Nikolajus Zobovas, archyvinė nuotrauka

Įtariama, kad "Ąžuolyno meškučių cirko" savininkas neteisėtai atsikratė meškos

41
(atnaujinta 14:57 2019.06.05)
Gyvūnų teisių apsaugos organizacijos atstovės teigimu, žiauriomis sąlygomis laikytas gyvūnas galimai ištrūko į laisvę, nugaišo arba buvo nužudytas, siekiant išvengti gyvūno konfiskavimo

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. "Ažuolyno meškučių cirko" savininkas Nikolajus Zobovas atsisako paaiškinti, kur yra jam priklausanti meška Kvina, kuri netrukus turėjo būti perkelta į Europoje esantį meškų rezervatą, rašoma Lietuvos gyvūnų apsaugos organizacijos (LGTAO) pranešime žiniasklaidai.

Meškos pergabenimo procesą organizavusios LGTAO vadovės Brigitos Kymantaitės teigimu, žiauriomis sąlygomis laikytas gyvūnas galimai ištrūko į laisvę, nugaišo arba buvo nužudytas, siekiant išvengti gyvūno konfiskavimo.

Praėjusių metų pabaigoje LGTAO susitarė, kad Zobovas geranoriškai leis perkelti dvi cirko meškas Kviną ir Vipą į Europoje esantį meškų rezervatą, nes, cirko šeimininko teigimu, jis nebeturėjo galimybės tinkamai prižiūrėti prastomis sąlygomis laikomų dviejų cirko meškų. Tačiau kovo mėnesį specialistams atvykus skiepyti meškų ir patikrinti jų sveikatingumo prie kelionę, Zobovas atsisakė leisti išvežti gyvūnus.

Meškas tuomet apžiūrėję veterinarijos gydytojai konstatavo, kad jiems reikalinga skubi veterinarinė pagalba. Gyvūnai yra per mažo svorio, dėl skurdžių laikymo sąlygų ir nuolatinio buvimo ankštame narve neišsivystė raumenys. Gyvūnai šeriami maisto atliekomis, kurias Zobovas gauna iš prekybos centro.

Reaguodama į tokią situaciją LGTAO dar kovą kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą (AAD) ir paprašė imtis skubių priemonių padėti žūties pavojuje atsidūrusioms meškoms nedelsiant jas konfiskuojant. Tačiau net ir praėjusius trims mėnesiams sprendimas nebuvo rastas, o viena iš meškų — dingo.

Kymantaitė piktinasi, kad AAD nesugebėjo užtikrinti ne tik gyvūnų, bet ir visuomenės saugumą.

Visus šiuos mėnesius LGTAO kartu su tarptautiniais partneriais buvo pasiruošusi bet kada paimti abi meškas ir išvežti jas į saugias sąlygas rezervate, kur jiems būtų buvusi suteikta būtina veterinarinė pagalba ir tinkama priežiūra.

"Tačiau institucijos skubos šioje situacijoje neįžvelgė, nors pas Zobovą jau nugaišo net trys cirko meškos, įskaitant ir meškutę Litą, kuri buvo ištrūkusi ir sunkiai sužalojo cirko meškas prižiūrinčią moterį", — sakė Kymantaitė.

Jos žiniomis, apie meškos dingimą AAD tik informavo policiją, tačiau nesiėmė jokių kitų veiksmų.

"Nėra apklausiami aplinkiniai kaimo gyventojai, neprašoma policijos tikrinti vaizdo stebėjimo kamerų kelyje, kuriuo galima Zobovas ar kiti asmenys vežė gyvūną. Sutapimas ar ne, bet praėjusią savaitę, medžiotojų vaizdo kameros prie Anykščių, 50 km nuo meškų laikymo vietos, užfiksavo ir nufotografavo miške vaikščiojančią mešką", — kalbėjo Kymantaitė.

Šiuo metu pas Zobovą yra vis dar likusi čirko meška — Vipas, kuriam reikalinga skubi veterinarinė priežiūra. Institucijų patikrinimo metu nustatyta, kad dėl netinkamų laikymo sąlygų kyla grėsmė gyvūnui ištrūkti į laisvę.

41
Tegai:
meška, cirkas, gyvūnai
Dar šia tema
Ūkininkas laikė negyvą karvę kartu su kitais gyvūnais
Seimas imasi pataisų prieš žiaurų elgesį su gyvūnais
Альгирдас Палецкис

Teismas nagrinėja įtariamųjų duotus parodymus Paleckio byloje

(atnaujinta 18:16 2020.10.20)
Paleckis teigia, kad jis nekaltas, tačiau neatsisakė duoti parodymų. Jis reikalavo, kad teismo posėdžiai būtų atviri, nes mano, kad byla yra sufabrikuota, ir yra įsitikinęs, kad tai įrodys

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Šiaulių apygardos teismas antradienį pradėjo nagrinėti parodymus, kuriuos ikiteisminio tyrimo metu davė buvęs Socialistų populiaraus fronto partijos lyderis Algirdas Paleckis ir verslininkas Deimantas Bertauskas, skelbiama Šiaulių apygardos teismo pranešime.

Posėdžiai prokuratūros prašymu, atsižvelgiant į nagrinėjamų aplinkybių, susijusių su nacionaliniu saugumu, ypatingą pobūdį, vyksta už uždarų durų.

Maždaug 200 lapų surašytus Paleckio ir Bertausko duotus parodymus pasikeisdamos skaito bylą nagrinėjanti teisėja, valstybės kaltinimą šioje byloje palaikanti prokurorė. Šiems parodymams perskaityti gali prireikti dar kelių teismo posėdžių. Siekdamas užtikrinti proceso dalyviams saugią aplinką teismas skelbia trumpas pertraukas, per kurias vėdinamos, dezinfekuojamos patalpos. Kaltinamasis D. Bertauskas teismo posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu, garso ir vaizdo konferencijos priemonės pasitelktos siekiant tarp proceso dalyvių užtikrinti saugų atstumą.    

"Tai yra absoliuti fikcija. Kažkam prireikė tokio teismo, kad būtų galima parodyti savo audringą darbą. Tiesą sakant, prokurorai bando ištirti mano, kaip žurnalisto, politiko, socialinio aktyvisto, veiklą", — naujienų agentūra TASS cituoja Paleckio žodžius.

Jam ir Bertauskui pareikšti įtarimai dėl dviejų epizodų. Vienas iš jų yra susijęs su tariamai Rusijos specialiųjų tarnybų nurodymu rinkta informacija apie Sausio 13-osios bylą nagrinėjusius teisėjus ir prokurorus, antrasis — su gydytojų, kurie sutiktų išduoti tariamai fiktyvų šioje byloje nuteistojo Rusijos Federacijos piliečio Jurijaus Melio, sergančio cukriniu diabetu, sveikatos būklės liudijimą.

Paleckis teigia, kad jis nekaltas, tačiau neatsisakė duoti parodymų. Jis reikalavo, kad teismo posėdžiai būtų atviri, nes mano, kad byla yra sufabrikuota, ir yra įsitikinęs, kad tai įrodys. Kaltinamasis Bertauskas savo kaltės neneigia.

Paleckio byla

Kovo pradžioje Lietuvos generalinė prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl Paleckio bylos. Be jo, byloje taip pat kaltinamas Deimantas Bertauskas. Istorikas Valerijus Ivanovas yra liudytojas. Kaltinamieji byloje kaltinami "dalyvavimu organizuotoje grupėje kartu su Rusijos Federacijos žvalgybos pareigūnu ir kitais Rusijos piliečiais" ir "šnipinėjimu Rusijos žvalgybai".

Paleckis ne kartą yra deklaravęs savo nekaltumą. Kaip arešto priežastį jis nurodė tai, kad Lietuvos valdžia jam keršijo dėl jo susidomėjimo 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto, taip pat dėl ​​jo bendravimo su rusais.

Jis taip pat teigia, jog prokuratūra daro viską, kad jo byloje būtų išvengta atvirų teismo posėdžių.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau pabrėžė, kad Lietuva visiškai pamina demokratines vertybes, kurias deklaravo stodama į Europos Sąjungą ir NATO.

Tegai:
byla, šnipinėjimas, Algirdas Paleckis
Temos:
"Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje
Vilniuje užfiksuotas Saulės halas

Antradienį sostinėje užfiksuotas Saulės halas

(atnaujinta 17:33 2020.10.20)
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje pranešama, kad Saulės halas šalyje yra gana dažnas reiškinys

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Antradienį Vilniuje užfiksuotas optinis atmosferos reiškinys — Saulės halas, apie tai savo Facebook paskyroje pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Sniegas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Кряжев

Šis reiškinys susidaro tada, kai lūžtantys saulės spinduliai atsispindi iš ledo kristalų sudarytuose plunksniniuose sluoksniniuose debesyse.

"Halas — tai danguje susidarantys lankai bei dėmės, dažnai silpnai nuspalvinti vaivorykštės spalvomis. Yra daug halo rūšių (lankai apie Saulę, netikros saulės ar Saulės stulpai). Dažniausiai nuotraukose užfiksuojama halo forma — 22° kampinio dydžio spindulio ratas apie Saulės diską. Vidinis rato pakraštys yra gan ryškaus raudono atspalvio, išorinis — daug blankesnio, violetinio. Tokiam halui susidaryti palankiausios sąlygos yra tada, kai debesis yra sudarytas iš panašaus dydžio atsitiktinai orientuotų šešiabriaunių prizmių, tuomet sklisdama šviesa lūžta tarp prizmės šonų ir sudaro lanką", — rašoma įraše.

Pabrėžiama, kad Saulės halas Lietuvoje yra gana dažnas reiškinys.

Tegai:
Vilnius, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Šalyje sudarytas lapų pageltimo žemėlapis
Šalies gyventojams priminta apie prieš 53 metus praūžusį cikloną
Elektros energijos sąnaudos Lietuvoje buvo didžiausios Baltijos šalyse