Lukiškių aikštė, archyvinė nuotrauka

Lukiškių aikštėje bus švenčiama Pasaulinė aplinkos diena

32
(atnaujinta 18:51 2019.06.04)
Šventės metu bus galima sužinoti, kaip yra matuojama oro tarša, pasitikrinti, ar jie gali sukelti aikštėje žemės drebėjimą, susipažinti, kaip prognozuojami orai

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Birželio 5-ą dieną Vilniaus Lukiškių aikštėje bus minima Pasaulinė aplinkos diena, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

Šventės dalyviai yra laukiami nuo 10 iki 14 valandos. Šventės metu bus galima sužinoti, kaip yra matuojama oro tarša, pasitikrinti, ar jie gali sukelti aikštėje žemės drebėjimą, susipažinti, kaip prognozuojami orai, kokia įranga naudojasi brakonieriai, pakeliauti miškų pažintiniais takais, išmokti atpažinti laukinius žvėris ir kt.

Norintiems sužinoti, kokiu oru kvėpuojame, Lukiškių aikštėje atsakys Aplinkos apsaugos agentūros specialistai, atsigabenę mobiliąją aplinkos oro kokybės tyrimų laboratoriją. Jie matuos ir radiacijos lygį, naudodamiesi kilnojamąja radiacijos matavimo stotimi.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai parodys, kokiomis techninėmis priemonėmis naudojasi inspektoriai, aiškindamiesi aplinkosauginius pažeidimus, atsakinės į klausimus, pademonstruos iš brakonierių konfiskuotą "arsenalą".

Valstybinių miškų urėdija pakvies pakeliauti miškų pažintiniais takais, o Valstybinė miškų tarnyba pasiūlys interaktyvią pramogą, kuri padės išmokti atpažinti medžius ir vabzdžius.

Lietuvos zoologijos sodo darbuotojai supažindins su mūsų šalyje nykstančiomis gyvūnų rūšimis ir projektais joms išsaugoti, o Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus atstovai pamokys, kaip atpažinti laukinius žvėris.

Lietuvoje, Europos aplinkos agentūros skaičiavimais, daugiau kaip 3 tūkst. ankstyvųjų mirčių 2013 metais buvo susijusios su įvairaus dydžio ir pavojingumo smulkiųjų kietųjų dalelių koncentracija ore. Visoje ES dėl oro taršos anksčiau laiko miršta daugiau kaip 400 tūkst. žmonių per metus. Europos audito rūmų šiemetinė specialioji ataskaita apie oro taršą tik patvirtina, kad dėl jos labiausiai kenčia tankiai apgyvendintų vietovių gyventojai.

Žudikas №1 pasaulyje
© Sputnik /
Žudikas №1pasaulyje
32
Tegai:
orai, žemės drebėjimas, oro tarša, šventė
Dar šia tema
Aplinkos ministerija: Lietuvos miestų oro kokybė kelia vis daugiau nerimo
Klaipėdoje tarpžinybinė grupė kovos su oro tarša ir smarve