Armenas Gasparianas

Gasparianas: Lietuvoje "persona non grata" statuso išdavimas tapo konvejeriniu reiškiniu

0
(atnaujinta 19:07 2019.06.02)
Kaip pabrėžė ekspertas, Sputnik Lietuva apšvietė vykusius prezidento rinkimus itin subalansuotai

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Visi Lietuvos valdžios institucijų apribojimai prieš Rusijos žiniasklaidą ir žurnalistus yra nepagrįsti ir beprasmiški, sako politologas ir istorikas Armenas Gasparianas.

Šią savaitę, antrą dieną po prezidento rinkimų, Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste. Žurnalistui buvo pranešta, kad jis "kelia grėsmę nacionaliniam saugumui" ir kad jam penkeriems metams uždrausta atvykti į Lietuvą, nepaisant to, kad jis yra ES šalies pilietis. 

Kasemo vertinimu, jo sulaikymas, "detalių išaiškinimas", kaip tai pavadino Lietuvos valdžios atstovai, buvo apgalvota specialiųjų tarnybų akcija.

"Apskritai, keista istorija. Užuot padėkojęs Maratui, užuot suteikęs jam medalį, nes, kaip aš suprantu, tai, kaip Sputnik apšvietė prezidento rinkimus — o būtent tai sukėlė tokią sumaištį, jie suteikė jam "persona non grata" statusą. Bet kam? Na, gerai, jūs nematysite jo penkerius metus, o kas po to?.. Pats "persona non grata" statuso išdavimas tapo konvejeriniu reiškiniu", — sakė Gasparianas interviu Sputnik Lietuva.

Kaip pažymėjo ekspertas, jis atidžiai išnagrinėjo straipsnius apie prezidento rinkimus, kuriuos paskelbė Sputnik Lietuva, ir atkreipė dėmesį į subalansuotą informacijos pateikimą.

"Kas konkrečiai jiems nepatiko? Sausai, informatyviai, nebuvo jokių vertinimų, prie kurių galima būtų prikibti ir pasakyti: "tai pažeidžia mūsų nuostabią lietuvišką savimeilę"".

Anksčiau Rusijos URM pažymėjo, kad Vilniaus veiksmai Marato Kasemo atžvilgiu parodė, ką iš tikrųjų reiškia žodžio laisvė Lietuvos valdžios institucijoms. Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pavadino incidentą "bjauria akcija", kuri "daro Lietuvai gėdą". 

0
Tegai:
Lietuva, Armenas Gasparianas
Temos:
Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniuje (16)
Dar šia tema
Lenkijai siūloma sekti Lietuvos pavyzdžiu kovoje su "Rusijos dezinformacija"
Istorikas Ivanovas: Paleckis ir aš patekome į rusofobijos kampaniją
Paleckis vadina Grybauskaitę "pagrindine fašiste Lietuvoje"
Mergina fotografuojasi pučiant stipriam vėjui

Sinoptikai Lietuvos gyventojams žada stiprų vėją ir lietų

(atnaujinta 08:13 2021.05.11)
Nepaisant to, kad oro temperatūra bus gana aukšta, lietuviams teks apsirengti šiltesniais drabužiais

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Sinoptikai savaitės pradžioje lietuviams žadėjo šiltus, bet vėjuotus orus, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Antradienio popietę pietryčių vėjas pūs nuo 9 iki 14 metrų per sekundę, gūsiai sieks iki 16 metrų per sekundę. Oro temperatūra dieną yra nuo 20 iki 25 laipsnių, Kuršių nerijoje — 17-19 laipsnių.

Trečiadienį pietryčių vėjas naktį svyruos nuo 7 iki 12 metrų per sekundę, o dieną — nuo 9 iki 14 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį yra nuo aštuonių iki 13 laipsnių šilumos, dieną 20-25 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio naktį kai kuriose vietovėse palis smarkus lietus. Naktį vėjas yra pietryčių, rytų, nuo 7 iki 12 metrų per sekundę, dieną jis keisis nuo 5 iki 10 metrų per sekundę, kartais 12-14 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo 6 iki 11 laipsnių, dieną 12-17 laipsnių.

Penktadienį bus gausus, tačiau protarpiais lietus. Pietryčių, pietų vėjas, nuo septynių iki 12 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo šešių iki 11 laipsnių, dieną 14–19 laipsnių.

Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
orai, Lietuva
Pliažas Vilniuje

Du Vilniaus paplūdimiai apdovanoti tarptautiniu Mėlynosios vėliavos apdovanojimu

(atnaujinta 17:16 2021.05.10)
Šis apdovanojimas reiškia, kad abi maudymosi zonos atitinka aukščiausius kokybės standartus ir yra labai rekomenduojamos

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Du Vilniaus paplūdimiai gavo prestižinį tarptautinį Mėlynosios vėliavos apdovanojimą, kuris skiriamas švariausioms maudymosi vietoms, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

Apdovanojimas skirtas Balsio paplūdimiui (Žalieji ežerai) ir Žirmūnų paplūdimiui. Abi gėlo vandens maudymosi zonos patvirtino, kad įvykdyti 33 kriterijai, įskaitant vandens kokybę, aplinkos apsaugą, saugą, paplūdimio priežiūrą, plaukikams teikiama informacija apie saugų maudymąsi ir kitus reikalavimus.

Пляж в Вильнюсе
Pliažas Vilniuje

Mėlynosios vėliavos pažymėjimas išduodamas tik vienam sezonui. Jei po kito patikrinimo paplūdimių būklė nebeatitiks privalomų kriterijų, apdovanojimas bus atimtas.

Lietuvos bankas
© Sputnik / Владислав Адамовский

Nuo 2000 metų Lietuvoje mėlynomis vėliavomis pažymėti septyni paplūdimiai: centriniai Nidos ir Juodkrantės paplūdimiai, Birutės parkas Palangoje, I paplūdimys Smiltynės ir II paplūdimys Melnragė Klaipėdos savivaldybėje, taip pat šių metų laureatai — Balsys ir paplūdimys Žirmūnuose.

Oficialus plaukimo sezonas viešuosiuose Vilniaus paplūdimiuose prasideda birželio 1 dieną ir tęsis iki rugsėjo 15 dienos.

Tarptautinis Mėlynosios vėliavos apdovanojimas nuo 1987 metų kasmet teikiamas paplūdimiams ir prieplaukoms, kur vanduo atitinka aukštus kokybės standartus ir yra tinkamas saugiam maudynėms. Mėlynosios vėliavos gimtine laikoma Prancūzija, kur pirmasis apdovanojimas įvyko 1985 metais.

Kad būtų laikomasi Mėlynosios vėliavos kriterijų, reikia laikytis griežtų vandens kokybės, saugos ir aplinkosauginio švietimo standartų. Europos Sąjungoje esančiose vietose taip pat reikia laikytis visų taikomų direktyvų.

Tegai:
Žalieji ežerai, ežeras, Vilnius

Kinijoje nufilmuota sraigtasparnio katastrofa, per kurią žuvo žmonės

(atnaujinta 08:16 2021.05.11)
Sraigtasparnyje buvo keturi įgulos nariai. Du iš jų mirė, o dar dviejų paieška tebevyksta

Kinijos pietuose nukrito gaisro gesinimo sraigtasparnis, du žmonės žuvo ir du dingo be žinios, pranešė naujienų agentūra "Xinhua", su nuoroda į vietos valdžios atstovus.

Pirminiais duomenimis, sraigtasparnis nukrito į Erhai ežerą Junano provincijoje.

Laive buvo keturi įgulos nariai. Gelbėtojams pavyko rasti du, tačiau jų nepavyko išgelbėti. Tęsiama dar dviejų įgulos narių paieška.

Iš viso paieškos ir gelbėjimo operacijose dalyvauja apie 500 žmonių ir 16 gelbėjimo valčių.

Tegai:
sraigtasparnis, Kinija