

NHS kovo mėnesio duomenimis, 4,2 mln. žmonių Anglijoje laukia gydymo ligoninėse. Šie skaičiai yra tam tikras Britanijos antirekordas, pažymi "The Daily Mail".

Viena iš "Health Tourism Lithuania" įkūrėjų Reda Ambrozaitė sakė, kad NHS krizė skatina vis daugiau britų vykti gydytis į užsienį. Nacionalinio statistikos biuro duomenys rodo, kad 2014 metais apie 48 tūkst. britų vyko gydytis į užsienį. 2016 metais šis skaičius jau siekė 144 tūkst., o pernai — 330 tūkst.

"Mes pradėjome veiklą prieš maždaug metus ir mūsų verslas taikėsi į žmones Skandinavijoje, nes tai yra netoli, — portalui "MailOnline" sakė Ambrazaitė. — Tačiau staiga ėmėme gauti užklausų iš Jungtinės Karalystės".

Pasak jos, kompanija pirmiausia tikisi pritraukti 55–75 metų žmones.

Dauguma prašymų, pateiktų į "Health Tourism Lithuania", susiję su plastine chirurgija ir stomatologija, tačiau yra ir prašymų dėl endoprotezavimo. Bendrovė, kuri iš esmės yra tarpininkas tarp užsieniečių ir Lietuvos medicinos įstaigų, sako, kad yra pasirengusi klientams rasti medicinines paslaugas gerokai mažesnėmis kainomis.

Pavyzdžiui, klubo sąnario endoprotezavimo operacija Lietuvoje vidutiniškai kainuoja 3 340 svarų sterlingų (apie 3 780 eurų), o britų privačioje klinikoje ši procedūra kainuoja apie dešimt tūkstančių svarų (apie 11 320 eurų).

Kartu pažymima, kad į bendrą gydymo Lietuvoje kainą neįtrauktos skrydžių kainos, apgyvendinimo ir susisiekimo išlaidos.

49
Tegai:
medicina, ligoninė, Didžioji Britanija, Lietuva
Temos:
Medicina ir sveikata (350)
Dar šia tema
Apklausa parodė, kokių gydytojų trūksta labiausiai
Mokslininkai įvardijo paprastą būdą, kaip atostogų metu nepriaugti svorio
Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

Praėjusią parą patvirtinta virš 30 naujų COVID-19 atvejų

Lietuvoje šiuo metu sergančių asmenų yra 588, pasveiko 1704

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti trisdešimt keturi koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Iš jų 13 — Kauno apskrityje, 4 — Klaipėdos apskrityje, 1 — Panevėžio apskrityje, 2 — Šiaulių apskrityje, 3 — Tauragės apskrityje ir 11 — Vilniaus apskrityje. 4 atvejai yra įvežtiniai iš Rusijos, Anglijos, Lenkijos, Nyderlandų.

Kauno apskrityje užsikrėtė ne tik kauniečiai

Nemažai susijusių atvejų buvo nustatyta tiriant protrūkį UAB "Nuo sutemų iki aušros" — Adform kiemelis. Iki vakar dienos su šiuo protrūkiu siejama  net 11 atvejų. Vakar gauta informacija apie 2 užsikrėtusius UAB "Nuo sutemų iki aušros" darbuotojus, 1 samdomą darbuotoją bei 5 užsikrėtusius lankytojus, iš jų vienas vilnietis ir du šiauliečiai.

Klaipėdos apskrityje vakar nustatyti 4 atvejai

Vieno užsikrėtusiųjų infekcijos šaltinis nėra žinomas, toliau vykdoma epidemiologinė diagnostika.

Kitas asmuo galimai užsikrėtė Nyderlandų Karalystėje nuo bendradarbio. Kiti du atvejai turėjo kontaktą su patvirtintais atvejais.

Tauragės apskrityje 3 nauji atvejai

Vienas asmuo, kuriam nustatyta koronavirusinė infekcija, turėjo sąlytį su sergančiu šeimos nariu. Kaip užsikrėtė kiti 2 dar aiškinamasi, tikslinami maršrutai.

Atvejis Panevėžio apskrityje

Užsikrėtęs asmuo simptomų nejautė, tyrėsi profilaktiškai, nes turėjo sąlytį su COVID-19 infekcija sergančia dukra.

Į Šiaulius atsivežė infekciją iš Kauno

Užsikrėtę šiauliečiai dalyvavo renginyje Kaune. Susirgimo atvejai siejami su jau aprašytu UAB "Nuo sutemų iki aušros" — Adform kiemelis protrūkiu.

Nauji atvejai Vilniaus apskrityje

Per vakarykščią parą Vilniaus apskrityje patvirtinta 11 naujų atvejų, 3 iš jų įvežtiniai. Daugumos nustatytų atvejų epidemiologiniai tyrimai dar tęsiami.

Vakar nustatytas dar vienas atvejis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro darbuotojui. Su meno atstovų protrūkiu jau siejama 19 atvejų.

Vilniaus apskrityje vakar nustatytas ir šeiminis protrūkis. Užsikrėtęs asmuo su kolegomis (apie 40 asmenų) šventė vasaros šventę.

Lietuvoje iš viso patvirtintų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms — 2386, šiuo metu sergančių asmenų yra 588, pasveiko 1704.

Visais tiriamais atvejais nustatyti sąlytį turėję asmenys, jiems nurodyta izoliuotis 14 dienų.

Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
© Sputnik /
Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
Tegai:
Lietuva, koronavirusas, COVID-19
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Eismo įvykis, archyvinė nuotrauka

Radviliškio rajone du automobiliai mirtinai sužalojo moterį

Pranešama, kad velionė ėjo važiuojamąja kelio dalimi, jos tapatybė nustatoma. Renkama išsami informacija apie įvykį

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Penktadienį vakare Radviliškio rajone du automobiliai partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiąją, pranešama policijos įvykių suvestinėje.

Pranešama, kad incidentas įvyko rugpjūčio 14 dieną apie 23:10 Januškonių kaime, 79-ame kelio Jonava–Kėdainiai–Šeduva kilometre.

Automobilis "Audi A6", vairuojamas vyro (g. 1988 m.), ir kitas nenustatytos markės automobilis, partrenkė ir mirtinai sužalojo važiuojamąja kelio dalimi ėjusią nenustatytos tapatybės moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas.

Tegai:
mirtis, eismo įvykiai, Radviliškio rajonas