Vyresnio amžiaus žmonės ilsisi pre jūros

Pensiją gauna kas trečias Lietuvos gyventojas

92
(atnaujinta 16:38 2019.05.31)
Senatvės pensijų gavėjų skaičius sumažėjo, tačiau vyresnio amžiaus žmonių skaičius respublikoje ir toliau auga

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Praėjusių metų pabaigoje Lietuvoje bent vienos rūšies pensiją gavo kas trečias šalies gyventojas, praneša respublikos Statistikos departamentas.

SoDra
© Sputnik / Александр Липовец

Preliminariais duomenimis, bent vienos rūšies pensiją gavo 904,7 tūkstančio lietuvių.

Palyginti su 2017 metais, pensijų gavėjų skaičius sumažėjo 0,1 procento, arba 0,7 tūkstančio žmonių. Tačiau pensininkų skaičius, palyginti su likusiu gyventojų skaičiumi, ir toliau auga.

Su senatve susijusias pensijas 2018 metų pabaigoje gavo 671,9 tūkstančio asmenų, arba ketvirtadalis šalies gyventojų. Vienam tūkstančiui gyventojų teko 240 šių pensijų gavėjai, o 2017 metų pabaigoje — 239 žmonės.

2018 metais išmokų našlaičiams skaičius sumažėjo 1,7 tūkstančio, arba 4,3 procento. Pinigus iš  valstybės gavo 37,9 tūkstančio vaikų.

Išankstiniais departamento duomenimis, 2018 metais išlaidos pensijoms, palyginti su 2017 metais, padidėjo 357 milijonais eurų (12,6 procento) ir sudarė 3,2 milijardo eurų. Šių išlaidų dalis 2018 metais sudarė 7,1 procento bendrojo vidaus produkto (BVP), o tai yra 0,4 procento daugiau nei 2017 metais.

Anksčiau Socialinio draudimo fondas (Sodra) pažymėjo, kad Lietuvoje išaugo dirbančių pensininkų skaičius. "Sodros" specialistė papasakojo, kad jų vidutinis darbo užmokestis yra apie 841 eurą ir kad daugiau nei ketvirtadalis vyresnio amžiaus žmonių dirba būdami nuo 60 iki 70 metų amžiaus.

Anot "Sodros", pensininkai, kurie jau turi reikiamą darbo stažą, vis dar išlieka darbo rinkoje, ir tokių yra apie 60 procentų, nors jų vidutinė pensija viršija 400 eurų.

Kaip pensininkai gyvena ES
© Sputnik /
Kaip pensininkai gyvena ES
92
Tegai:
Lietuva, pensijos
Dar šia tema
Kiekvienas kaupiantis pensijai gaus dar beveik 200 eurų iš valstybės
Ką rekia žinoti apie sukauptos pensijos išmokėjimą — video
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą
Klaipėdos dramos teatras, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 20-osios šventės

(atnaujinta 09:12 2020.09.19)
Nuo rugsėjo 19-osios iki metų gali lieka 103 dienos, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Rugsėjo 20 yra 263-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 264-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 102 dienos.

2020 metų rugsėjo 20 dieną saulė teka teka 07:00, leidžiasi 19:24, dienos ilgis — 12 val. 24 min.

Herkaus Manto sukilimo diena

1260 metais prasidėjo didysis Prūsų sukilimas, kurį paskatino Lietuvių ir Žemaičių pergalė prieš kryžiuočius Durbės mūšyje. Vienu iš sukilimo vadų tapo legendinis Herkus Mantas.

1869 metais gimė visuomenės veikėjas, pedagogas, kunigas, kritikas ir lietuvių literatūros klasikas Juozas Tumas-Vaižgantas.

1920 metais Tautų Sąjungos Taryba, stengdamasi sušvelninti konfliktą tarp Lenkijos ir Lietuvos, priėmė rezoliuciją, kuria siūlė tvirtinti Pauliaus Hymenso pasiūlytą Lietuvos ir Lenkijos sutarties projektą, toliau dėl jo nebediskutuojant. Pagal projektą Lietuva ir Lenkija būtų savarankiškomis valstybėmis, turinčiomis bendras užsienio reikalų ir ekonomikos tarybas. Lietuvos sostine būtų patvirtintas Vilnius ir nustatyta aiški tarpvalstybinė siena.

1935 metais Klaipėdos dramos teatre parodytas pirmasis spektaklis — Kazio Inčiūros "Vincas Kudirka".

1989 metais Kaune atkurta Lietuvos šaulių sąjunga.

2001 metais Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Rusijos fondu, renkančiu duomenis apie Antrajame pasauliniame kare naciams tarnavusius asmenis.

2005 metais Lietuvos bankas išleido į apyvartą 500 litų nominalo proginę auksinę monetą, skirtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams. Tūkstančio egzempliorių tiražu iš gryno aukščiausios kokybės aukso nukaldinta moneta kainavo 2020 litų. Visas monetos tiražas buvo išpirktas šalyje per vieną dieną.

Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Eustachijus, Fausta, Tautgirdė, Vainoras.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai