Jurbarkas, archyvinė nuotrauka

Siaubingas klasės vakarėlis Jurbarke: tėvai ir vaikai bijo dėl savo saugumo

118
(atnaujinta 18:25 2019.06.01)
Po baisaus įvykio, kuomet klasės vakarėlyje nepilnametis sunkiai sumušė ir bandė išžaginti gimnazijos dešimtokę, Jurbarke vyrauja nerimas ir baimė, pasirodė informacija apie grasinimus vakarėlio dalyviams

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Po siaubingo išpuolio, kai vakarėlio gamtoje metu žiauriai sumušta dešimtokė, Jurbarko rajono gyventojus kankina įtampa ir baimė. Ypač sunerimę vaikai, drauge buvę tą savaitgalį kaimo turizmo sodyboje, teigiama TV3 reportaže.

Išsigandę ir tėvai. Esą prie jų namų šią savaitę pastebėti įtartini automobiliai — tamsintais stiklais, paslėptais numeriais. 

Gimnazijos direktorė reportaže atskleidė, kad viena mama net pamokų metu atvažiavo ir išsivežė vaiką namo. Direktorė patvirtina, kad ir vaikai, ir tėvai labai išsigandę. Įtartinus automobilius matė važinėjančius skirtingose miesto dalyse.

Penktadienį prokuratūra sugriežtino kardomąją priemonę nepilnamečiui, kuris įtariamas sumušęs ir ketinęs išprievartauti dešimtokę klasės vakarėlyje.

"Jaunajam kikbokso kovotojui skirtas namų areštas ir sekimo įrenginys. Esą surinkta įrodymų, kad nukentėjusiajai grasinta, reikalaujant tylėti, o liudininkams darytas poveikis. Įbauginti Jurbarko rajono žmonės sako lengviau atsikvėpsią, nes visur tvyro didelis nerimas", — teigiama TV3 reportaže.

Į Eržvilką ir kitus Jurbarko rajono miestelius, siekiant užtikrinti saugumą, buvo išsiųstos sustiprintos policijos pajėgos. Ekipažai zujo gatvėmis, stebėjo mokyklos prieigas ir stabdė visus įtartinus automobilius. Jurbarko policijos viršininkas kreipėsi į visus, kas matė įtartinus automobilius, prašydamas fiksuoti juos ir siųsti nuotraukas ar vaizdo įrašus per e-policiją.

Klasės auklėtoja Jurgita Volbikienė pripažįsta, kad mokiniai patyrė šoką. Iš visų vakarėlio dalyvių iki šiol kaip liudininkas teapklaustas vienas dešimtokas. O vakarėlyje jų dalyvavo 16. Be to, moteris tvirtina, kad įtariamasis jau anksčiau rodė agresiją.

"Vienu momentu jis grįžęs iš mašinos norėjo kibti į atlapus savo draugui. Jis rodė agresyvumą, bet kodėl rodė tą agresyvumą — jie nežino", — pasakojo klasės auklėtoja. 

Tikėtina, šį kartą agresija jaunuoliui kilo dėl išgerto alkoholio kiekio (jam nustatytas 1,12 promilės girtumas), o gal ir dėl vartotų narkotikų. Tačiau tai turi atskleisti tyrimas.

Septyniolikmetis įtariamas sumušęs merginą, sutrupinęs jai žandikaulį, išmušęs dantis ir net atlikęs mirtinu vadinamą smūgį — pažeisdamas trachėją, o taip pat bandęs ją išprievartauti. Po siaubingų įvykių pasėto nerimo ir kilusios pasipiktinimo bangos visuomenėje, prokuratūra suskubo jam griežtinti kardomąsias priemones.

"Tiesa, suimti siaubingu nusikaltimu įtariamo Jurbarko politikų sūnaus nesiryžo. Jurbarkiečiui skirtas namų areštas, jis privalės dėvėti apykoję ir artimiausius du mėnesius turės būti visą parą namuose. Pasak prokurorų, toks sprendimas priimtas gavus duomenų, jog nukentėjusiajai buvo grasinta reikalaujant tylėti. Esą apie kitokį poveikį duomenų nėra", — teigiama reportaže.

Nukentėjusiosios šeimai per kelias dienas buvo suaukota pinigų ir gydymui, ir teisininkams. Įtariamojo šeima nukentėjusiųjų neatsiprašė.

Abu įtariamojo tėvai — "Darbo partijos" tarybos aktyvistai, tiesa, po incidento motina narystę sustabdė. Tėvas po 2015-aisiais vykusių rinkimų į savivaldybių tarybas buvo teisiamas dėl galimo balsų pirkimo. Jurbarkiečiai prasitarė, kad jaunuolis ir anksčiau pasižymėjo smurtiniu elgesiu, tačiau incidentai esą buvo užglaistyti. Įtariamasis ir dabar savo kaltę neigia, teisme parodymų duoti nesutiko.

Anksčiau generalinis komisaras Linas Pernavas tvirtino, kad policija, taikydama kardomąją priemonę, neatsižvelgia, kas yra įtariamojo tėvai, kokioms partijoms jie priklauso.

Gegužės 26 dieną Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nepilnametės sužalojimo ir galimo pasikėsinimo išžaginti. Įtarimai dėl pasikėsinimo išžaginti buvo pareikšti vienam asmeniui. Jis buvo paleistas iš laikinojo sulaikymo paskyrus kelias kardomąsias priemones. Šiuo metu tyrime renkami visi reikalingi duomenys, kad nusikaltimas būtų ištirtas kuo objektyviau ir greičiau.

118
Tegai:
Tauragės rajonas, smurtas, Jurbarko rajonas
Vaistinė

Gydytojas pasakojo, kaip vaistinės Lietuvoje bando sutaupyti

(atnaujinta 16:26 2020.11.28)
Pasak Kasiulevičiaus, tokiose įstaigose turėtų būti įdarbinti ne tik pardavėjai, bet ir išmanantys konsultantai, kurie tikrai gali padėti klientams

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Kiekvienoje Lietuvos vaistinėje turi būti bent vienas vaistininkas, "Facebook" rašė Vilniaus klinikinės ligoninės "Santaros" gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto darbuotojas Vytautas Kasiulevičius.

"Esu 100 procentų įsitikinęs, kad vaistinėje turi dirbti bent vienas vaistininkas, kuris baigė universiteto studijas. Suprantu, kad aš, Vilniaus universiteto, kuris rengia vaistininkus, atstovas, atrodau šališkas, bet tokia farmacijos praktika yra beveik visose Europos šalyse", —  gydytojas.

Pasak Kasiulevičiaus, šimtmečius lietuviai vaistininkus suvokė ne kaip pardavėjus, o kaip sveikatos konsultantus. Gydytojos teigimu, visa visuomenės struktūra, kurioje vaistinėse yra pagrindiniai vaistininkai, bažnyčiose kunigai, advokatų kontorų teisininkai, rodo, kad už tai turėtų atsakyti specialistas. Jis pažymėjo, kad tą patį rodo ir Europos šalių patirtis.

"Todėl raginu Seimo Sveikatos Reikalų komiteto narius rytoj pasipriešinti vaistinių tinklų norui taupyti kaštus ten, kur būtina kompetencija", — rašė Kasiulevičius.

Anksčiau gydytojas rašė, kad šiuo metu didžiausia našta tenka sveikatos priežiūrai. Dėl pandemijos sumažėja medicinos personalas, reguliarios paslaugos ir trūksta lovų COVID-19 pacientams.

Nuo lapkričio 7 dienos šalyje galioja antrasis karantinas, kuris galios iki gruodžio vidurio.

Kovo 11 dieną pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 59,2 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
vaistinės
Sniegas

Lapkričio 29 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 15:36 2020.11.28)
Rytoj, lapkričio 29 dieną, Jaučiui patartina vengti susibūrimų, Žuvims būtina atkreipti dėmesį į sveikatą, o Ožiaragio laukia stambus laimikis

Gali išryškėti neigiamos savybės, kurias kitu metu žmogus kruopščiai slepia nuo kitų, be to, didelė tikimybė prarasti savitvardą, pakliūti į kitų įtaką ir dėl to tapti sukčių auka. Norint išvengti tokio gyvenimo scenarijaus, patariama neišeiti ir kuo mažiau su kuo nors bendrauti.

Avinas (21.03 - 20.04)


Sėkmės lydės tik tuos, kurie, nepaisydami laisvos dienos, ryte parengs išsamų detalųjį planą ir jo laikysis, nesiblaškydami į antraeilius klausimus.

Jautis (21.04 - 21.05)
Dengdami stalą šeimos sekmadienio pietums, nedėkite alkoholio, jis taip atpalaiduoti jūsų artimuosius, kad kyla rizika susikivirčyti.

Dvyniai (22.05 - 21.06)
Tik tie, kurie gerai įsivaizduoja, ko nori pasiekti, galės pasiekti rimtų profesinių rezultatų, likę — tik klaidžios nuo vieno tikslo prie kito.

Vėžys (22.06 - 22.07)
Esant blogai nuotaikai, kuri gali jus apimti ryte, reikia kovoti visais įmanomais būdais, kitaip jus apims depresija, o ją įveikti nebus taip lengva.

Liūtas (23.07–21.08)
Diena visiškai netinka stambioms finansinėms operacijoms, nebent, žinoma, norite tapti sukčių auka ir prarasti viską, ką turite šiandien.

Mergelė (08.22 - 09.23)
Nepageidautina aptarti savo profesines idėjas su aplinkiniais žmonėmis, nebent, žinoma, norite, kad nesąžiningi kolegos jas įgyvendintų už jus.

Svarstyklės (24.09 - 23.10)
Iki šio laiko susikaupęs nepasitenkinimas gali — netikėtai sau pačiam — išsilieti ant artimųjų, nes jie visada yra šalia — svarbu suvaldyti savo emocijas.

Skorpionas (24.10 - 22.11)
Jums reikia imtis naujo įdomaus verslo tik tuo atveju, jei esate tikri, kad turite pakankamai jėgų tam: turėsite ilgai ir sunkiai dirbti, todėl viskas turi būti apskaičiuota.

Šaulys (23.11 - 21.12)

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Išgirdę šiurkštumą ar dviprasmišką pokštą, neskubėkite to priimti asmeniškai: greičiausiai tai yra apie ką nors kitą, ir jūs neturėtumėte pulti į žmogaus, kuris nėra niekuo nusikaltęs jums.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)
Nereikėtų imti ginklo prieš blogį ir juo labiau skelbti jam karo: šiandien jis yra toks stiprus, kad kyla didelė kančios rizika — geriau pasitraukti ir palaukti, kol jis susilpnės.

Vandenis (21.01 - 18.02)
Šią dieną galite tapti liudininku fakto, kad gyvenime vis dar yra teisingumo: jus įžeidęs asmuo beveik iš karto gaus tai, ko nusipelnė.

Žuvys (19.02 - 20.03)
Didelės finansinės operacijos dabar yra draudžiamos: vietoj laukiamo pelno jos gali atnešti nuostolių, todėl rekomenduojama jas atidėti. 

Tegai:
horoskopas